" Nema više NOVIH GODINA " - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

" Nema više NOVIH GODINA "

Oceni ovaj blog

Uoči Nove godine

Prođe, dakle, još jedna godina. A mogla je, bogme, i da ne prođe, to jest da prevremeno završi smakom sveta, koji je u stvari bio ovogodišnji svinjski grip.

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=253533

"Vladimir Radosavljević:.... ako me sećanje ne vara, - ... budalama kad bi vjerovali, poete su pokoljenje ludo"

Vladiko , onaj atinjanin reče : poetama kad bi verovali , živeli bi u bunilu ! A crnorizac to preradi u ovo tvoje : "... budalama kad bi vjerovali, poete su pokoljenje ludo..." A mi živimo ispranih mozgova - u bunilu !Taman posla da se odreknemo tako divnih poeta i da krenemo stopama negdašnjih pobijenih atinjana . ( Konačno , nisu oni pobijeni zbog laži , lopovluka , zločina i bezčašća ; već zbog istine , časti , pravičnosti , čovečnosti - mudrosti . ) Ono od čega smo bežali krajem prošlog veka , sačekalo nas reciklirano u svoj svojoj raskoši početkom ove decenije - naravno , zahvaljujući izdajnicima časti, pravičnosti , ljudskosti i konačno - ubicama etike. A ti zlotvori behu raspoređeni posvud međ takozvanim dosovcima ( u opoziciji i poziciji ) , sa ciljem da nas žedne i obezvređene provedu kroz takozvane petoktobarske revolucionarne promene u tranzicionoj demokratiji.
Slažem se sa ovom konstatacijom da beogradizacija počiva na cincarskoj pameti . A ta cincarizacija beograda, baštini surovu jevrejštinu ; koja je sebe upodobila u dva veka , za naš diskurs i iznedrila se u srpštinu. Da zver - zverska , da zverskija ne može biti . Sve genocide sopstvenog stanovništva nagradila i u pesme stavila - što deseteračke , što bože moj umetničke - poznatih poetskih srpskih majki ( u koje svakako , kolo vodi onaj crnorizac , što se po trstu lečio nišadorom - nekad se ta bolest zvala cifilis a sad sida - i spada u bolesti ponosnih sa duginim bojama / in / kul domoljubaca ). Elem , srpština zna samo za jedno : što stanovništvu grđe i gore , to njima - srboljubcima , njihovoj deci i rođacima sve bolje. Pa tako znajte , ako sad konstatujete , da vam je gore nego juče a mnogo gore nego prekjuče - e onda niste njihovi i za vas " nema više nove godine " . I pošto je G-din Basara napisao svojevremeno ( ako me pamet ne vara ), taj vizionarski tekst ( " Nema više Nove Godine " ) , koji je baš onako proročanski ( ko ne veruje , nek proveri moje pretpostavljene tvrdnje ), mogao bi da nam kaže kakve će bombe sad da nas strefe , umesto onih Klarkovih po novogodišnjih "krmača".

Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na Facebook Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na Google Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na My Yahoo! Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na Live Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na MySpace Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na Twitter Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na Digg Pošalji "" Nema više NOVIH GODINA "" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari