Страшни Суд - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Koschei.Besmertnii

Страшни Суд

Oceni ovaj blog
Знате, ја се осећам као да сам на Страшном Суду. Врши се најсавеснија, подробна, атомска, електронска анализа сазнања и свега што је икада могло рећи: ја јесам. Савест ти гори у пожару, али не сагорева; а једно осећање пали ти душу и тело: најстрашнија зла су зла учињена у име Христа или под именом Христа. То је оно што је најстрашније сада, но то је оно што ће бити најстрашније и тада - на Страшном Суду. У та зла спада и наше зло, наше српско зло, зло у нашој Цркви и око наше Цркве. Јер ако ишта наше може пропутовати историју човечанства до њене крајње ивице, до њеног завршетка, ако ишта наше може досећи до Страшнога Суда - досећи ће наше зло. Ако се ишта наше види са високог неба, види се наше зло. Замислите, гледана са наше планете, из угла наше Отаџбине, наша се Црква и не види; авај, не само не види, већ и не осећа да постоји.

Преведе ли се на језик Јовановог Апокалипсиса, његов чланак гласиће: А анђелу Српске цркве напиши: ти, безмало, и не постојиш, безмало, мртав си. Знам дела твоја, да имаш име да си жив, а мртав си (ср. Откр.3,1).

Pošalji "Страшни Суд" na Facebook Pošalji "Страшни Суд" na Google Pošalji "Страшни Суд" na My Yahoo! Pošalji "Страшни Суд" na Live Pošalji "Страшни Суд" na MySpace Pošalji "Страшни Суд" na Twitter Pošalji "Страшни Суд" na Digg Pošalji "Страшни Суд" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...živi smo a da i ne živimo...izčiljujemo...da mi izčiljujemo..to je konačna presuda strašnog suda...mi mu dođemo u vaseljeni rasta i razvoja života , kao neko bezperspektivno tkivo - strano telo u moćima života ; zato nas život izbacuje iz sebe....
    ...većina ljudi na pomen strašnog suda i na njegove presude za zlodelateljstvo , imaju predkazanja lave i erupcije koja proždire sve / nestajanje u strašnom fizičkom bolu..verovatno takva zamišljanja, dolaze iz njihove prirode i njenih karakternih svojstava... no priroda vaseljenskog života je suptilnija u izopštenju / gotovo sladunjava ...mi i naše nestajanje dokaz smo njene sladunjavo opojne suptilnosti ...da mi nestajemo !
  2. Koschei.Besmertnii (avatar)
    Није овде реч о Страшном Суду, већ о Српској цркви... али нема везе.
  3. 123loncar (avatar)
    ...ja tako i doživeh ; dakle reč je o nama...stim što stojim na stanovištu da svako zlo duva svom tvorcu i gospodaru zavrat...a pošto zlo je sve prisutna stvar u kontinuitetu ( ovo je belodana istina ), sud ka prati i kontinuirano sudi ...što se tiče nas i crkve, mislim da je stvar mnogo crnja nego što ti nagoveštavaš...mi , kao etnička grupacija, nećemo prisustvovati tom civilizacijskom sunovratu , pa nećemo putovati kroz beskraj istorije čovečanstva...snama nestaće i sećanje o našem postojanju...tako da kraja u vidu Jovanovih vizija ( kako kaže on : " zanesoh se i videh" ) neće biti ; ali, naše zlo poješće nas same kroz izčiljenje / odumiranje / jalovost ...mi smo biološka bezperspektivna masa i tome u velikoj meri doprinela je crkva i rukopoloženi samozvani duhovnici...