AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI

Oceni ovaj blog
"1. Privatizacija - nekontrolisana i pljačkaška, postala je rodno mesto kriminala, korupcije, protekcionizma, bezakonja i pomame za lakim novcem. Ona je dovela do nove kataklizme u privredi i društvu, stotine hiljada ljudi je izabacila na ulice, osiromašila i marginalizovala; na drugoj strani istog procesa, učvrstile su se partijska država i partijsko-tajkunska klika. Stranke su postale tajkunsko-poslovna udruženja, pa se ne treba ni čuditi što su iz njih isceđene sve političke ideje. Šta će im! Ostale su prazne ljušture, gde se glumi politika. Neefikasni politički sistem, uključujući i izborni zakon, koji se nadovezuje na prethodni proces, što je dovelo do jačanja partijske, ogoljene, vlast i javnog sektora, pa je partijsko činovništvo, i sve ostalo što se nalazi na jaslama državnog budžeta naraslo do neviđenih razmera, kao mesto neproduktivnog, zavisnog i ropskog zapošljavanja. Namerno urušavanje institucija, jer je partijsko-tajkunska klika pretvorila državu u svoj lični instrument vladanja i samozaštite, pa smo stigli do diktature predsednika republike, pošto su sve institucije kontrolisane i kontrolišu iz njegovog kabineta. Tako je urušeno sudstvo, uništeni mediji i ostali kontrolni mehanizmi. To je vlast bez ikakve kontrole."

"2. Nama upravljaju ljudi slabih kapaciteta, znanja, sposobnosti i morala.Pokazuju najlošije osobine za vođenje države: arogantnost, umišljenost, ošljarenje, sklonost ka bezakonju i odsustvo ambicije da unaprede svoju zemlju i život građana. Nemaju neki generalnog plana šta Srbija treba da radi, kakvu ekonomsku politiku treba da vodi, kako da se prilagođava novim trendovima, kuda da se kreće, pa smo se klatimo između Kosova i Evrope, nacionalizma, bezakonja i pohlepe. Zbog toga nismo napredovali niti smo igde stigli."

Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na Facebook Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na Google Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na My Yahoo! Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na Live Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na MySpace Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na Twitter Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na Digg Pošalji "AKO OVAKO MISLITE , ZNAJTE NISTE JEDINI" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. *pustinjakinja (avatar)
    Sve to je " NAROD " izabrao . I ko je tu kriv ?? Nista gore navedeno, niti stanje u ovoj drzavi, meni nije iznenadjujuce. Pitam se kako to da se iznenadjuju mnogo skolovaniji od moje malenkosti. I kako to jedna nacija moze da bude toliko slijepa. Mene u stvari, cjelokupan put kojim ide covjecanstvo, vise ne iznenadjuje.
    Jos me jedino narod zadivi. Zadivi me kako preko noci mijenja i strane i misljenje. Zadivi mi za koliko sitnine odavno mozes da kupis " covjeka " . Cude me jedino tajkuni. Mogli su jeftinije proci.
  2. 123loncar (avatar)
    ...danas baš neko mi reče , kako je naš kolega kupljen za šaku para ...ja rekoh : pa čoveka ne možeš da kupiš...a on će : ama čovek se prodao za pare, kad ti kažem...a ja ću tek njemu : mnogo štošta ne možeš da kupiš parama ...recimo: dopadljivost ( ma koliko se ukrašavao i estetskom hirurgijom doterivao) ; znanje ( ma koliko diploma i priznanja kupio ); zdravlje ( ma koji te lekari lečili , neće te izlečiti ); ličnu dobrotu , čast i poštenje ( ovo kad izgubiš jednom izgubio si za ceo život ; ma koliko toga novcima drugima činio ) ; i konačno , kad izgubiš čovečnost jednom , kad se ozveriš , više ničim i nikakvim blagom nemožeš čovečnost da vratiš ....a sve ovo pričah , ako zver u ljudskoj koži ne može čovečnost da vrati ( recimo hladnokrvni ubica - celog svog života je ubica ) ničim ( a ovo je belodana istina ) , onda čoveka takav i ne može da kupi ( jer čovečnost se ne prodaje / to je prirođena datost koja se izgrađuje ili za beščašće zversko odbaci ) ; onda može sebi srodna samo da kupi ... dakle, ljudi se ne prodaju već ništarije.....e ovi naši tajkuni, zato što imaju izuzetno lepo mišljenje o sebi , ne kontaju ovu stvar ...zato ništarije i preplaćuju , i ako su ih mogli imati za džabaka...moram da podvučem , da međ ništarijama ima i časnih ljudi ; retki su ali ih ima....