Šta , boli vas? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Šta , boli vas?

Oceni ovaj blog
"Pust i raspušten narod, kakav je naš, spreman da svakoga olako prihvati za cara i gospodara i da ga još lakše zbaci i odreče ga se kao gubavca."

...........................................E , pa Đura ima tešku ruku !

Pošalji "Šta , boli vas?" na Facebook Pošalji "Šta , boli vas?" na Google Pošalji "Šta , boli vas?" na My Yahoo! Pošalji "Šta , boli vas?" na Live Pošalji "Šta , boli vas?" na MySpace Pošalji "Šta , boli vas?" na Twitter Pošalji "Šta , boli vas?" na Digg Pošalji "Šta , boli vas?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Samo ako je lažni i stranac inače svog ni legitimnog ne prihvatamo nego ga na sva usta grdimo a pritom nijedan valjan razlog ne navodimo osim što se za onaj bez veze ko pijan plota držimo.Ti si ovde sam jedan klip postavljao koji je trebalo da ismeje njega a ustvari je ogledalo rugla našega.Ako si zaboravio pogledaj ga još jednom ,pogledaj onu rulju što se čoveku izruguje i kaži kakvu vlast ona zaslužuje.Ima pravo Ljilja MMM : sve dobijamo prema zaslugama
    Ps
    Ovo što rekoh odnosi se na prvi deo citiranog a što se tiče drugog dela on ne važi za nas.Nas što više jaši mi ga sve bolje služimo,osvrni se unszad primer bez presedana imamo.
    Ažurirano 07.12.2012. u 21:56, autor: zxy
  2. gost 198065 (avatar)
    Ne bi rekla da je spreman da prihvati [I]baš svakog.[/I]

Uvek je spreman da prihvati agu.

Što repatija kandžija, mi sretniji. Kad nas tuku po ušima, ma, niko ko mi.

Kad dižemo bune, to je samo zato što se drčniji među nama polakome da [I]sad malo oni [/I]drže kandžiju.

Nikakvih tu buna i ustanaka, zapravo, nema; nit ih je ikada bilo. Revolucija nije magarac na kojeg si sjahao s konja. Poenta je da te (nas?) još uvek jašu.

I da će te (nas) najverovatnije uvek - jahati.

Uvek sam doživljavala frasove od kosovskih mitova; verujući da su ih moćnici izdigli na pijedestal kako bi ih podupirali u njihovoj besprizornoj manipulaciji masom; međutim, ima već vremena od kako sam počela gledati iz drugog ugla.

Prošlo je hiljadu godina i mi nikako da se prizovemo pameti. Nikako da se presaberemo i nastavimo od tamo gde su nas pre iljadu godina zaustavili. Svojom vojnom/kakvomgod premoći, ili našom nesposobnosšću, skroz nebitno. Kako god, [I]zaustavljeni smo.[/I] Činilo se da ima neke nade između dva svetska; ili tačnije, do drugog svetskog; ali i to smo ukakili.

Zašto?

Jel nam se tolko omilio aga? Kandžija? [I]Zašto[/I] nam se toliko omilila?

Kad je pojedinac u pitanju, a voli bič; ja kažem da je submisivan i, možda, mazohista; i ne ume ništa drugo. Godinama se trudim da od ove floskule ogradim svoj rođeni narod, zato što me je sramota da tako šta o njemu mislim. Jer onda slično moram reći i za sebe, a kompletno se moje Javstvo odupire takvom rezonu i načinu. Ne ide mi u glavu da narod koji je toliko dugo opstao, i preostao, i preživeo, i sačuvao neke kardinalno bitne momente svog postanja, i još uvek nakon hiljada godina zna svoje poreklo i svoje ime i odakle je došao i kud je stigao - [I]voli bič.[/I] U mojem ličnom kanonu narodi koji znaju kako se zovu obično znaju i kako se bič drži. Ne kako se pod njim sagiba glava.

Koji sveti đavo fali nama?

Koji je naš problem?

Pogledaj političku scenu zadnjih, šta znam, petnaestak godina barem. Ne idi dalje. Koliko je lica koja su se malo drukčije prešminkala, i malo drukčim perjem okitila, i malo očala na nos natakla (da bi izgledali intelektualniji, valjda); a koja pamtiš iz nekakvih drugačijih, strvožderskih vremena? I nisi jedini koji ih prepoznaješ. Cela im zemlja zna lice i ime. Ili, šta znam, one neke druge koji su se nakrali na pasja kola nakon što su se (najzad) dočepali vlasti, konačno dočekavši svoj red na kazanu. Koga znaš osim njih? Koja [I]treća[/I] opcija postoji za koju bi se sutra moglo izać glasat, da ne govorim koju bi vredelo i bilo pametno slediti u puču i prevratu i revoluciji?

Nikoga nema osim onih koje znaš, i onih koje si upoznao; i maltene na pragu nam je jevropa koja će nam [I]tek[/I] objasniti čija ruka drži kandžiju. Ili koja to već i radi.

Hiljadu godina je prošlo otkako su nas jahali [I]naši na pravdi boga.[/I] Hiljadu nas godina jašu od svoje volje, i/ili po tuđim direktivama.

Car i gospodar ti je uvek na grbači, to je posao gospodara i cara. Ja ne pitam zašto te (nas) jašu.

Pitam te zašto nas jašu [I]ovakvi.[/I]
  3. hakim bej (avatar)
    Ne bira jahac konja.
    Konj bira jahaca.
    Slavoljubiva al introvertna raga trazi debelu nemicu, al dobija njene sluge.
    Mrsaviji su, ali ih je puno. Previse. Toliko da kolena pucaju.
    Pucaju.
    U ritmu pucanja biča.
  4. 123loncar (avatar)
    ...e,lepo ću sve da priznam , a posle tvoj brat Đura neka mi oprosti što me je bio...a na dan državnosti ako me se sete , sete ; ako me se ne sete nikom ništa....samo nek mi brat Đura oprosti što me je bio ...!

5. zxy (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...e,lepo ću sve da priznam , a posle tvoj brat Đura neka mi oprosti što me je bio...a na dan državnosti ako me se sete , sete ; ako me se ne sete nikom ništa....samo nek mi brat Đura oprosti što me je bio ...!
    Hahaha ovo ti je baš dobro,tako se i ponašamo
  6. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Hahaha ovo ti je baš dobro,tako se i ponašamo
    ...pa čovek nas snimio i u kinematografiju turio -- baš takve...štaću - smešno i istinito, do bola li paki suza !