PRIKRADANJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

PRIKRADANJE

Oceni ovaj blog
Ušuljala se neka tiha nada u moje srce.
Hoće li ga raniti opet..
hoće li ga zgaziti..
ili da je pustim neka raste i strepim
hoće li da procvjeta...
Hoću li je znati primiti, njegovati..
Ili da je odmah pustim neka ode svojim putem..
Nada i strepnja
Strepnja i strah
i onda opet nada...
što ako mi vrati osmijeh na lice, sunce u oči..
A što ako me ubije ponovno, tiho bezdušno....

Pošalji "PRIKRADANJE" na Facebook Pošalji "PRIKRADANJE" na Google Pošalji "PRIKRADANJE" na My Yahoo! Pošalji "PRIKRADANJE" na Live Pošalji "PRIKRADANJE" na MySpace Pošalji "PRIKRADANJE" na Twitter Pošalji "PRIKRADANJE" na Digg Pošalji "PRIKRADANJE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)

Pre nego što ga uhapsiš, pročitaj mu njegova prava...
  2. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio orfej sa ibra

Pre nego što ga uhapsiš, pročitaj mu njegova prava...
    lako je nekome pročitati njegova prava, ali mene su na prvom predavanju pravnog fakulteta odmah naučili da pravo i pravda nemaju znak jednakosti....
  3. zxy (avatar)
    " Najveći prijatelj čoveka bila je ,jeste i ostaće uvek...nada"- V.H.
  4. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    " Najveći prijatelj čoveka bila je ,jeste i ostaće uvek...nada"- V.H.
    mene više muči što te ista ta nada bezbroj puta iznevjeri ali ne ona kao ona nego naša očekivanja, kao borba golijata.....
  5. *pustinjakinja (avatar)
    Neko pametan rece ( ne znam sad tacno ko ), sto su veca ocekivanja to je vece i razocarenje. I istina je. Licno ucim da nista ne ocekujem.
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    mene više muči što te ista ta nada bezbroj puta iznevjeri ali ne ona kao ona nego naša očekivanja, kao borba golijata.....
    Stvar sa tim msm stoji ovako.Svaki čovek ima u sebi svoju meru sreće,tuge ,radosti,nade...i uvek je nešto na prvom mestu tih rang lista.Čim se jedo skine sa prvog mesta nastupa na njegovo mesto sledeće i opet zadobija punu meru pažnje.Tako čim jedna nada omane odmah se druga rodi i tera dalje...svom snagom tj punom merom koju čovek ima.
  7. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja
    Neko pametan rece ( ne znam sad tacno ko ), sto su veca ocekivanja to je vece i razocarenje. I istina je. Licno ucim da nista ne ocekujem.
    onda smo draga moja prijateljice u istoj fazi učenja ponovnog hodanja...ne očekujem ništa, ali sam isto tako i donijela odluku da nitko ništa ne očekuje od mene...nemam snage za ispunjavanje tuđih očekivanja dok moja stoje i taloži se prašina po njima....
  8. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Stvar sa tim msm stoji ovako.Svaki čovek ima u sebi svoju meru sreće,tuge ,radosti,nade...i uvek je nešto na prvom mestu tih rang lista.Čim se jedo skine sa prvog mesta nastupa na njegovo mesto sledeće i opet zadobija punu meru pažnje.Tako čim jedna nada omane odmah se druga rodi i tera dalje...svom snagom tj punom merom koju čovek ima.
    u ljudskoj je biti da čovjek uvijek k nečemu teži, ako ništa drugo prema zvijezdama...i svaka od tih zvijezda je jedna nada u našem životu...a onda se iznenadimo kad vidimo da se i zvijezde gase....
  9. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja
    Napisah pre dva dana baš nešto na tu temu...samo zapis misli
    Sad ću da postavim.....možda se i cura pronadje u tome
  10. *pustinjakinja (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    onda smo draga moja prijateljice u istoj fazi učenja ponovnog hodanja...ne očekujem ništa, ali sam isto tako i donijela odluku da nitko ništa ne očekuje od mene...nemam snage za ispunjavanje tuđih očekivanja dok moja stoje i taloži se prašina po njima....

Ne znam, to ne bih nikome prporucila ( iako i mene nekad uhvate bubice ). Davanje, u svakom smislu te rijeci, je blagoslov. Neko rece, sretna je ruka koja daje. Tako i srce. I dusa. I vaistinu je tako. Davati bez ocekivanja.
  11. LJILJA MMM (avatar)
    Očekivanje
    Treba očekivati jer očekujemo samo ono što je u nama, što osećamo, želimo i to nikako ne treba da sprečavamo jer onaj koji ne oseća, koji ne želi...pa on je mrtav.
    Ali, trebamo sebe da naučimo da se ne razočaravamo, već samo da konstatujemo da smo umesto željenog dobili nešto drugo. To možemo samo ako nam nije previše stalo, ako nam suštinski nije stalo jer uvek imamo zadršku i opravdanje “ma ok, idem dalje” Očekivanje i konstatacija su kao površinski kopovi.

Nada
    Sa nadom je drugačije.....ona je duboka, suštinska jer je vezana za jako duboka osećanja ili želje, prikačene za našu emotivnu ili neku drugu egzistenciju i njeno ubistvo donosi razočarenje jednako njenoj težini. Ono vas pomera s mesta, postavlja nove granice koje vidite tek kada se udaljite dovoljno daleko od razočarenja….tek kada prestane da boli. Nada je najveća ***** i nikada je ne treba gajiti, osim ako nikako drugačije ne možeš nego samo da je uhvatiš za ruku pa zajedno da idete dalje….onda je nada najbolji drug. Nada i razočarenje su dubinski kopovi.

I jedno i drugo je rudarski posao bez ikakvih garancija.
    Kada nada predje u očekivanje……onda taj deo vas umire.
    Kada očekivanje umre.....e, onda ste mrtvi.

Najbolji način po meni je očekivanje zameniti drugim očekivanjem, ali pitanje je koliko si tada živ? Sve zavisi od ličnosti….
  12. iamblond (avatar)
    poanta svih naših nadanja je da one polagano i sigurno umiru ali ostavljaju te tragove u nama, kao da zaista odnose po jedan dio nas i iz dana u dan smo manji i manji, ali onda uvijek dođu ta očekivanja pa uz njih i nada za pozitivnim, uglavno, kao ptice feniks...izranjamo iznova iz pepela

ako nam se posreći....
  13. sirijus49 (avatar)
    A što ako me ubije ponovno, tiho bezdušno
    Zato postoji "nada" inače bi odmah znala rešenje.
  14. Tol (avatar)
    nada je šarena laža za gladne

samo fircamo po navici ivicu života..kao hod po sečivu sve u strepnji da se ne ranimo
    jer bude trpnja bolna neopisivo..a skoro da je ne vidiš jer svi jako lepo poziramo drugima
    u inat ( nije po onoj: da nam "crkla krava"..ali kada neuteha gnječi srce tudji osmeh bude šamarom
    jer : Ko su oni da se raduju , kikotom vene paraju kada nama pustinja zjapi jer mi to volimo da patimo
    i da se nadamo - nadi! Kao da je rasprodaja pa ko više kupi i onda mu kao-lepo bude jer ima gomilu shita više od drugih, za utehu...
    farbanja reale i zamazivanja istine
    a svaki put padamo džemom u prašinu, po navici.
    eto..da ne bude da nisam..mada i nije da nije..tautologija.