ne pristajem na " MI " - a vi !? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ne pristajem na " MI " - a vi !?

Oceni ovaj blog
"- Ako hoće da nas prime u tu porodicu Zapada, neka nas prime ovakve kakve jesmo. Ali, ako treba da se odreknemo i odričemo, hvala im na pozivu, ostaćemo da živimo svojim životom, teškim i mukotrpnim, kojim smo živeli 500 godina - rekao je patrijarh Irinej na parastosu srpskim žrtvama ratova devedesetih godina u Sabornoj crkvi u Beogradu.

Patrijarh je u ime SPC poručio državnom vrhu da se što tešnje poveže sa Rusijom, jer je reč o slovenskoj braći "koja su nam uvek bila potpora i nada kad nam je bilo najteže". "

Neznam zašto siti i napiti imaju potrebu da se guraju međ gladne , ponižene , opljačkane , uništene i obezpravljene ! Možda misle ta tako deo njihove patnje prigrabe i učine se pred svetom i tvorcem njihovim sapatnicima --ili štali !?

Patrijarh sa vladikama i kad posti , posti uz badem i vina stara bar onoliko, koliko su turci vladali balkanom ! Kad su oni gladovali ispred ugašenih narodnih kuhinja ; kad su bili opljačkani šainizacijom ; kad su ugalj kopali u aleksinačkim jamama da se ogreju -- kad su sebi kuće zidali i svaku ciglu za nju zaradili služeći " kralju / titu / miškoviću " .?

U čemu su to oni isti sa ovom gladnom i opljačkanom svetinom ?

I zašto rusi ? Da nas srede kao onda na početku XIX, kad su na sa onim oco ubicom isporučili muslimanskim jataganima ; ili kao u IIs.r. kad su nas kao branioci ubijali, pljačkali , silovali pa predali krvavim brozovcima, da pune jame koje i dan danas on i vladike preskaču - kao da ništa nije bilo ! ( ...doduše štaće nam i ovi NATO-vci da nas ubijaju čas kao saveznike čas kao neprijatelje ; kad god nam se ćefne ...)

Zašto !? Zar im je malo zlata u dvorcima ; zar im malo đakuzija i blindiranih džipova sa gardom naoružanom do zuba ( malih glava , predebelih tela u mantijama na tankim nogama ) i žiro računima p'o svetskim bankama . Zaista zar im je malo bilo nesreće i krvi kroz koju su nas vodili zbog svete zemlje !? Čemu još stradanja , kad ova sirotinja sem bedovanja nema ništa za na oltar da stavi !

Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na Facebook Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na Google Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na My Yahoo! Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na Live Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na MySpace Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na Twitter Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na Digg Pošalji "ne pristajem na " MI "  - a vi !?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)

Zaista zar im je malo bilo nesreće i krvi kroz koju su nas vodili zbog svete zemlje !?

Заборавио си на мобилне телефоне док под халогеним фаровима блиндираних аутомобила одржавају везу са Свевишњим...
  2. 123loncar (avatar)
    ...a, tu liniju, posebno ima da platimo crvenim tečnim zlatom !?
  3. hirajgoagain (avatar)
    u ljubavi svi su greshni : ))
  4. iamblond (avatar)
    Čemu još stradanja , kad ova sirotinja sem bedovanja nema ništa za na oltar da stavi !
  5. *pustinjakinja (avatar)
    Iskoristicu umno bice kao svoj pogled na sve ovo .

" Ono što nam treba je heroj koji će da podrži poražene, don Kihot sa vetrenjačama, sada i ovde, i taman kada se ponadamo da smo ga pronašli, vidimo ga kako lomi hleb sa neprijateljem, i smeje se i pozdravlja šeširom, kao da u sebi misli da smo bili proklete budale kada smo verovali u njega, što i jesmo bili. "

C. Bukovski
  6. zxy (avatar)
    Iskoristiću nešto što svi znamo
    al često zaboravljamo
    "Narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje"
    nije ni narod tako nevin zbog stanja u kome je
  7. 123loncar (avatar)
    "Narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje"...dakle, sam narod je kriv što je tiranija ; bezakonje ili pak vladavina ništaka i plotičkih kriminalaca u državi !?...ako je iole tako , onda u opciji pojam "kolektivne krivice"...a tad zapravo i nema odgovornih ---jerbo je odgovornost ( prepostavljam ) lična ...ako je i odgovornost kolektivna , onda mi živimo u paklenom lonca a da i neznamo za bolje - jer smo svi isti ( oću reći , onda i ne možemo da konstatujemo stanje o kome je ovde reč )...sreća , evo mi konstatujemo to stanje ; uviđamo njegovu zlokobnost; koliko primećujem distanciraju se mnogi i hteli bi drugojačija stanja --- onda ili nismo deo tog naroda ili smo licemerni manipulanti ( vidimo što drugi ne vide i guramo ih u to zbog neke svoje korisnosti ili osvete )...mislim da zasigurno nismo ovo drugo ; isto tako mislim da narodi ne postoje ( sem narod pčela , mrava , vukova , lavova .... ) ; dakle, imamo situaciju u kojoj možemo reći da je većinsko biračko telo prostačkog krimogenog profila sa pozamašnim kriminalnim i malverzacionim delima ( sitnim i krupnim --- opljačkane u pola veka pet države ; u mahu i pobijeno silno stanovništvo u ime srpstva, internacionalizma , bratstva jedinstva -- za kralja i otadžbinu ... i usput , sadašnji patrijar kao i njegovi predhodnici pet pare ne daju i ne jure pravdu za te mrtve --- a opet , to je genocid nad sopstvenim stanovništvom ) ; dakle, sitni prostački lopovi i potencijalne lopine zajedno sa ratnim profiterima i političkim kriminalcima imaju vladavinu nad časnim i poštenim državo utamničenim ljudima ... e ti utamničeni džaba se samo kritikuju i samookrivljuju ; oslobođenja nema , a nisu kao malidžaja i cvele da ih aboliraju i nagrade sa još jednom pljačkom ...
  8. 123loncar (avatar)
    "Nova srpska teološka misao

Ljudi moji, ne znam više šta da mislim o Dačiću! Biće da nisam u stanju da mojim pečalnim umom obuhvatim dimenzije te renesansne ličnosti. Jedan dan, recimo, Ivica govori kao ratoborni zapovednik Crvenih beretki, pa kaže da bi - samo da je rat - on rado koknuo Tačija (doduše ostavlja mogućnost da u tom ratu i Tači kokne njega), drugi dan, opet, rezonuje kao Bizmark. Evo, kad ono bi, Njegova svetost patrijarh Irinej je, saslužujući svojoj desnoj srpskoj ruci, doktoru Sahibiji, izjavio da mi, je li, cenimo i poštujemo Evropu, ali da u Evropu nećemo bez našeg Kosova i naše tradicije, nego ćemo radije živeti bedno, kao što smo to činili pre petsto godina. Na to ga je Dačić na licu podsetio da je Kosovo već „oteto“ i da nam neće biti vraćeno sve i da poslušamo Njegovu svetost.
    "

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/nova_srpska_teoloska_misao.881.html?news_id=251805

Ni jedan patrijarh sa sveštenstvom na ovim prostorima ( od vremena Rastkovih tipika i secesije , koju je izvršilo ondašnje sveštenstvo sa ovih teritorija od vaseljenske crkve , do današnjih dana) ,nije živeo "teško i mukotrpno" kako je živela raja i ovo današnje stanovništvo. Naravno , ni ondašnje vladajuće personalne postavke, kao i današnje , nisu živele časno i pravično , te delile taj težak i mukotrepan život sa ondašnjom rajom ili pak današnjim stanovnicima. Sve je to retorička paralaža , u koju više ni poslednji pošteni idiot ne veruje ; a trajaće sve dok i poslednjem đavolčetu banda ne iščupa sve što ima ( jer pošten svet nema više ništa ovde - nema čak ni život pre smrti ) .
    Da je nešto reč o časnim ljudima, oni bi vodili kampanju da se iskopaju oni stradalnici iz naših masovnih grobnica, pokopanih u poslednjem veku - pa da se sahrane kao ljudi i posmrtno se sudi domaćim zlikovcima . A oni ćute o tome, a trube u vuvuzele - naizgled neharmonično ali njima korisnodato .
    Zna stari miloševićki vuvuzelac , da Tači živi od njegovog vuvuzelisanja, kao što on sam postoji od njegovog tačisanja. A plemeniti Irinej, potanko razbira stvar u smislu : što raji i neznabožačkom svetu sve gore i gore , to zakupcima boga , sveštenstvu i poglavaru sve bolje i bolje.
    Stoga baš dobro vuvuzeliše staru stvar - i to u istom aranžmanu u kome je vuvuzelisao i ovaj vrli patriota od predsednika na vlasti , današnjoj .
    Znaju svi tu imenovani sve, da se i sam Veličanstveni Sujejman povrne nekim čudom sa onog sveta, nama nama spasa iz njihovih ralja - za ovog veka. A posle nije ni važno !