STREPNJA

''Ja sam proša sito i rešeto
ovaj grdni svijet ispitao,
otrovi mu cašu iskapio,
poznao se s grkijem životom.
Sve što biva i što moze biti,
meni nista nije nepoznato;
što god dodje ja sam mu naredan...''

''Gorski Vijenac'',Njegoš


P.S.Nekako se nametnuše ovi zadnji redovi,dok Sudbina Skretnicar odlučuje i bira za mene nove životne koloseke...i čudno sam mirna,mada pomalo strepim i nadam se dobrom...



neb3mf.gif



 
http://3.***************/-5zT1UnOm7ZE/T_yyIhp0oGI/AAAAAAAABb8/3U-K8V02Tvo/s1600/554670_331312053610910_1568201192_n.jpg
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru

Charles Bukowski
 
Citirani stihovi nisu ni strepnja ni nada već spoznaja života na osnovu vlastitog iskustva a ako hoćeš da vidiš šta šta je Njegoš mislio o čoveku i njegovom pozvanju u svetu i životu bolje je da čitaš Luču mikrokozmu ali...ni tamo ništa novo.Bolje je za čoveka da se što manje zavarava manje će i da se razočarava.Tek kad pravu prirodu života sagleda može čovek da živi kako treba.;):D:per:
 
zxy;bt224698:
Citirani stihovi nisu ni strepnja ni nada već spoznaja života na osnovu vlastitog iskustva a ako hoćeš da vidiš šta šta je Njegoš mislio o čoveku i njegovom pozvanju u svetu i životu bolje je da čitaš Luču mikrokozmu ali...ni tamo ništa novo.Bolje je za čoveka da se što manje zavarava manje će i da se razočarava.Tek kad pravu prirodu života sagleda može čovek da živi kako treba.;):D:per:


citirah stihove zbog zadnjeg reda da ''sve sto dodje ja sam mu naredan'',tako se nekako uklopilo u ove moje dane....
 

Back
Top