Jedno dugme i juče, danas sutra - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Jedno dugme i juče, danas sutra

Oceni ovaj blog
Jedno dugme je danas namerno otpalo sa moje košulje.

Razmišljao sam da li da ga kaznim za tu drskost i neposlušnost.

Ali neka ga, setio sam se odmah i svih svojih grešaka, svojih otpadanja, svojih grehova, posle kojih sam morao gorko da plačem, da noktima grebem svoje lice i da ovom drhtavom rukom ispisujem ove ispovesti.

Kada ću ja biti zaista ja? Kada će moje oko postati jezero u kome će plivati Mesec i noćni oblaci? Kada će sve moje strasti izgristi moljci i pretvoriti ih u prah i zaborav?

Moj mali nožni prst nazvao sam imenom Juče. I zato kada hodam svaki kamenčić mora da dodirne to Juče.

Šta je moje Sutra? Da li je to moje uvo, koje mora uvek da bude napregnuto da bi čulo dolazeći šum? Da li je to moje oko, koje uvek mora da bude budno, da ga neka senka ne bi prekrila svojom maglinom?

Ili je to ovo srce koje se odaziva samo na ime Danas?

Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na Facebook Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na Google Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na My Yahoo! Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na Live Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na MySpace Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na Twitter Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na Digg Pošalji "Jedno dugme i juče, danas sutra" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Nije čudo što je to dugme od tebe odpalo
    disident postalo
    mora da je tvoje dileme čulo
  2. Demijurg (avatar)
    ..."otpalo"...

Hm. Ha. Hm. Ha. Hm. Ha.