Od pijace do kuće - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Od pijace do kuće

Oceni ovaj blog
Hodao sam jutros na rukama od pijace do kuće. Na uvis uzdignuta stopala sam okačio dve kese sa voćem i povrćem, a na treću nogu, koja se nije videla, kesu sa svežim jajima (iako ne jedem jaja i pišam na njih in a one koji ih jedu). Ljudi su me posmatrali, neki su samo odmahivali glavom, a neki su pokušavali da mi nešto kažu.

Čemu reči? Kuda sa tim pajacima?

Ne, uopšte se nisam umorio; umor pripada (uz dužno poštovanje) starima i (bez trunke poštovanja) onima koje mudrost nije pomilovala svojom tankom rukom.

Ali čemu reči?

Da, zaista, čemu sve, kada u našu prosjačku kapu mogu da stanu i Sunce, i oblaci, i kiša...

Ja sam uvek bio fizički jak kao konj i zdrav kao dren. I uvek sam se razlikovao od ostalih, kao kakav zaseban slučaj, kao kralj među prostacima...

I usput čujem dvoje starijih ljudi kako se svađaju oko nekakvih lekova, a mužić recituje ženici:

Utrkuju se
tvoj karcinom ovularijima
i moja artero-skleroza-miokarda
oslobodićemo sebe
i od sebe jedno drugo
i sve druge
samo ne zna se
kada i ko će pre
ko će se pre otisnuti
sa ove tamne
blatnjave obale
na još tamnije
mirno more

Ljudi, pišajte na lekove umesto što ih gutate...

[IMG]http://imageshack.us/m/850/2130/lemonpissingondrugs.jpg[/IMG]

Pošalji "Od pijace do kuće" na Facebook Pošalji "Od pijace do kuće" na Google Pošalji "Od pijace do kuće" na My Yahoo! Pošalji "Od pijace do kuće" na Live Pošalji "Od pijace do kuće" na MySpace Pošalji "Od pijace do kuće" na Twitter Pošalji "Od pijace do kuće" na Digg Pošalji "Od pijace do kuće" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari