Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2

Oceni ovaj blog
Сведочанства:
Енглези радили на уништењу Србије
шокантно откриће Драгољуба Живојиновића у Лондону!

nastavak
Током читаве 1917. године непрестано су радили иза леђа Србији. Радили на очувању Аустријске монархије, подржавали Италијане око Далмације и Истре, подстрекавали Румуне да узму Банат, Бугаре да узму српске територије северно од Македоније. А када је Русија изашла из рата, изгледало је да Србији нема спаса. Но, тада је дошло до француског заокрета. На челу њене војске долазе одлични познаваоци балканских прилика Клемансо, Гиом и Депере и исход је био познат.
У свом уводу намерно нисам поменуо наше познате вековне “пријатеље” и “браћу”, хрвате, јер народ, који је стално гуран од својих политичара да живи у заједничкој држави са хрватима, зна да нам хрвати нису никада били искрени пријатељи. Били су нам “пријатељи” и “браћа” од којих је само у јасеновачком геноциду убијено и поклано 700.000 срба!Пропорционално гледано, у односу на број становника хрватске и немачке нације, ми смо више страдали од наше “браће” хрвата, него од званичних непријатеља немаца, јер ту не долази у обзир само јасеновачки геноцид, већ и убијање срба од стране хрвата у првом светском рату као војника аустроугарске војске, а и у другом кроз борбена дејства.
Оно што је најтрагикомичније, и поред свега што су нам учинили хрвати… и данас су неки наши интелектуалци у заблуди и тврде да су нам хрвати пријатељски народ, тврдећи да нису сви хрвати усташе. Добро, тачно је, нису сви хрвати усташе, има ту пуно добрих људи са којима можемо појединачно бити пријатељи на свакоме месту, али комплетан хрватски народ, ван усташког слоја, прећутно је прихватио ту геноцидну политику својих политичара према Србима, сложио се са њом на овај или онај начин, никад се није масовно побунио против тога (појединачно да, хрватски режисер Лордан Зафрановић и сл.). Данас, сви хрвати, усташе и неусташе, уживају сву благодет у својој држави, базираној на геноцидној политици својих политичара према србима током своје историје, где тећину Срба треба поклати, трећину покатоличити и трећину протерати.
Зашто данас, наши “пријатељи”, хрватски народ, не изврше огроман притисам на своје политичаре да се неком резолуцијом у њиховом парламенту и званично извину Србима за геноцид у Јасеновцу, макар то? Ма смеју нам се бре, спрдаче се са нама, и дан данас величају усташтво!
Причали су нам, да су у другом светском рату против фашизма устали сви “југословенски народи”, али погледајмо на основу немачког документационог матерјала, како се хрватски народ на улицама Загреба “борио” против фашизма и немаца:
Liberation of Zagreb, 1941
Овде видимо да и старо и младо код хрвата одушевљено дочекује окупаторе Немце, то је хрватски народ, не усташе, документ говори све! Наравно, овај документарац ни под разно није могао да се прикаже у бившој СФРЈ, да не би реметио “братство и јединство наших народа.”
Истина је права да се само српски народ, као народ, диго против фашизма.
Међутим, ми срби истину требамо коначно погледати у очи по многим питањима, па и по питању “братства” са хрватским народом.
Није нама крив хрватски народ, имају право да воле немце и да живе под њиховим патронатом и заштитништвом, то је њихов избор. За сва злодела која су нам хрвати донели током другод светског рата и у грађанском рату 1991 – 1995 најодговорнија је наша монархистичко-страначка елита која је поражене хрвате, који су убијали србе током првог светског рата, великодушно прихватила и са њима формирала Краљевину Југославију!
Да су краљ, и остала интелектуално-страначка елита, послушали премудрог Војводу Мишића, ми данас на почетку 21-ог века не би били готово пред истребљењем! Наш легендардни Војвода Мишић, који није био злонамеран према хрватима, поштовао их је као народ, иоако су се борили против Срба, предлагао је да се одцепимо од хрвата, да им дамо самосталну државу, а да:
“… Границе ће бити где их ми повучмо, а ми ћемо их повући не онде где наше амбиције избијају на површину, него онде где историја и етнографија кажу; где каже језик и обичаји, традиција и најзад, где се сам народ по слободној вољи определи, па ће бити и право и Богу драго. А Италијани? Нека им је са срећом. Нека се они Хрватима усреће. Ја сам дубоко уверен да се ми њима нећемо усрећити…”
говорио је је краљу Војвода Мишић у свом извештају: “Извештај краљу Александру по повратку из Сплита.”
Нисам сигуран да би хрвати у том случају имали као поражени неку државу, “очерупали” би их италијани и аустријанци, али ајде, било како било, да су још тада хрвати имали какву-такву своју самосталну државицу, србима се касније не би десио Јасенмовац! И грађански рат 1991 – 1995. … И вероватно би с почеткомн 20-ог века живели добросуседски.
Наравно, наравно… и српска комунистичко-титоистича елита с носи огромну одговорност што смо и даље, после другог светског рата и трагедије Јасеновца, поново живели у истој држави са хрватима, али најкобнији је увек тај први погрешан корак из 1918-те.
Да смо за нашу највећу трагедију, стварање Краљевине Југославије криви ми сами, најбоље показује доња аудио секвенца из радио емисије Атлантис у којој је гостовао проф. Милан Брдар. Ову емисија са њим Биљана Ђоровић емитовала је 2008-ме.

Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na Facebook Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na Google Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na My Yahoo! Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na Live Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na MySpace Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na Twitter Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na Digg Pošalji "Енглези радили на уништењу Србије 2 од 2" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari