Pas i čovek - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Pas i čovek

Oceni ovaj blog
Malopre sam kratko porazgovarao sa dvojicom suseda kad je pored nas prošao neki pas, a dunuo povetarac, i jedan od nas trojice je rekao da psi najčešće umiru od kostobolje, što je uglavnom prouzrokovano hladnoćom. I onda je onaj drugi izgovorio dve rečenice koje su me oduševile. Parafraziraću ga:

„Neka vlasnik psa hrani psa hranom koju on jede - i od iste bolesti umreće i on i pas. A ako se vlasnik psa hrani kao pas - nikad mu ništa neće faliti.“

Duboko sam se zamislio nad ovim. I još uvek nemam svoj stav po ovom pitanju.

Ne, ja nisam dirigent, ja sam samo neko ko se pretvara da zna da laje kao pas, da zna da diriguje, a ko je u stvari ceo svoj život dremao između stihova i reči...

Nisam se dovoljno igrao klikera kada sam bio mali. Tražim druga u igri koji će mi pomoći da prebolim tu ranu zbog koje nikako da odrastem...

Pošalji "Pas i čovek" na Facebook Pošalji "Pas i čovek" na Google Pošalji "Pas i čovek" na My Yahoo! Pošalji "Pas i čovek" na Live Pošalji "Pas i čovek" na MySpace Pošalji "Pas i čovek" na Twitter Pošalji "Pas i čovek" na Digg Pošalji "Pas i čovek" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Niko se nije "dovoljno" igrao klikera.
    Ne postoji "dovoljno".
    Svako je morao da zameni klikere bubanjem, prostim reprodukovanjem procitanog (bez razmisljanja da li su to neistine).
    I roboti ponavljaju upisan program, bez kreativnosti i razumevanja. I jesu efikasni, ali nisu ljudi.
    Mi biramo da li cemo biti efikasni ili ljudi.
    Svako od nas je morao pre vremena da odraste.
    Svakome nedostaje jedno parcence tog bezbriznog doba, klikera.
    Svako u sebi nosi rupu. Gramzivi smo, alavi pohlepni i beskrupulozni, grabimo pokusavajuci da popunimo ili makar zamaskiramo tu rupu na srcu.
    Dzaba.
    Samo pravimo nove rupe.
    Ažurirano 03.11.2012. u 16:09, autor: hakim bej
  2. 123loncar (avatar)
    Ima ljudi koje poznajemo kao " pse rata "... ako bi se njihovi vlasnici hranili istom duševnom hranom - kao ratne psine , pobili bi sve pse zarad ubijanja i svojih ratnih pasa ... ima ljudi koje nazivamo psima lutalicama i skitnicama .. kao što se retko uzimaju psi lutalice zbog svog karaktera , tako se ništa ne pravi sa psima lutalicama - osim najgrđih ratnih psina -- egzekutora zarobljenika ... ima svakakvih pasa i psina ... rđav pas koji je sve prekoglave preturio zove se džukac / džukela / džukelčina ... ima i ljudi džukelčina ... to su orvelovski čuvari sistema .. rade za ljude svinje ... i psine , i džukele , i kerovi - svi su oni ravnopravni ; samo su svinje ravnopravnije nad njima ... tako to nekako beše ...

...još u dobu klikeraškom videlo se ko će šta biti...samo smo ćutali kao miševi..učitelji su tad bdili nad nama kao vaspitački kerovi ...tad smo glumeli bratstvo i jedinstvo...a lepo se sve videlo sa tim klikerima ... bilo je i takvih , kojima daš kliker u ruke a oni ga pokvare ...oni/ takvi kli8kero kvarci , bili su miljenici vaspitačkih kerova...ovi su ih proglašavali vukovcvima ..ti ondašnji klikerokvarci / vukovci , to su današnji srboljupci dične patriote u evropskim kazamatima , a neki su ostali kod nas da vode državu i bisnis --karići , miškovići , krmivoproduktaši , zaštićeni svedoci i ini klikerokvarci...
    ...zato ne tugujte.. nego bešte glavom bez obzira što dalje od rupa...mnogo rupa daju bezdno - zar ne !

..kažu da je tvorac, japance za svoje velike grehe kaznio sa zemljotresima i cunamijem ; amere sa tajfunima i ciklonima ; a nas , davši nam srpsku pamet ...svi na ovom svetu se slažu, da nema grđe kazne -- samo se klikerokvarci i njihove svinje raduju ... štaće te ! .. ako Vam ne odgovara ovo moje trabunjanje , spreman sam bez intervencije uređivača dubokomisaonih stanja blogovskih , da ga obrišem -- samo javite !
  3. Demijurg (avatar)
    Svaka vam čast... obojici... baš...
  4. 123loncar (avatar)
    ...ma ajde kakva čast...nego evo ti poruke od pretka , koji ti poručuje da se čuvaš inojezičkih psina....
    ...."Čuvajte se, čedo moje, inojezičnika. Dođu neprimjetno, ne znaš kad i kako. Klanjaju ti se i sklanjaju ti se na svakom koraku. I zato što ne znaju tvoj jezik ulaguju ti se i umiljavaju kako to rade psi. Nikad im ne znaš šta ti misle, niti možeš znati, jer obično šute. Oni prvi koji dolaze da izvide kako je, dojave drugima, i eto ti ih, preko noći domile u neprekidnim redovima kao mravi kad nađu hranu. Jednoga dana tako osvaneš opkoljen gomilom inojezičnika sa svih strana."