Okeani i plastika - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Okeani i plastika

Oceni ovaj blog
Pre neki dan sam na jednom satelitskom TV kanalu gledao neku emisiju o ekologiji i zaprepastio se izvesnim podatkom. Naime, na svakom kvadratnom kilometru okeana, u proseku, pluta oko 22000 komada plastike: od malih čepova za boce, do manjih i većih boca, pa sve do ogromnih plastičnih otpadaka. I to nije sve. Talasi ih donose na kopno, na skoro sve obale, i gde ima najgore životinjske vrste na planeti - ljudi, ali i tamo gde ih nema. Budući da još uvek nisam putovao na južnu hemisferu, na ta divna rajska ostrva, video sam nešto što me je zgrozilo. Na mnogim nenaseljenim ostrvima obale su pune plastičnog smeća. I sad se pitam: koje ostrvo bi moderni Robinson Kruso odabrao za svoju destinaciju?

Pošalji "Okeani i plastika" na Facebook Pošalji "Okeani i plastika" na Google Pošalji "Okeani i plastika" na My Yahoo! Pošalji "Okeani i plastika" na Live Pošalji "Okeani i plastika" na MySpace Pošalji "Okeani i plastika" na Twitter Pošalji "Okeani i plastika" na Digg Pošalji "Okeani i plastika" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Kruso bi odabrao ostrvo na koje su se nasukale lutke na naduvavanje.
    Misim, bolje i to nego Petko.
  2. Demijurg (avatar)
    [url]http://www.midwayfilm.com[/url]