Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji ) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )

Oceni ovaj blog
Neko je pokucao na vratima i ušao. Bila je to ona. Sama.
-''Ćao!'' rekla je i zatvorila vrata.
-''A drugi, gde su drugi?'', pitao sam?
-''Znaš kakvi su oni, piju kafu po pola sata!'' rekla je i prilazila mome stolu.

Mislim da sam se tog trenutka uplašio. Nemogu objasniti taj strah. Dolazio je nekud iznutra.
Uzela je jednu praznu stolicu i privukla do moje. Moja usta su počela da se suše a srce da udara jače. Verovatno se i ona tako osećala. Verovatno. Samo je bila mnogo hrabrija od mene, ili bar to nije pokazivala.
-''Izvoli, posluži se!'', pokazao sam rukom na sto;'' Milkin biskvit sa prelivom čokolade, mocart kugle, alva, crne masline..., reci mi šta ćeš popiti?'',
Ustao sam kako bih joj sipao piće.
-''Votka, Mastika, koka-kola, gusti sok?'', pitao sam
-''Znaš da od alkohola, pijem samo Gorki List ili Pelinkovac, i to samo jednu čašu, kao aperativ!'' dodala je.
-''Hoćeš Mastiku?''
-''Šta je to? To nikada nisam probala?''
-''To je isto kao grčki Uzo, ustvari slično tome!'', odgovorio sam
-''Sipaj mi jednu čašu, želela bih da probam!''
Sipao sam koleginici Mastiku, a sebi dolio Votku!
-'' Živeli!'', nazdravili smo. Popila je malo uz komentar.
-'' Ovo mi se dopada, malo je drugačije, nisam imala prilike do sada da probam. Dopada mi se i njen miris!'', rekla je to i popila čašu do kraja
-'' Sipaj mi još jednu!'', i pružila čašu

Dolio sam joj piće u čaši i popio svoje a potom dolio i sebi.
Mogao sam očekivati da će doći sa drugim kolegama, mogao sam očekivati da uopšte neće doći, mogao sam očekivati da će me nazvati telefonom i reći šta misli o svemu, sve sam mogao očekivati, ali ne i ovo! Naj verovatnije je i sama rekla kolegama da dođu kasnije, pretpostavljam, ustvari - nagađam.
Opet me je pogledala onim predivnim očima, a na licu se pojavio osmeh.

-'' Želela bih da ti se prvo izvinim!'', rekla je ona i nastavila, '' Za onaj dan što sam tako glupo postupila i izišla iz tvoje kancelarije, sa najglupljim odgovorom koji sam ikada dala...''
-'' Tatjana...'', prekinuo sam je upola rečenice, to je bila moja najveća greška. Ućutala je.
Mislim da je taj period trajao večno. Ta ćutnja, i njeno a i moje isčekivanje, sledeće reči. Trajalo je u nedogled. Pogledi su se sureli, opet. Opet njene nemirne oči. Gledale su me tako nemirno. Na njenim usnama je još bila rosa Mastike koju je pila. Tišina. Sve je utihnulo. Ko će prvi da progovori. Ili možda ne treba pričati....možda je treba amo poljubiti, samo to. Progovorio sam, teškom mukom, jezikom od olova...

-''...Tatjana ja sve znam! Znam da si udata, znam da imaš dvoje male predivne dece, znam i da imaš izuzetnog muža, sve ja to znam. Voleo bih da se to nikada nije desilo. Svestan sam svega. Nebih voleo da ja budem taj koji će rasturiti tvoj brak. Nebih voleo. Ja znam koliko to može da zaboli. Žao mi je što se ovo desilo, žao mi je, ali ja to nisam mogao da biram. Ljubav dođe sama. Nezvana. Da sam mogao, nikada ne bih izabrao nekoga ko je već porodičan čovek. Voleo bih da ovo ukoliko je moguće stane. Sada i odmah. ''
Gledala me je i upijala svaku moju reč, kao i ranije dok sam joj davao savete oko projekta. Bez treptja.

-'' OK!'', rekla je i dodala, ''A, od kada to traje?'' pitala je.
-'' Traje, šta ja znam, nisam siguran, mislim oko petnestak dana!'', slagao sam.

Vrlo dobro znam da traje bar tri meseca, od kada sam neprestano mislio samo na nju. Od kada sam shvatio da mi nedostaje. Svaki minut, svaki sekund, kada nije bila kraj mene. Zaista mi njeno pitanje, i nije baš bilo jasno. Kakve veze ima koliko traje?

-''Kako god bilo...'', nastavljam priču:'' ..ja sam bio svestan da se ovo ne može nastaviti ili ti početi. Jer ja ne želim da uvredim tebe. Jer si ti jedna zaista predivna osoba. Sa druge strane ti si meni zaista pomogla. Pomogla si mi tako, što sam shvatio da zaista mogu da zavolim ponovo. Da osetim taj čarobni ukus ljubavi. Da opet zaigraju leptirići. I da jednostavno mogu to da priznam. Što je jako teško!''.

Na mom licu se pojavio osmeh. Njeno lice, iz izraza ozbiljnosti prešlo je u odraz ljupkosti i vedrine.

Na vratima su se pojavile kolege, kao padobranci. Na sreću, završili smo razgovor. Uvek sam se pitao, kao i sada, da sam je pusti da govori, šta bi rekla? Kakva bi bila njena priča!

Kasnije smo se sretali i odlazili na piće. Znam da nije rekla ništa svom mužu, jer kada je zvao suprug, rekla je da je samnom u kafiću. Da je ispričala mužu, nikada ne bi rekla da je samnom – logično!

Obećali smo jedan drugome da ništa neće da se promeni između nas. Da će mo zadržati kolegijalnost i prijateljske odnose. I zaista, i sada se viđamo u firmi, ali odnosi koji su bili kao što je bilo ranije pre tog događaja, toga više nema! Uvek postoji neka barijera i strah. Kako sa njene, tako i sa moje strane.

Šta da vam kažem osim to da i dalje nisam ravnodušan prema njoj. Trudim se da to prikrijem kada se sretnemo, ali to je jako teško, postajemo suviše uzdržani i hladni...jedan prema drugome.

-Kraj –
( ima nade )

© 2012 Christian Forty

Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na Facebook Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na Google Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na My Yahoo! Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na Live Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na MySpace Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na Twitter Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na Digg Pošalji "Kada se desi – desi se ( III deo, poslednji )" na del.icio.us

Ažurirano 15.05.2013. u 14:27, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. Sanjalicca (avatar)
    хмм... заХебано баШ
    ал никад се не зна, ако треба бити биће, ако не неће, противио се разумом,
    позивао се на морална начела ил шта и ја знам шта све, нико од записаног
    побегао није, па нећеш ни ти

Желим ти љубави још више
  2. dreamer.max (avatar)
    vau... jedan od retkih da se povuče i'm impressed
  3. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio Sanjalicca
    хмм... заХебано баШ
    ал никад се не зна, ако треба бити биће, ако не неће, противио се разумом,
    позивао се на морална начела ил шта и ја знам шта све, нико од записаног
    побегао није, па нећеш ни ти

Желим ти љубави још више
    Hvala sanjalice, trudim se da do toga ne dođe.
  4. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio dreamer.max
    vau... jedan od retkih da se povuče i'm impressed
    Nemate poima koliko je to bilo zaista teško. Ali shvatite, sa druge strane, osobe do koje vam je zaista stalo da li biste učinili nešto, makar to bilo iz ...hajde da kažem ljubavi, a znate da bi ste na taj način povredili nju i njenu porodicu. Gde je tu ljubav?
  5. iamblond (avatar)
    svaka čast....skidam kapu...to je jedino što mogu komentirati u današnjem svijetu kad se gazi i preko leševa da bi se dostiglo svoje ciljeve.....karakterno prije svega....ovako dugo dugo nešto nisam čula...zaista....svaka čast....respect....
  6. Aribi (avatar)
    Lepa pica, ko da sam gledala seriju, hahah. Svaka cast na odluci, hrabrosti, ovo ce ti se visestruko vratiti jednom, budi strpljiv, naicice ona koja treba tvojim putem kad-tad...pozzz
  7. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    svaka čast....skidam kapu...to je jedino što mogu komentirati u današnjem svijetu kad se gazi i preko leševa da bi se dostiglo svoje ciljeve.....karakterno prije svega....ovako dugo dugo nešto nisam čula...zaista....svaka čast....respect....
    Hvala, na razumevanju
  8. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Lepa pica, ko da sam gledala seriju, hahah. Svaka cast na odluci, hrabrosti, ovo ce ti se visestruko vratiti jednom, budi strpljiv, naicice ona koja treba tvojim putem kad-tad...pozzz
    Hvala Arbi. Naj verovatnije ću biti osuđen od strane drugih muškaraca, koji ovo zaista nemogu da razumeju, ali mi je previše stalo do nje, tako da ništa, ali zaista ništa ne bih učinio što bi je povredilo. Još jednom Hvala!
  9. dreamer.max (avatar)
    pusti to šta će drugi da misle, to samo pokazuje kako je svet otišao u *****... u današnje vreme ništa nije sveto. svaka čast da si ti postupio na način koji je daleko od "normalnog" za današnje standarde.
  10. Kristijan40 (avatar)
    Hvala dreamer.max na razumevanju i podršci odluke koju sam doneo.