BASARISANJE - 24 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

BASARISANJE - 24

Oceni ovaj blog
Auto-škola
"Draga, dakle, srpska auto-moto deco, nije da vas ničemu neće naučiti tokom obuke, ali ipak ima nekih stvari koje instruktori prećutkuju, a koje su veoma važne za preživljavanje na srpskim drumovima. Pomno proučite saobraćajna pravila, dobro utuvite ko i u kojim normalnim situacijama ima prednost, ali zapamtite i šta vam govori Čika Sveta Zmaj. Pravila prednosti, pravila uopšte, u Srbiji ne važe u sledećim situacijama. Pod jedan, kada na registarskoj tablici piše BG. Vlasnici takvih tablica, valjda po običajnom saobraćajnom pravu, drže da uvek moraju preteći sve ostale srbijanske registarske tablice, bez obzira na žrtve u ljudstvu i materijalu. Tu borbe nema. Kočite ili se sklanjajte u kraj puta. Inače - belaj."

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/autoskola.881.html?news_id=249623

Lepi saveti zaista; još preciznija analiza stanja na drumovima, koje proističe koliko ja razumem ovo apsolviranje tog stanja iz BG pameti i njene političke mudrosti ; pa i iz instituca i policijske akademije, sa angažovanim pendrečkim kadrom zapadno od drine i južno od palmovila ( mada zemunci i njihove kolege severno od velike dunavske bare ne zaostaju u ničemu ) . Lepo bogami , svaka čast !
No, što ne ispisa savete za one koji ne mogu da steknu taj master , kao što to dolikuje svakom onom koji ima te evriće na pretek .
Mislim , nema tu neke pameti za taj takozvani životni saobraćaj u kome gine sirotinja proizvedena socijalističkim srbenčenjem i više partijskom demokratizacijom . Koja tu saobraćajna pravila važe ; mislim na taj životno politički saobraćaj ? Poštena , časna i pravična - rekao bih ljudska ponašanja pravo vode u gladovanje , boleštine - smrt ! Čemer i jad je na životnom drumu tvog poblikuma , moj anđele !
Ono jeste da nas vasceli svoj vek, naš skorašnji nebeski časni srbomen, stalno kori kako smo se olenjili i ne punimo nebesnu srbiju ; ali ono i nije red da čovek gladan , bolestan , ponižavan , opljačkan , uništen , jadan i rasčovečen krene na takav put u takvu svetinju nebesku ! Bar malo da živne kao čovek , koji dan - pravica je , pa onda da mre i za tu nebesnu srpštinu!?
Zato bi bilo fer da otkriješ pravila tog političkog i životnog saobraćaja u ovoj razbojničkoj jazbini , ako znaš . Ako neznaš , džaba ja oću da krečim !

Pošalji "BASARISANJE - 24" na Facebook Pošalji "BASARISANJE - 24" na Google Pošalji "BASARISANJE - 24" na My Yahoo! Pošalji "BASARISANJE - 24" na Live Pošalji "BASARISANJE - 24" na MySpace Pošalji "BASARISANJE - 24" na Twitter Pošalji "BASARISANJE - 24" na Digg Pošalji "BASARISANJE - 24" na del.icio.us

Ažurirano 20.10.2012. u 16:17, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. iamblond (avatar)
    a gdje nađe tu temu auto škola...meni sin slijedeći četvrtak polaže vozački ispit.....komisija i sve ostalo....i imam stalno neke stršljenove u želucu..ne zato što bi mogao pasti, a i to je za žive ljude...nego kad padne plačaj opet dodatne satove vožnje /10sati/ + ponovno ispit....a to je onda cca oko 200 eura...nešto malo manje....muka mi kad pomislim na tu mogučnost...a još više zato jer je stari narodni običaj u našim auto školama da obavezno ruše početnike i to mlade.....nek im se nadje još dvjestotinjak eura u džepovima....uhhhhh Lončaruuuuuuuuuuuuuuuuu...
  2. 123loncar (avatar)
    ..neznam šta da kažem..auto je oružje u rukama čoveka , od koga može i vozač i suvozač i bilo ko da strada.. e sad , potrebno je da čovek bude dobro obučen da preživi u toj automobilskoj džungli... a gotovo svak je naoružan tim oružjem ; Paja Patak kaže : za volanom sedi šuša svaka ...
    ...često čovek iz straha ne želi da mu dete bude učesnik u saobraćaju ; a ono opet , bez auta i učešća u saobraćaju nema života ... razumem te ...

..ovde je reč o onom drugom saobraćaju ( dostaojan čoveka ), koji treba da nam omogući takav standar kojim možemo da omogućimo sve obuke na visoko kvalitetnom nivou - bez štednje ... ali mi smo zarobljenici političko razbojničkog saobraćaja koji sistemski nas pljačka i uteruje u nekakve štednje - čak i na lekovima ...
  3. iamblond (avatar)
    pričaj mi o tome...znaš da sam sad bolesna....ali proči če to...PLAČAM SVE...BAŠ SVE, PREGLEDE, LIJEKOVE....svaki vražji papirić iz prostog razloga, kad se doznala dijagnoza uredno sam nazvala i otišla u bolnicu da se naručim...i evo ti rezime:
    colour doppler....naručena sam za 4 mjesec 2013 godine
    MR....naručena sam u 1 mjesecu 2014 godine....

živjele naše zemlje....
  4. hakim bej (avatar)
  5. iamblond (avatar)
    a gdje naše ovo Hakim bej.....?????....razveselio si mi dan.....baš jesi...iako nije ništa smiješno...ali mene razgalilo...hvala ti....