Sunčan dan..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Sunčan dan.....

Oceni ovaj blog
Zagreb obasjalo sunce...ugrijalo...ma divno je...ja pijuckam kavicu i razmišljam o protekloj noći...
Kod mene bio nočas tulum...sin doveo svoje društvo oko ponoći....ma klinci su super...samo sam ja pripremala svima papicu jer su došli gladni kao mali vučiči...divna su to djeca....razmišljam koliko sam imala sreće bar sa ovim mladjim sinom...potpora mi je velika...tiho i iz prikrajka promatra što se događa samnom ovih zadnjih dana i kad vidi da sam potonula samo me zagrli...izvali neku glupost tako da htjela ili ne htjela moram se nasmijati...a tako i ta djeca/ljudi nočas....nasmijavali me...špijunirali dok sam bila na krstarici...čitali što sam pisala....čitali druge blogove....i svidjelo im se....i lijep je osječaj kad ti netko iz stvarnog života da malo priznanje za ono što pišeš...jer ja nikome ne pokazujem svoje zapise...ali eto....oni navalili i kritike su bile lijepe...kad sad razmišljam o njima, stisne me neka tuga...osim moga sina i njegovog prijatelja, cure ne mogu naći posao....i pričali smo o tome...rekle su da se osječaju beskorisno...bez budućnosti...bez ikakvih dobrih vijesti za danas a kamoli za sutra....jadno je to...baš jadno...tako mlada bića a već su izgubili nadu.....jedna cura je prije dvije godine maturirala...i cijelo to vrijeme traži posao...komercijalista je po struci...bez iskustva...i totalno je razočarana...ta djeca vide svoju budučnost negdje u stranim zemljama...na što smo to spali kao zemlja, kao ljudi u ovoj mojoj državi...zar ćemo ostati sami bez te mladosti...sve više te djece odlazi van Hrvatske i nitko ništa ne poduzima...baš nitko...i sve je to jadnije da jadnije ne može biti....a vani sunčan dan....

Pošalji "Sunčan dan....." na Facebook Pošalji "Sunčan dan....." na Google Pošalji "Sunčan dan....." na My Yahoo! Pošalji "Sunčan dan....." na Live Pošalji "Sunčan dan....." na MySpace Pošalji "Sunčan dan....." na Twitter Pošalji "Sunčan dan....." na Digg Pošalji "Sunčan dan....." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. skura58 (avatar)
    Važno da si Ti dobro.
    A za decu, pusti.
    Svak ide za svojom srećom.
    Kad sam ja završavao ETF (1987) već na 5 godini smo dobijali
    ponude za USA i Australiju.
    Ja čak dobio useljeničku vizu za Australiju.
    Ja programer, žena med.sestra, mladi.
    Za njih 5+.
    I odustanem.
    Kao šta mi hvali ovde.
    Al' to je bila SFRJ, pre ratova.
    Ažurirano 20.10.2012. u 14:51, autor: skura58
  2. iamblond (avatar)
    puno smo griješili dok smo mladi bili...da li sad plačamo te greške...to sami osječamo....ali da je trebalo već i tada otići van...trebalo je..samo gdje nam je pamet bila....a i pitanje je imamo li je sada ili smo samo upali u tu kolotečinu života ....pa nekako po inerciji odradjujemo svoje dane...
  3. zxy (avatar)
    To kod vas a vidi kako je kod nas:

Hvali se Amerikanac Srbinu

kako njegova država stalno napreduje,

i kako se kod njih sve bolje i bolje živi, pa kaže:

''Evo već sutra mi ćemo da živimo bolje nego danas.''

A Srbin mu odgovara:

''Nije to ništa, mi već danas živimo bolje nego što ćemo sutra.''
    Ažurirano 20.10.2012. u 17:20, autor: zxy
  4. iamblond (avatar)
    i ja...i ja....živim danas bolje nego što ću sutra....