Tin Ujević...Samo je san stvarnost..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Tin Ujević...Samo je san stvarnost.....

Oceni ovaj blog
samo poslušajte.....s moje strane nema komentara....

Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na Facebook Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na Google Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na My Yahoo! Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na Live Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na MySpace Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na Twitter Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na Digg Pošalji "Tin Ujević...Samo je san stvarnost....." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Da je život san rekao je u šali a mislio ozbiljno i Šekspir,a pomislio je to i onaj kinez što je sanjao da je leptir pa kad se probudio nije znao da li je on čovek koji je sanjao da je leptir ili je leptir koji je sanjao da je čovek.
    Pitanje da li je tako ostaje do daljeg neizvesno jer je Majinim velom obavijeno ali jednog dana ,možda,kašće nam se samo,kad se probudimo..A ako zauvek bez sna zaspimo tad za odgovor ne mora ni da brinemo,a dotle ...vedrije samo,i ako je mogućno ,ne mnogo ozbiljno,treba da živimo kako već možemo i znamo
  2. *pustinjakinja (avatar)
    Cesto slusam ovu stvar...sinoc je bas postavih na jedno mjesto. I zaista...uvijek ostanem nijema. Sjajan izbor
  3. 123loncar (avatar)
    Samo je san stvarnost
    Tu nema ni jučer, ni danas, ni sutra...
    Preostaje samo nada i očekivanje.

Zbivanja su u mašti, a misli su snovi o snovima.
    Povijest je niz halucinacija, čovječanstvo živi u opsjenama,
    a pogiba sa laži na usnama.

Kada umrem, htio bih da moje ime pripadne ne jednoj ulici ni nekoj zvijezdi, no radije jednoj lijepoj, velikoj, mirišljavoj ruži.
    Za mnom da zaplaču Marije, ali samo lijepe...
    i da se skupe esencije proliju u ljubavnu izgaranje nad lomačom tijela.
    Da smrt moja ne došavši prerano ni prekasno bude motiv za dublju, svečanu muziku energije
    koja pročišćuje. Jer patnja mora da je zaslužila jednu vječitu ljepotu.
    I sve ove riječi jednom nasumce bačene u vjetar, da se vrate drugi put, s dubljim stalnijim zvukom i čišćim značenjem,
    da se dogodi saznanje proljeća.

http://secanja.com/tin-ujevic/

( na mojoj kanti nema toga šta bih trebalo da slušam , pa ubacih ovo -- možda i drugi nevide ?)