UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA...

Oceni ovaj blog

Umro Kemal Monteno
Večeras je preminuo Kemal Monteno!
Poznato je da je popularni sarajevski pevač bolovao od dijabetesa, a u poslednje vreme je imao problema sa srcem. Nedavno mu je ugrađen pejsmejker jer mu je bolest, koju ima već 15 godin
a, oslabila srce.

Kemal Monteno bio je najpoznatiji bosanskohercegovački kantautor i naš najveći šansonjer, i jedan od najboljih kantautora na području bivše Jugoslavije. Rođen je 1948. u Sarajevu, gde u drugoj polovini 1960-ih godina počinje i svoju veoma bogatu i uspešnu karijeru, i to nastupom na festivalu “Vaš šlager sezone” 1967. godine.

Od tada je miljenik festivalske publike u Sarajevu, gde redovno odnosi prve nagrade kao izvođač, autor muzike i autor teksta. Za “Šlager sezone” nastale su neke od njegovih najlepših šansona, a krajem 1970-ih ovdje su izvedene i njegove najlepše pesme, svojevrsne himne “Sarajevo ljubavi moja” (1976) i “Zemljo moja” (1977),javljaju nezvanično bosanski mediji.

Popularni pevač Kemal Monteno trebalo je da 29. oktobra održi solistički koncert u Velikoj dvorani Sava centra.Nakon dve godine pauze zbog zdravstvenih problema, Kemal se, kako je rekao, uželeo velikih koncerata i svoje publike. Zato je u Sava centu zakazao koncert pod nazivom Vratio sam se živote.

Neka mu je laka zemlja....

Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na Facebook Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na Google Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na My Yahoo! Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na Live Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na MySpace Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na Twitter Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na Digg Pošalji "UMRLA JE JOŠ JEDNA LEGENDA..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tamišarka (avatar)
    Tužno...
  2. zxy (avatar)
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Na sreću,dezinformacija....

http://www.kurir-info.rs/bosanski-mediji-sahranili-zivog-kemala-montena-clanak-453451

Dobro nam došao u Beograd,Kemale...
  4. zxy (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Na sreću,dezinformacija....

http://www.kurir-info.rs/bosanski-mediji-sahranili-zivog-kemala-montena-clanak-453451

Dobro nam došao u Beograd,Kemale...
    Dobro došla i ti Lejla
    sa ovim komentarom
  5. iamblond (avatar)
    ne znam što da sad kažem...ovdje kod nas u cro sve internetske novine čak i dnevnik.hr javlja da je umro....pojma nemam...a meni je drag pjevač...ima dušu....a par puta smo moram priznati u jednom kafiću na gornjem gradu, vlasništvo njegovog nečaka pjevali zajedno sa njime, popili piće.....i bio je što bi sarajlije rekla RAJA.....nadam se da je ova moja informacija kriva...voljela bih da je istina što je lejla napisala...
  6. iamblond (avatar)
    a isto prenosi i kurir-info.rs....pa sad...što da mislimo.....istina ili opstrukcija.....
  7. iamblond (avatar)
    našla sam na fb-u....prije jedan sat i 48 minuta kurir-info.rs je objavio tu vijest.....pojma nemam....
  8. zxy (avatar)
    Ma ne uzbudjuj se Tanja
    o svemu odlučuje ...sudbina
    a Kemal ...ostaje sa nama
  9. iamblond (avatar)
    http://www.index.hr/black/clanak/glasine-nisu-istinite-kemal-monteno-ziv-je-i-zdrav/641164.aspx

evo...index.hr objavljuje demanti...bogu hvala...baš su mi suze navrle...ma tko od nas se nije zaljubljivao i patio uz njegove pjesme....neka je on nama živ i zdrav...bar još toliko koliko sad ima....
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Još jedne novine demantuju:

http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/17071/lazna-smrt-kemala-montena

Slušaćemo mi Kemala u Beogradu,Tanja...

Jel` tako,ZXY?
  11. zxy (avatar)
    Još jedne novine demantuju:

http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/17071/lazna-smrt-kemala-montena

Slušaćemo mi Kemala u Beogradu,Tanja...

Jel` tako,ZXY?
    Kako ti kažeš Lejla,verujem u reči tvoje
    a ove baš lepo zvuče
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    http://www.index.hr/black/clanak/glasine-nisu-istinite-kemal-monteno-ziv-je-i-zdrav/641164.aspx

evo...index.hr objavljuje demanti...bogu hvala...baš su mi suze navrle...ma tko od nas se nije zaljubljivao i patio uz njegove pjesme....neka je on nama živ i zdrav...bar još toliko koliko sad ima....
    Svi pamtimo neke davne srećne dane uz Kemalove pesme,draga moja..
    A komentari ispod ovih demantija njegove smrti govore koliko ga ljudi vole (treba ih sa zadovoljstvom pročitati).
    Ima tu svih nas iz bivših,ex-Yu republika koji ga volimo.
    Jedan od razloga,osim što je sjajan kantautor,jeste i taj da se u ovoj krvavoj,ničim opravdanoj ratnoj pošasti nije stavio ni na jednu stranu...krive su sve strane (zapravo,pojedinci svih triju strana).
    Sad,da li je naš "zajednički" Kemo po opredeljenju jugonostalgičar ili nije,sada je to nevažno...on je,pre svega,Čovek.

Oprosti na podužem komentaru,Blondy...imala sam potrebu da o ovome napišem svoj stav (mada sam apolitična ličnost,jer mi je politika mrska....)

..
    Ažurirano 10.10.2012. u 22:48, autor: lejla.al.dbuni
  13. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Kako ti kažeš Lejla,verujem u reči tvoje
    a ove baš lepo zvuče
  14. iamblond (avatar)
    Svi pamtimo neke davne srećne dane uz Kemalove pesme,draga moja..
    A komentari ispod ovih denamantija njegove smrti govore koliko ga ljudi vole (treba ih sa zadovoljstvom pročitati).
    Ima tu svih nas iz bivših,ex-Yu republika koji ga volimo.
    Jedan od razloga,osim što je sjajan kantautor,jeste i taj da se u ovoj krvavoj,ničim opravdanoj ratnoj pošasti nije stavio ni na jednu stranu...krive su sve strane (zapravo,pojedinci svih triju strana).
    Sad,da li je naš "zajednički" Kemo po oredeljenju jugonostalgičar ili nije,sada je to nevažno...on je,pre svega,Čovek.

Oprosti na podužem komentaru,Blondy...imala sam potrebu da o ovome napišem svoj stav (mada sam apolitična ličnost,jer mi je politika mrska....)

slažem se u svakoj tvojoj riječi....uostalom....rat je bio rat...ne ponovio se....i slažem se ...pojedinici su krivi..a i mase zagljupljenog naroda.....a Kemo je NAŠ...baš NAŠ....od svih nas....od svakoga koga dirnu riječi njegovih pjesama ima ga prava svojatati..EVO JA PRVA....
  15. iamblond (avatar)
    A JA BI ISTO NA NJEGOV KONCERT....MOGU LI....MOGU LI...MOGU LI.....BITI ĆU DOBRA OBEĆAVAM...
  16. zxy (avatar)
    A JA BI ISTO NA NJEGOV KONCERT....MOGU LI....MOGU LI...MOGU LI.....BITI ĆU DOBRA OBEĆAVAM...
    Ma možeš a to da ćeš biti dobra baš i ne moraš
    ovakva nam se dopadaš nemoj sad da kvariš
  17. lejla.al.dbuni (avatar)
    Uvek si dobrodošla,draga....
    Za koncert ili posle koncerta,kako već bude "pisano"...
    (ili "maktub",kako kažu moji Arapi za nešto što nam je "odredjeno").

18. *pustinjakinja (avatar)
    Citat Original postavio zxy

Pjesma za sva vremena...Neka mu je vjecna slava.
  19. faraonn (avatar)
    ...faraonn Tumnopoteh I
    zna
    ...i zanti će
    da ne može da odlaze
    Oni
    koji ne smiju tek tako
    poći
    ...ko bi nam osvijetlio
    ovako duge noći...
    ...Princezo Zaštitnice
    faraonn-a XIV Dinastije Ptolomeida
    i sina Sunca
    Tumnopoteh_a I
  20. *pustinjakinja (avatar)
    Zaboravim ponekad da je ovo svijet gdje sve treba provjeriti 10 puta .