Dogodilo se na današnji dan .....

Dogodilo se na današnji dan ...
Srk ...
Pričam jutros komšinici u prodavnici kako sam čitao da žene češće imaju noćne more od muškaraca ( čak 30 %) njih i da njihovi snovi imaju jači emotivni naboj...a da ni naš muški naboj nije zanemarljiv potvrdjuje podatak da i 19% ispitanih muškaraca takodje ima noćne more...pa tako iskoristih priliku da joj se požalim za ovu moju noćnu moru, jer sam se jutros probudio sav okupan u znoju...'' A šta ste sanjali? '' – pita ona znatiželjno. '' Ma bolje ne pitaj '' – odgovaram ja još pod utiskom svega odsanjanog ''...sanjao sam da me jure neke žene...a ja bežim, bežim...i pazim da se ne sapletem kao prošli put kad su me stigle...pa im onako preko ramena u trku dobacujem : '' A što ste vi gole ? ''...a one viču za mnom : '' Ako staneš kazaćemo ti! ''...i tako...Ja radoznao kakav sam već po prirodi, prevarih se i stadoh...- '' I šta je onda bilo ''- opet će znatiželjno komšinica...- '' Ma to se ne može rečima opisati ''- odgovaram - '' a za detaljniji opis trenutno nemam vremena...žurim da pročitam novine, pa da pišem blog...''
Srk ...
Dok srkućem ovu kaficu, razmišljam nešto kako se istorija u Srbiji nikad ne ponavlja...I dok je nakad Srbija imala Tomu Vučića Perišića ( 1788 – 1859 ) prvog srpskog policajca i čuvara Miloševog režima za vreme Djakove bune, danas je kombinacija Toma Vučić Stanišić ( prvi srpski policajac i čuvar Miloševićevog režima u vreme gradjanskih protesta kojima su se ponekad priključivali i djaci ), ostala malo okrnjena...dok na Perišića koji je trenutno u Hagu teško mogu da računaju...
Srk ...
Mislim da je danas u Srbiji najteže deci bez roditeljskog staranja...pa tako čitam ove izjave i ne mogu da se načudim...Gordana Pop Lazić tvrdi da Vučiću nije majka, a Toma Nikolić opet da mu je on politički otac...I tako...kome će sud dodeliti dete...verovatno će odlučiti sud njihove partije...
Srk ...
Iz ovog velikog intervjua sa g. Dinkićem saznajem da će nas,NIS i Rusa i dalje ostati samo 400 miliona, ali da mi imamo desetak opcija za pregovore oko prodaje NIS-a, pa očekujem da se rešenje nadje ili za pregovaračkim stolom...ili za nekim kafanskim stolom...pa da uz votku...ili cenu dignemo za još neku stotku...ili priznamo da smo u....i motku...
Srk ...
Sutra je Medjunarodni dan demokratije, pa će tim povodom u Domu Narodne skupštine Srbije biti održana posebna sednica parlamenta, a pored obraćanja najviših državnih funkcionera i predstavnika medjunarodnih organizacija, očekuje se da će se prisutnima obratiti i predsednik Srbije g.Boris Tadić...Iako me nisu pozvali ( nema veze, nisam zlopamtilo ), lično očekujem da nas bar obaveste kad će u Srbiji demokratija početi da važi ( osim za funkcionere )i za obične gradjane...Ne mora baš neki precizan datum...može i onako okvirno...kao kad pričaju o ulasku u EU...
Srk ...
A kad već pomenuh EU, vidim da se ti rokovi stalno nešto pomeraju( pa iako imam tek 46g., ipak gajim blagi optimizam da bih to mogao da doživim ), pa tako čitam ovu najnoviju prognozu g.Djelića koji to očekuje 2014 g....Mislim se nešto, ovo već postaje neozbiljno...očekujem od naših državnih organa da pokažu malo ozbiljnosti i budu malo precizniji...i lepo nam kažu...biće i to jednog dana...
Srk ...
Beogradski mališani su ovaj vikend imali priliku da posete '' Beogradski festival priča ''. Prema rečima Jelene Gašić iz '' Treehouse centra '' idejnog tvorca festivala,u poslednje vreme roditelji su se ulenjili i zaboravili da deca najbolje uče kroz priče, a da ovakvi festivali vraćaju svima nama veru u bajke...Mislim, sve je ovo lepo, i sve ja ovo kao jedno veliko dete pozdravljam, samo mislim da su trebali da pozovu i nekog političara( ako ne zbog dece,a ono zbog roditelja )...Da im ispriča bar neku priču za malu decu, i da im vrati veru u bajke...
Srk ...
Juče je održan i sajam antikviteta...Jovan Krkobabić nije primećen...
Srk ...
Po najnovijem istraživanju '' Medijana Adrije '', svaki osmi muškarac u Srbiji i dalje smatra da je ženi mesto u kući, pored šporeta...Mislim se, šta je ovde čudno...po meni, može i pored frižidera...a jednom sam čak probao i na veš mašini i uopšte nije bilo loše...( samo posle nije htela da radi centrifuga )...
Srk ...
Jedna meni draga ženska osoba stalno mi priše sa kim je sve spavala kao da hoće da me povredi...pa ono i nije mi baš sve jedno dok to čitam, ali opet se nešto mislim moglo je i gore...jeste da boli ali ne toliko...Ipak...nisu mene nego su nju, pa ne bi sve to toliko trebalo da me boli... da je bilo obrnuto, tek bi me to zabolelo..a i ispunjena mi je životna želja, da neko radi za mene...dosta sam ja radio za druge..sve u svemu...nisam loše prošao...pa da...valjda...( o ovome ću još morati da razmislim )...
Srk ...
U Beogradu 15.09.2008 god.






:whistling:
 

Back
Top