Na današnji dan - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Na današnji dan

Oceni ovaj blog
Na današnji dan pre 12 godina oterali smo najveću bagru sa vlasti u Srbiji u istoriji naše države. Zapalili smo Skupštinu, da bi u njoj izgoreli glasački listići na kojima je pre glasanja bilo zaokruženo ime najvećeg govnara koji je vladao ovom državom i pre takozvanog drugog kruga glasanja. I danas ima degenerika koji nam prebacuju da je šteta što je Skupština izgorela tog dana, iako je obnovljena posle pet meseci, a nije im šteta što je Srbija pre toga bila deset godina pod sankcijama, izgubila pet ratova, gomilu teritorija i dobila po nosu od svih zaraćenih strana. Kakva jadna i bedna zamena teza.

Na današnji dan pre 18 godina bio sam redar u srednjoj školi. Bila je neka velika oktobarska vrućina, čokolada mi se istopila, i ja je uzmem i od nje onako gnjecave napravim loptice i valjke, zakačim ih jednu na drugu, i tako napravim čokoladno „gowno“. I, sad, to gowno od čokolade stavim lepo na salvetu i na profesorkin sto. I ulazi profesorka sociologije, totalno luda žena, a u državi se 1993. godine sve raspalo, imali smo novčanicu od 500.000.000.000 dinara, a plate ljudi su iznosile oko 1 ili 2 današnja € (za čime i dan-danas čeznu degenerici koje smo 2000. godine oterali sa vlasti), nadrndana zbog krize i bede u koju je uvaljena protiv svoje volje... još kad je na stolu videla čokoladno gowno na salveti... totalno je pukla. Nije mogla da veruje. Nije znala šta da radi. „Šta je ovo?!“, počela je da vrišti i histeriše. „Redar!“ I ja iskočim i kažem da sam ja redar. „Ne brinite, profesorka, sad ću ja to da regulišem.“ I uzmem ono čokoladno „govno“ i pojedem ga u slast, a salvetom obrišem njušku. Ha ha ha. Posle sam je jedva ubedio, ja, relativno primeran učenik i pritajeni huligan, da je u pitanju šala i da se niko nije iskenjao na njen sto. Ta čokolada sada košta oko 0,60 € (i ne jedem je, kao niti bilo koju čokoladu ili bilo koju fabričku hranu iz kesica i kutija, jer bojkotujem HACCP i jer mi se tako može), a onda je bila pola plate, i nedostupna za većinu nas. I bila je ukradena u prodavnici. Obe čokolade koje sam ukrao u celom svom životu bile su ukradene 1993. godine.

Tako je to bilo... ne ponovilo se...

Pošalji "Na današnji dan" na Facebook Pošalji "Na današnji dan" na Google Pošalji "Na današnji dan" na My Yahoo! Pošalji "Na današnji dan" na Live Pošalji "Na današnji dan" na MySpace Pošalji "Na današnji dan" na Twitter Pošalji "Na današnji dan" na Digg Pošalji "Na današnji dan" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. TUTU (avatar)

Ne ponovilo se.
    Mislim, to, pozar u praznoj skupstini, dok debeli mirno u svojim vilama odmaraju i na TV-u gledaju prenos.
    Prazna lomaca.
    Totalni promasaj.
    Ne ponovilo se.
  2. Demijurg (avatar)
    Ne ponovilo se ni ono što su svinje radile 90-tih, mislim na onoliki gubitak onolikih teritorija, ubijanje i proterivanje onoliko ljudi, pljačka svega i svačega... Je6eš jednu skupštinu. U grobove im se ispišam.
  3. skura58 (avatar)
    Slažem se sa oba komenara
  4. Demijurg (avatar)
    Živ bio zemo...
  5. 123loncar (avatar)
    ..vidiš momče, te '93., znao sam da politički kriminalci i ratni zločinački profiteri , vode me u propast ; zato sam na taj oktobar odlepio ...znaš , budala kao svaka budala ( to sad pri čistoj svesti tvrdim )..sad vidim da sam tad bio izmanipulisani majmun , koga su izradili kao volinu - magarčinu ; ma kakvi , kao sominu...danas su ti isti na vlasti - politički kriminalci i ratni zločinački profiteri ( zbog kojih sam odlepio - i sad posle svega živim otuđen od ljudskih prava i same ljudske prirode - destruktivno uređen u političko kriminalnoj jazbini ); samo reciklirani sa velikim patriotskim oprostom / koga su blagosiljala oba patrijarha sa sveštenstvom ..i sad su časni i pošteni evropejci .. premudri pregovarači sa onim svetskim političarima, koji su ih te čuvene '93 proglašavali nepoželjnima u svojim državama i nazivali balkanskim kasapinima, koji su izvršili duhovni pa i biološki genocid nad sopstvenim narodom ...
    ...da ja sam ta uzgredna šteta...živi dokazkako se vlada sa volinom koja ima magareće uši..

...posle tolikih godina, pronašao sam te oktobarske konce ( lanci beščašća , što me njima okova mečkarov i svinjarev sin ), sa kojima su me ništačke dosovske pandže ka drvenog lutka pokretale i vodile u uništenje čovečnosti , svekolike ljudske časti i dostojanstva ...no džaba mi sve to što znam ...ovi oko mene ćute...

.. pa stoga bih rakao, da si sad u zrelom dobu ; spreman da razumeš i prihvatiš svu odgovornost za sebe i druge .. gledaj ako možeš te konce da srgneš, bar sa sebe ( a tako slobodan pokušaj i nas matorce, koji kao mrtve duše zombiramo, da pred umreće oslobodiš i umremo kao ljudi , i ako to ničim nismo zalužili )...

Pozdrv !
  6. faraonn (avatar)
    ...GMO Chicken,
    ...nemoj seb rasipati i prošlosima poklanjati
    GMO...
    ...nikoda ne vodi
    TO
    ...okreni se oko sebe
    ima li ikoga
    ko se oko tebe okreće
    poštuj samo cvijeće
    što rasipa mirise