Ko lebac,bre - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Ko lebac,bre

Oceni ovaj blog

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. zxy (avatar)
    Pa jeste zato i je i vole
    mal malo pa je neko štrbne
    ne mož se odbrani bre
    domaćina sve manje
    a "gosti " ..na sve strane
  2. 123loncar (avatar)
    ...često sam se svoj svojoj gluposti i najvnosti pitao / kao i mnogi premudri pre mene - a nažalost ovo pitanje ostaće i mnogim premudrim posle mene / , dakle pitah se u čime je domovina /rotna gruda ; majčica država ; rođina / zaslužila da je radnička i nadničarska sirotinja bezpoštedno ćutke voli i za nju se žrtvuje do groba , do samouništenja ... dakle šta to njima ta maćuška daje pa oni i ginu za nju... gledam popove , učitelje, oficire, žandare, sudije , političare, kriminalce i ubice - dakle, decenijama gledam ove kako je prema njima ta rođina izdašna / bogato izdašna / a oni je prodaju izdaju i odbacuju ko trulu šljivu ; a ova radničko nadničarska gologuzija praznih džepova , prljava i bolesna -- mal , mal u pogibiju zbog nje ... zaista , imali međ vama nekog ko može ovo da mi kaže , onako istinito : mogu li radnici , nadničari i seljaci da imaju domovinu koja će se sa puno ljubavi i naklonosti starati o njima ; koja će biti patriotski zadojena / mislim na državu / prema tom svetu radnika, nadničara i seljaka , kako prema njima tako i prema njihovim potomcima !?
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa jeste zato i je i vole
    mal malo pa je neko štrbne
    ne mož se odbrani bre
    domaćina sve manje
    a "gosti " ..na sve strane
    "Kriv sam sto sam neko
    a ne niko i netko
    Kriv sam sto u doba opsteg srbobrsta
    idem u pravoslavnu crkvu
    doduse poretko
    i sto se krstim ovako
    s tri prsta!"
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...često sam se svoj svojoj gluposti i najvnosti pitao / kao i mnogi premudri pre mene - a nažalost ovo pitanje ostaće i mnogim premudrim posle mene / , dakle pitah se u čime je domovina /rotna gruda ; majčica država ; rođina / zaslužila da je radnička i nadničarska sirotinja bezpoštedno ćutke voli i za nju se žrtvuje do groba , do samouništenja ... dakle šta to njima ta maćuška daje pa oni i ginu za nju... gledam popove , učitelje, oficire, žandare, sudije , političare, kriminalce i ubice - dakle, decenijama gledam ove kako je prema njima ta rođina izdašna / bogato izdašna / a oni je prodaju izdaju i odbacuju ko trulu šljivu ; a ova radničko nadničarska gologuzija praznih džepova , prljava i bolesna -- mal , mal u pogibiju zbog nje ... zaista , imali međ vama nekog ko može ovo da mi kaže , onako istinito : mogu li radnici , nadničari i seljaci da imaju domovinu koja će se sa puno ljubavi i naklonosti starati o njima ; koja će biti patriotski zadojena / mislim na državu / prema tom svetu radnika, nadničara i seljaka , kako prema njima tako i prema njihovim potomcima !?
    "Ја певам
    грла чиста
    као што дрво листа
    певам кроз лавеж паса
    као што пшеница класа
    певам с груменом земље у шаци
    као што Син пева о Мајци
    и молим анђеле
    дечицу бестелесну
    да ми услише и приме песму.

Ово је моја једина
    и јеванђељска Земља-Мајка
    моја Кнегиња
    моја госпођа варошанка
    моја сељанка сторучица.
    А око ње се дигла халабука и хајка
    ко да је вучица
    ко да је хајдучица."
  5. zxy (avatar)
    Pa jel vidiš Lončar ovaj svet kakav je
    gde ti tu vidiš neke pravde ...pa tako je i ovde
    doduše nešto malo gore ..mnogo bre ovde strane fukare
    zajašilo odavno pa ne zna da sjaše
    a namnožilo se i domaće
    pa sad sirota rodina ne zna sa tim šta će
  6. SibirskiTigar (avatar)
    Ne gleda nebo plavo ni osmjeh sunca vrela,
    U vlasti tmine hladne zarobljen pjesnik stoji,
    A pred svijetlom mišlju visokoga mu čela
    Kao da i mrak strepi i pred robom se boji.

Uzaman lanci zvone i teretom ga tište,
    Pokorena je snaga, ali ideja nije:
    On samo jedno želi, on samo jedno ište -
    Svjetlost narodu svome, slobodu ljubavi svije'!

Ni mrak ni memla hladna ne ruše vjeru jaku,
    Njegovo blijedo lice nebeski osmjeh ljubi -
    On sanja... i pred njime, u najljepšeme zraku,
    Boginja slobode svijetle božansku himnu trubi.

A.Šantić 1895.god
  7. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Pa jel vidiš Lončar ovaj svet kakav je
    gde ti tu vidiš neke pravde ...pa tako je i ovde
    doduše nešto malo gore ..mnogo bre ovde strane fukare
    zajašilo odavno pa ne zna da sjaše
    a namnožilo se i domaće
    pa sad sirota rodina ne zna sa tim šta će
    ..pa šta ih onda tetoši, na grudi privija i medom roji ... pa koja je to majka svojoj deci opaka maćeha a tuđim kopilanima bajkovita matera ?! ...

..reče mi jedan čo'ek : poštenje , čast , čovečnost i čovekoljubivost nema državljanstvo i domovinu na ovim prostorima ; ako ne ode u izgnastvo, onda će završiti u eksploatacionom zarobljeništvu u sospstvenoj " domovini " ...

"Сву муку твоју, напор црна роба
    појешће силни при гозби и пиру,
    а теби само, ко псу у синџиру,
    бациће мрве... О, срам и грдоба!
    "

...ovo je pravi odgovor na moje dileme i pitanja ...!
    Ažurirano 29.09.2012. u 16:18, autor: 123loncar
  8. SibirskiTigar (avatar)
    S njedara tvojih davno nisam brao
    Nijedne ruže... Sve gorom i gorom
    Grozeći mukom, led je ljuti pao
    I svojom tvrdom okiva me korom.
    Proljeća tvoga gdje je pozdrav mio
    I klik orlova na svijetloj besi?
    Vaj, ja bih topla zagrljaja htio...
    ...Hladno je, hladno... Otadžbino, gdje si?

Nijemo gledam kroz potoke suze,
    Po oštrom mrazu tebi duša bludi -
    Vapije, cvili... Pita ko te uze,
    O, ko te trže sa mojijeh grudi...
    Žedan sam... Tvoga izvora bih pio,
    No svuda samo smrzle bare desi',
    Vaj, ja bih vihor tvoje duše htio...

Prelazim klance, putanje i međe,
    Prebirem gore i polja i selo,
    Ne bih li samo ugledao neđe
    Tvoj lik i tvoje osvećeno čelo...
    No tebe nema... Umrla si nama...
    A narod?... Ćuti u tralji i ljesi.
    Vaj, nigdje ništa do leda i kama!...

Šantić 1911
  9. zxy (avatar)
    ..pa šta ih onda tetoši, na grudi privija i medom roji ... pa koja je to majka svojoj deci opaka maćeha a tuđim kopilanima bajkovita matera ?! ...

..reče mi jedan čo'ek : poštenje , čast , čovečnost i čovekoljubivost nema državljanstvo i domovinu na ovim prostorima ; ako ne ode u izgnastvo, onda će završiti u eksploatacionom zarobljeništvu u sospstvenoj " domovini " ...

"Сву муку твоју, напор црна роба
    појешће силни при гозби и пиру,
    а теби само, ко псу у синџиру,
    бациће мрве... О, срам и грдоба!
    "

...ovo je pravi odgovor na moje dileme i pitanja ...!
    Bilo je Lončar bilo
    za primer i divljenje
    ali se dugo to
    sistematski uništavalo
    dobro da je i ovo ostalo
    a šta će dalje biti...videćemo
  10. SibirskiTigar (avatar)
    a šta će dalje biti...videćemo
    Sve smo videli a ono sta ce biti vidi se odavno
    samo jos niko nema mu da da nam to saopsti javno
  11. sirijus49 (avatar)
  12. orfej sa ibra (avatar)

Srbija je groblje sreće, i jedina je konstanta koja vekovima opstaje.

Srbi vole da sve znaju o drugima, ali im na pamet ne pada da urade nešta na sebi. Svi rastu, j.ebote, postaju veliki kao planine kada pričaju o sebi. I tada su veliki, pametni, moćni samo dotle dok im se ta planina ne izduva.

Ta planinska gromada od čoveka je zapravo naduvani balon. Žao mi je, ali mi, Srbi, smo jedan j.ebeno prenaduvani balon u kome nema ničega. Samo vazduh.

Gde smo izgubili te komponente koje od života stvaraju i nešto drugo, a ne samo vazduh? Izgubljene su u toj nepodnošljivoj mržnji! Hajde, napiši jednu, bilo kakvu, rečenicu. Bilo šta! Znaš li šta će se desiti?Dvojica će te ismejavati, jedan će da te ogovara, a ostali će da ćute i da ti se uvlače jer su namirisali korist.

Rođeni smo s mržnjom i od nje, i odatle, kreće čitavo naše nazadovanje. Nacionalisti mrze jer ne znaju da vole, primitivni jer ne znaju za bolje, intelektualci iz straha da ne dobiju konkurenciju, čak i oni koji misle slično tebi takođe te mrze zato jer, j.ebiga, nisu uspeli; tada postaješ izdajnik, ili si nestabilan i menjaš mišljenja, uljuljkao te novi život i postaneš predmet sprdnje i ispadaš iz te njihove getoizirane elite.
  13. 123loncar (avatar)
    ...malo pre razgovarah sa jednim mlađim čovekom , drugom mojih sinova - patriotom / zadojen srpštinom iz patriotskog mleka socijalista i dohranjen iz demokratskog čanka / koji se vratio iz kuluka sa ruskog nadničarskog fronta /a tamo otišao posle nadničarskog bezuspešnog svaštarenja u mećuški srbiji /..veli mi : pa jel ti znaš čoveče da običan rus nezna gde je srbija ; a kad sam čekirao karte nema nikde table srbija / naravno croacija , montenegro , bosnija ..... ko kuća slova /... veli : puca njima za srpstvo i koještarije ; ej čoveče kolika je to prevara ... rekoh : dobro došao u svet odraslih rođače ; sad vidiš koliko je teško imati dva deteta i zaraditi za izvesnu njihovu sutrašnjicu ..

...a ova maćuška / rođina - velika srbija / lepo hrani nekoliko ruskih porodica u mojoj ulici ..kad sam mu to ispričao nije mi verovao ...misli zezam ga ..u taj mah novopečeni komšija sa ćerkicom prođe u čavrljaju veselo idu u prodavnicu ... čovek da pukne .. psuje sve živo i mrtvo otadžbinsko .. ja kulučim kod rusa , rusi kod srba --- u zdrav mozak nas ševe ... da , u bolesan mozak - ponovih .. i zaista , mozak je naš bolestan , kad se uči na patriotizmu bosanskih pesnika ; onih bosanaca , poćorekovaca u plavim uniformama , koji su tako uspešno prešli drinu i genocidirali šumadiju ( čitaj izveštaje Arčibalda Rajsa crvenom krstu ) ; a posle ih od neprijatelja karađorđevići sa radikalima napraviše saveznicima , oslobodiocima i odlikovaše, te snjima napuniše vojsku kraljevine srbije i predadoše im komandu koja je čuvala kraljevinu jugoslaviju ...

..konačno i ovi stihovi nam dolaze iz "srpskog mostara" samo nam fali još andrić grad / pa da počnemo i da se obrezujemo - kao najveći proslavljeni sin "kusto" ... kaj ne !
  14. SibirskiTigar (avatar)
    @ orfej sa ibra

Ekonomska kriza jeste problem ali ona ce kad tad biti resena.
    Nas problem je sto smo duboko u krizi morala a to traje mnogo duze...
  15. bracaco (avatar)
    Sve je to tako, ali se obično završava ovako :) koga mi hlebom on nas kamenom, gajenjem guje u nedrima i kad im damo prst oni hoće celu ruku :( no i pored toga mi sebe ne menjamo :)
  16. 123loncar (avatar)
    ...NEMA KRIZE MORALA.. ovde su anđeli pobijeni a đavo sproteran kao nestručno lice...sad haraju u sigurnoj razbojničkoj jazbini ništaci i neljudi ...
  17. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio bracaco
    Sve je to tako, ali se obično završava ovako koga mi hlebom on nas kamenom, gajenjem guje u nedrima i kad im damo prst oni hoće celu ruku no i pored toga mi sebe ne menjamo
    Kako se ne menjamo,usla nam Evropa na velika vrata.
  18. SibirskiTigar (avatar)
    ...NEMA KRIZE MORALA.. ovde su anđeli pobijeni a đavo sproteran kao nestručno lice...sad haraju u sigurnoj razbojničkoj jazbini ništaci i neljudi ...
    Neko te je bas,bas mnogo naljutio.
  19. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    Neko te je bas,bas mnogo naljutio.
    ..ama nisam ljut;nisam besan ; nisam ni ogorčen - jednostavno laprdam očiglednosti na koje niko pet pare ne daje ... već više od dve decenije svake godine nestane po jedna velika varoš ( za naše prilike grad ) u tu prokletinju nebesnu srbiju - tome se samo popovi i razbojnici raduju ... prvi zato što svaki odlazak iz robovskog života njima puni džepove do vrha , drugi zato što nestaju svedoci da svedoče o njihovom razbojništvu ..evo sad iskopamaju i dovlače mošti onih koji su nas satrli ; a svaka varoš ima prepune masovne grobnice nevino pobijenih i nikom ništa , svi ćute ; okreću glavu čak i potomci pobijenih ...zlo i naopako ...
  20. SibirskiTigar (avatar)
    ..ama nisam ljut;nisam besan ; nisam ni ogorčen - jednostavno laprdam očiglednosti na koje niko pet pare ne daje ... već više od dve decenije svake godine nestane po jedna velika varoš ( za naše prilike grad ) u tu prokletinju nebesnu srbiju - tome se samo popovi i razbojnici raduju ... prvi zato što svaki odlazak iz robovskog života njima puni džepove do vrha , drugi zato što nestaju svedoci da svedoče o njihovom razbojništvu ..evo sad iskopamaju i dovlače mošti onih koji su nas satrli ; a svaka varoš ima prepune masovne grobnice nevino pobijenih i nikom ništa , svi ćute ; okreću glavu čak i potomci pobijenih ...zlo i naopako ...
    Na zalost sve brzo zaboravljamo.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja