Bašta sljezove boje - Branko Ćopić - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Vlado

Bašta sljezove boje - Branko Ćopić

Oceni ovaj blog
....
Sljedećeg proljeća, bujnog i kišovitog, sljez u našoj bašti rascvijeta se kao nikada dotad, ali starina kao da ga ni zapazio nije. Nisu tu pomagala ni sva trtljanja neumornog rođaka Save, djed je bio slijep i za boje i za sve cvijeće ovoga svijeta. Tuga da te uhvati.
Minulo je od tih neveselih dana već skoro pola vijeka, deda odavna nema na ovome svijetu, a ja još ni danas posigurno ne znam kakve je boje sljez. Znam samo da u proljeće iza naše potamnjele baštenske ograde prosine nešto ljupko, prozračno i svijetlo pa ti se prosto plače, iako ne znaš ni šta te boli ni šta si izgubio.
[IMG]http://www.val-znanje.com/images/stories/ljekovitobilje/87-sljez.jpg[/IMG]

Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na Facebook Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na Google Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na My Yahoo! Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na Live Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na MySpace Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na Twitter Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na Digg Pošalji "Bašta sljezove boje - Branko Ćopić" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Kako je lepo podsetiti se Bašta sljezove boje a jesen samo što nije...Raznežio si me, Ovlad,
    i dobro došao u naš blogerski svet
  2. Vlado (avatar)
    Hvala Mari na komentaru. :cmok:
    Pročitao sam je juče, i zaista je ostavila snažan utisak na mene. Biće još koji blog iz navedene knjige. :)
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Dobrodošlica za prvi blog....
  4. *pustinjakinja (avatar)
    Bravo za podsjecanje na tu divnu knjigu
  5. Vlado (avatar)
    Hvala Vam dame. :dzentlmen:
    Puno mi znači, budući da mi je ovo prvi blog. :lol:
    :cvet:
    :rumenka:
  6. Nao (avatar)
  7. Vlado (avatar)
    [QUOTE=Ninel;bt217510]:cmok2:[/QUOTE]