OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU....

Oceni ovaj blog
"Ko uspe da pronikne tišinu i dozove je njenim pravim imenom, taj je postigao najviše što smrtan čovek može postići. Ona nije više za njega ni hladna ni nema, ni pusta ni strašna, nego mu služi i nalazi mu se u svakoj nevolji, kao onom junaku iz narodne pesme vila, koju on uhvati za kose i posestrimi i obaveže zauvek. Ko uspe da zagreje i oživi samoću, taj je osvojio svet."

Ivo Andrić

Tišina zna biti najljepša muzika u mojim ušima...ako je nježna, ispunjena pahuljama razumijevanja....elektricitetom ljubavi....
Tišina je najstrašnija na svijetu kad je bolna...neugodna...kad gledaš osobu do koje ti je stalo i shvačaš da si više nemate što za reči...da nema više potrebe da si nešto kažete...kada je jedino što ti ta osoba može reči svojom tišinom : ne volim te više....I ne znajući koliko beskrajno riječi je izgovorio....
Nije samoća loša....lijepa je....sam si i svoj si....moje knjige su uvijek uz mene....moj svijet u koji zaplovim kad mi stvarnost nije lijepa...a tako često plovim tim svijetom...prečesto...možda se jedan dan odlučim i ne vratiti više u ovu stvarnost...možda ostanem zauvijek u tim nepoznatim predjelima...gdje uvijek na kraju dobro pobjeđuje zlo.....možda raširim krila i poletim visoko u oblake....beskrajne...bijele....

Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na Facebook Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na Google Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na My Yahoo! Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na Live Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na MySpace Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na Twitter Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na Digg Pošalji "OŽIVJETI SAMOĆU I TIŠINU...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)
    Dobro jutro.

Tišina zna biti najljepša muzika u mojim ušima...ako je nježna, ispunjena pahuljama razumijevanja....elektricitetom ljubavi....
  2. skura58 (avatar)
    I ja obožavam Andrića.
    Pozdravljam Te
  3. MathPhysics (avatar)
    "The sound of silence"
  4. iamblond (avatar)
  5. VjeraiNada (avatar)
    Samo da uputim lijep pozdrav za vas!