deo treći - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

divilac

deo treći

Oceni ovaj blog
Tako i ja radio sam u jenoj firmi za unutrasnje radove koja je izgubila par poslova na tenderima i tako nas desetak ostali bez posla ovde to znaci katasrofu jer ostajuci bez prihoda za zivot u gradu gde se sve placa u dan.Vracajuci se u stanu,iskljucivsi misli svoje eto u trenu,u jednom trenu desilo se nesto sto je pocetak ove price.U carstu iluzija,u carstu drustvenih mreza upoznah nju.Upoznah je onako slucajno,predstavih se KRALJEM SRCA,nju nazvah ZLATOKOSA,zbog njene lepote,zbog njene kose koja je blestala na suncu,ociju njenih koje su bile tako divne kao sama voda izvorska,osmeha njenog,nazvah je Zlatokosom po bajci,ona se nasmeja rekla je da imam predivan osmeh zato me prihvatila,rekla je nikada takva osmeh nije videla.Bila je bolesna na bolovanju para dana imala je migrenu,migrene su joj bile periodicne zbog same prirode njenog posla,rekla je da radi u firmi elktronike u kojoj se koriste razne hemikalije,pozeleh glas da joj cujem,dala mi je broj njen.Secam se nedelja je bila bio sam u crkvi,trcao sam do govornice da se cujemo,nije zelela da se javi,kako mi je rekla nije znala sta da prica samnom,ja sam ipak bio uporan i nakraju sam se cuo snjom,sat jedan prodje,pa drugi sat.Pricao sam snjom ispred zgrade dok je kisa lila kao iz kabla,pricao sam na ulici dok je sunce pocelo da przi,osusile se stvari na meni,a bio sam mokar sav,ispraznila se baterija..Rekoh joj hajde da se vidimo,i videli smo se preko iluzije,bila je lepsa nego na slikama,sve sje sjalo oko nje okupana suncem,koja se razlivala po njenoj zlatnoj kosi i predivnom tenu delovala je nestvarno kao nesto sto je samo BOG mogao stvoriti nesto tako divno i nezno,pricao sam kao u transu sata,dva,pa treci, i cetvrti,fotelja na kokoj sam sedeo bila je sva u vodi,nisam pio nista,tu gde sam bio bili su Arapi njihov RAMAZAN bio a nisam zeleo ustati vec pricao do zadnje kapi vode u meni..
.............................................Z L A T O K O S A...............................
..Tamo negde gde sunce sija najlepse,tamo gde se ljudi smeju svakog dana,gde protice recica na kojoj smo se kupali kao deca,skakali u vodi i ribe pecali,u jednoj staroj prastaroj kuci od blata rodila se ona,rodila se jednog prolecnog dana jer tada sve cveta i sve buja tako posle otapanja snegova dosla je ona tiho kao kap vode samo,Cuvala je baka,jer je majka ostavila po rodjenju,odnela je nekoj babi u selu koja je cuvala tako sto je umirivala Zlatokosu dajuci joj rakiju da pije kako nebih plakala,sreca njena baka saznala gde je i tako malu Zlatokosu spasila iz ruke zle babe,bila je na lecenju par dan eto mogla je nestati kao sto je i dosla na svet..Bila je tiha i mirna,rasla je u basti okruzena paradajzom koga je volela da jede,nije bila prljava uvek je kao i svaka princeza bila cista plakala je kada umaze rucice samo pa je baka morala na svaki cas da je kupa i pere.Imala je divne kikice,i nosic mali na kome je bio mladez,imala je oci divne u kojima je bio ceo svet jedan,rasla je tiho neprimetno,u staroj kuci od blata,otac je ostavio davno imao je decu vec drugu,za majku nije ni znala,cuvala je baka i deka stari u seluu kome je bila srecna kaze tada je najsrecnija i bila.Jednog dana je otisla samo porasla je divna devojka koja je stasala za udaju,dosao je jedan sa zapada sa planina ALPSKIH i odvede je daleko negde..Morala je otici jer posle smrti starog deke uzeo je otac i maceha zla koja je tukla svakog dana a otac zlostavljao,tako jednog dana je maceha pretukla da je pala i posekla celo,i sada ima oziljak oziljak koji ce je stalno secati na detinjstvo.Otisla je u zemlju planina i snegova,tamo je i ostala do danas,radila je i kucila sagradila svoj dom,rodila je divnu cer ali nije srecna bila jer je bekstvom iz jednog kosmara usla u drugi kosmar.Muz je varao,i to je cinio javno na svakom koraku sve do dana kada vise nije mogla izdrzati tada se zarekla da ce se vratiti po svoju malu a njega je ostavila.Njen zivot je samo neprekidna borba,borila se uvek preotiv svega,borila se i uspela je da svoju sudbinu promeni,spavala je kod prijatelja na podu radila svakakve poslove,borila se za sebe dok nije stala na noge,borila se za kcer koju je zelela kraj sebe i bitku je dobila.Bitka je bila duga osam dugih godina po sudjenjima i advokatima osam dugih godina je trebalo da opet bude zajedno,Uspela je u tome izdrzala je sve,ima srce jako,ima snagu jaku u sebi,nikada se nije predavala.Eto je sada tamo nedge gde su krave ljubicaste ipod planina belih sa snegom ispod Alpa u zemlji u kojoj se zna za rad,red i disciplinu.Kao divna princeza iz bajki tamo je nedge daleko,daleko od mene zivi u nekakvom svom miru i svojoj harmoniji zivota,zivi zadovoljna sobom,radosna sto se budi svakog dana kraj svoje kceri,radosna jer je ipak uspela da promeni svoju sudbinu.Ima predivno srce,srce koje je slicno ovom srcu dok pisem,ima slicne zelje,ima i subbinu slicnu kao subina moja jedina razlika je samo sto je ona jedna divna princeza a ja jedan tuzna kralj zatocen u tamnici zivota..Rekla je da je srce davala pogresnima,takav je bio i zadnji slucaj kada je bila na odmoru,ostala je bez nade,ljubavi i para,dala je srce nekome ko je nije zasluzio uvek je gresila uostalom kao i svi mi,zeljna ljubavi,neznosti i dobrote nadajuci se da je to pravo ucinila je gresku koja je prati do danasnjeg dana.O njoj mogu samo reci divne stvari,ima divno srce,dobrotu kojom obasipa sve oko sebe,ima osmeh kojim daje nadu onoma koji je nemaju,nekada je samo to potrebo jedna nada ako ostanes i bez nje.Pisao sam joj najdivnije pesme,rekao joj najdivnije reci,poslao na hiljade poruka u kojima joj prenosim deo svoje duse,ako je i moglo da se nesto prenese sistemom iluzija ja sam to prenosio i to maximalno svi srcem svojim.Ona je tamo negde u planinama zivi pokraj jezera gde seta svoju malu pudlicu,pokraj jezera gde ponekada trci,u jednom gradu gde je sve tako divno,mozda mi se cini samo jer odavde sada se sve cini divnim..

Pošalji "deo treći" na Facebook Pošalji "deo treći" na Google Pošalji "deo treći" na My Yahoo! Pošalji "deo treći" na Live Pošalji "deo treći" na MySpace Pošalji "deo treći" na Twitter Pošalji "deo treći" na Digg Pošalji "deo treći" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari