Leptir

Svi mi kad tad u zivotu upoznamo Leptira. Leptir je osoba, covek ili zena, decak ili devojcica izgubljena u ovom svetu, uzidana u teske zidove svoje maste , zaglavljena u balonu svojih snova. Leptir zna sve o ovome svetu, a ustvari ne zna nista.. jer nista nije imao priliku doziveti. Leptira upoznamo bezazleno, slucajno i isto tako ga zavolimo, slucajno.. iskreno. Leptira primetiti ne mozemo, dug je njegov let i borba oko nas, a mi to ne vidimo, sve dok leptir od umora ne krene padati a mi pruzimo dlan i ponudimo mu utociste... i tek tada pocinju svi nasi problemi. Onako malen , prestrasen uvuce nam se pod kozu i mi pocinjemo jedan potpuno novi zivot. Toliko malo ljubavi mu treba, a mi mu ponudimo tako mnogo. Leptir nam postane sve ono sto smo uvek zeleli, sve ono o cemu smo mi sanjali.. sve ono sto nam treba u zivotu. I niko nema sretniji od nas, zivimo svaki trenutak u nadi da ce duze potrajati. Vreme nam nikad krace ne bude, snovi nikad realniji. Cak i ljude oko nas gledamo drugacije. Sa osmjehom prelazimo ulicu, slucajnom prolazniku rado posaljemo osmeh. Leptir probudi leptira u nama..

Al' kad leptir ojaca i spozna mnogo toga, kad prodjete mnogo toga sa njim i pomislite da je on jedini sa kim se mozete zamisliti, leptir se umori od vase toplote i podje traziti sebi novi dom. Leptir pozeli imati nekog, ne znajuci da vec sve ima.. Leptir pocne nerado da slece na nas dlan. I onda taj period naseg zivota , jednostavno moramo ili zaboravili ili pokopati.

Ali onog trenutka kada tuzni i skrhani ipak pustimo lepitra i dozvolimo mu da ostvari svoje snove i nadje nekog koga zeli, kad mu vec mi nismo ono sto zeli, tog trenutka trebamo znati da smo na vrhuncu ljubavi prema tom istom...


al' opet zaboli, kad ga vidis u svojoj blizini, a znas da spava na tudjem dlanu.
 
Djordje Balašević - Tvoj neko

U jednom od onih pajzlova sa kariranim stolnjacima i nekrštenim vinom...
Umalo da me Potiski đilkoši konačno dotuku violinom...
Pesma beše o suncokretu... do zla boga žalosna...
Samo, za nju se kod nas vrlo malo zna...

"Kis naproforgo..." Lepi goropadni cvet...
Zbog kog se Sunce s neba spustilo na svet...
Da sazna što u sene glavu okrene?
Da sazna kom se sveti, kad ne gleda za njime ko svi drugi suncokreti?

Malo moje ćudljivo... Pusti šta je bilo, ne budi zlopamtilo...
Obići svet je zbog tog uzbudljivo... Da bi se ovde vratilo...
Digni tu lepu glavu... Pogledaj me bar...
U suzici što blista čuda se trista vide...
Tvoja je sreća samo tvoja stvar...
Al zato tvoja tuga... To je već priča druga... To na moj račun ide...

Pipneš jedared šlingu u bećaruše...
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
Zbog nje se rime raspare i naruše...
I sve bi htele da se njoj prilagode...

Lako je kad te neko ni ne zavoli...
Tad samo tamna strana srca zaboli...
Teško je kad za nekog jedinog i svog postaneš zrnce soli...
Teško je kad Tvoj Neko prestane da te voli...
 

Back
Top