BASARISANJE - 8 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

BASARISANJE - 8

Oceni ovaj blog
"SVE PO SPISKU"
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/sve_po_spisku.881.html?news_id=247230

ili

I JA ISTO VAMA, KAKO I VI NAMA

Kaže onaj čuveni švabo, onaj što ga optužiše za mnogo štošta- posmrtno ; dakle on kaže, kad čoveku u nevolji pomogneš i vazdigneš ga iznad njegove nevolje - gotovo si mu i život spasao , ali onako jadnom i bespomoćnom, oduzeo si mu dostojanstvo i čast . On posle takav , kao društvena krpa, ne može da povrati oduzeto pa se kad god može sveti svom spasitelju / donatoru /utemeljivaču.
A razne su ljudske nevolje, jer i razni su ljudi !
Elem, ovo slovo ljubve G-dina ex ekselencije, manje više liči na ovu mudrost.
Nije meni do odbrane bote i njegove partijske današnje i jučerašnje družine. Mislim ja na nešto što se zove čast, dostojanstvo i etika; jer imam sva ljudska prava da živim izvan poštenja i časti svih aktera ovih stubaca duboko umnih , koji su mnogo izvan tekstova samozvanog vožda kulturnog ustanka.
Dakle, vaša premudrosti, ne traži bota smenu vožda srpskog kulturnog ustanka , već podseća da se mračni arhivi jednovekovnog genocida nad sopstvenim stanovništvom ne otvaraju.
Pa naravno , da se ne obelodanjuju spiskovi drukara / cinkaroša / podkazivača - šljama koji je časne i poštene denuncirao vlastima, a oni u kontinuitetu punili masovne grobnice.
Dakle., vaša premudrosti , Vi ste to uvideli lepo i obelodanili neke vaše drukarske aktivnosti. Naravno , širem publikumu nije poznat spisak; nit je poznato koliko je dugotrajna ta vaša znamenita aktivnost ( mislim na to časno denunciranje vlastima - koje je na našim prostorima patriotski čin odmah posle 1903. po dovođenju na vlast arbanovske familije samozvanih karađorđevića --- oću reći nije to komunjarska instalaciona inovacija , već njihov nasledni specijalitet od apisovaca ).
Dakle, po nušićizmu poštovana ex ekselencijo, prijavljuješ se vlastima i regrutuješ u redove drukara sa iskustvom koje nemaju petlju javno išta da čine . Verovatno što javan amaterski policijski rad podrazumev i odgovornost .
Naravno , nisi ti poštovani i premudri, kako naprimer Zola ; a nije ovo ni Francuska -- tako da ja uzaludno očekujem književnika od integriteta , časti i prosvetiteljskih delanja. Konačno, ovde svi štampani književnici imaju za uzor onog nobelovca (vanbračnog hrvata po rođenju , srpskog patriotu po zanimanju ), koji je druknuo celu mladobosansku organizaciju na čelu sa Gavrom , austrougarskim vlastima. Posle verovatno kao zaštićeni svedok, lečio se po slovenskim planinskim zatvorima- upodobljenim za takve retke intelektualce državno prosvetljene i lojalne . Posle je bilo lako.Drukario je svima , tako da je u svim ratovima bio dobro čuvan od svih zaraćenih strana i frakcija.
Dakle , lep uzor - nema šta ! Reciklirani radikal baš i voli tako i takve !
Ne ispušta se ono mukotrpno stečeno - zar ne ?

Pošalji "BASARISANJE - 8" na Facebook Pošalji "BASARISANJE - 8" na Google Pošalji "BASARISANJE - 8" na My Yahoo! Pošalji "BASARISANJE - 8" na Live Pošalji "BASARISANJE - 8" na MySpace Pošalji "BASARISANJE - 8" na Twitter Pošalji "BASARISANJE - 8" na Digg Pošalji "BASARISANJE - 8" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    ...lupim vrlo često; ali administracija blokira ( naravno sa njim ) -- videću štaće biti i sa ovim , do malo pre je bilo na pregledu pred objavu ....?!
    Ovde je skoro svejedno.
    Moderacija ovde, može da trenira strogoću koliko hoće, a budući da se dosta dobro drže svog pravilnika, znači da je ovo mesto, za raspodelu konkretne moći potpuno nebitno.
    Publika se svodi na pedesetak uglavnom apolitičnih, ponekad zaluta neko ali šta da ti pričam znaš i sam.
    Sam Basara je lik nalik miljeu u kom se kreće, čiji hleb jede, malo pismeniji možda, ali nimalo interesantniji od nih. Ne vidim stoga razlog zašto se baviti njime, osim ako misliš da je vreme da dižeš bunu na dahije.
  2. orfej sa ibra (avatar)
    Ministarstvo kulture i informisanja ne stoji iza teksta Dragana Kolarevića „Vreme je za prvi srpski kulturni ustanak“. Tekst je njegov lični stav na koji ima pravo kao građanin koji tada nije bio u radnom odnosu u Ministarstvu, navodi se u saopštenju.

Jeb.ati Karpati !!!
  3. 123loncar (avatar)
    ...za vreme slobizma saopštenja sa visokih mesta čitana na medijskim servisima kroz pljačku, razbojništvo , ratne zločine i profiterstvo dovela su nas da smo u trećem svetskom ratu protivu celog sveta, pobedili na grobljima i ruševinama i uspostavili prvu demokratski izabranu vlast, koja je sva u saopštenjima... kako reče čovek- isti milje, čak nije ni opran , uštirkan i ispeglan ... na današnji dan, imamo istu vlast koja je saopštenjem objavila pobedu nad celim svetom ...stoga čovek mora biti stalno u protestu ne mireći se sa razbojničkom državom i političkim zločincima na vlasti... čovek može biti rob , ali ne mora biti idijot... idijotski rob bezvredniji je od svake otpadne biološke mašine... takvi nek viču nole, nole - mnogo smo jaki !...