MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3

Oceni ovaj blog
komentar na vest koju je objavio RTS , pod naslovom :Tadić traži smenu Kolarevića

http://www.rts.rs/page/stories/ci/st...tml?message=ok

Iskoristiću svoje pravo na lični stav i rećiću nešto što je očiglednost, a ex predsednik želi da zaturi, te manipulativno skine ljagu sa sebe.
Naime , sveopšti oprost socijalistima za patnje i zlo nanešeno stanovništvu otvorio je Zoran ( sa svojim : podvučimo crtu i počnimo pošteno da radimo ), te Koštunica ( sa njegovim : legalizujmo prvo to ispred crte na zatečenom stanju ), a zapečatio si ti ex predsedniče ljubeći Dačića uz kasnije veličanje reciklaže radikala Tome , Vučića i družine.
Dakle, slobističke junaše na vlasti, tvoje je delo poštovani ex predsedniče. Mi smo žrtve tvoje i njihove vladavine , zato i ne potrebujemo takvu odbranu kavu ste nam priuštili i kakvu zagovarate u saopštenju.
Konačno , kako njihov tako i Vaš politički moto je : što njima gore , to nama i našoj stvari sve bolje i bolje.
Da je ovo gola istina , reciklirani radikali su očigledan dokaz takve političke doktrine na našim prostorima. Slobizam ih je uveo u politički život na budžetske jasle, kao puke društvene marginalne siromaške ( u svakom smislu - kako u drštvemno sociološkom tako i u intelektualnom ), a demokratska vlast pod vašom dirigenskom palicom izvela ih je na svetsku političku scenu u lister odelima prepunih džepova.
Dakle, ne dižite manipalativnu prašinu; te ne podsećajte indirektno personalne vladajuće postavke na obavezu, da ne otkrivaju i ne otvaraju mračne arhive paklene prošlosti i đavoljske sadašnjosti.
Možda mislite da samozvani vožd hoće selektivno da otvori istinu i denuncira pravdi austrougarske konjušare, što izvršiše genocid nad podunavskim, šumadijskim i moravskim stanovništvom ; te tako locira njihove potomke, naslednike i sledbenike.
Bez straha poštovani G-dine. Pametan je taj momak ! Zna on da se vlast na ovim prostorima od 1903. utemeljuje na genocidu ( kako duhovnom , tako i sociološko biološkom ), nad ovim stanovništvom . Zato bez brige ! Vaše poreklo i njegova dela, garantuje bolji život tu gdeste, nego li tamo u babovini !
Dakle, ovde je vlast u kontinuitetu već više od jednog veka - kad je reč o prikrivanju istine i nalivanju betona na masovne grobnice u kojima leže lokalni časni ljudi, pobijeni zarad tog istog vladajućeg kontinuiteta.
Dakle, samozvani ustanički vožd - kulture , samo manipuliše i skreće pažnju stanovništvu sa centralnog pitanja .
Naravno da ljudi od vlasti nemaju taj problem, pa ih on i ne zanima ; uostalom ni predhodnu vladavinu to nije zanimalo.
A pitanje je egzistencvijalno !
Ono je pitanje nad pitanjima : Zašto deca neće da se rađaju kod nas ?!
Da uvaženi ex presedniče : Deca ne žele i neće da se rađaju kod nas ! Zato vaše poštenje i vaša čast ; kao poštenje i čast ovih koji su sad na vlasti , su izvan mog sveta i sveta budućnosti!
Mi zasigurno izčiljujemo !

Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na Facebook Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na Google Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na My Yahoo! Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na Live Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na MySpace Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na Twitter Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na Digg Pošalji "MOJE PRAVO DA ŽIVIM IZVAN VAŠEG POŠTENJA I VAŠE ČASTI - 3" na del.icio.us

Ažurirano 09.09.2012. u 16:23, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. skura58 (avatar)
    O prijatelju, pusti više Tadića.
    On je prolupao odavno.
    Još malo pa će k'o Čedica:
    Ako treba i da pljuje po SPC samo da bi se čulo o njemu.
    POŠALJIMO GA U ZABORAV
    NE PIŠIMO VIŠE O NJEMU
  2. 123loncar (avatar)
    ... pustio bih ja njega , jer ga i ne držim .. no on je mene uhapsio , pa ključeve kazamatske predao recikliranom ...a ovde nije reč o njemu ; nije reč ni o tebi ni o meni ... ovde je reč o nerođenima ! .. reč je o njima i o belodanoj istini da ne žele da se rađaju kod nas ... i tu je kraj svega srpskog --- ma šat god ko mislio pod tim ; tu je kraj ; u ne rađanju !
  3. orfej sa ibra (avatar)
    123 Lončar -Dakle, samozvani ustanički vožd - kulture , samo manipuliše i skreće pažnju stanovništvu sa centralnog pitanja .
    Taj bre Kolarević je čudo od čoveka,..neuništiv... ali koliko sam uspeo da propratim ni on ni ministar se nisu oglasili povodom jučerašnjeg međunarodnog dana pismenosti... što bi trebalo da bude bar platforma njegovog kulturnog ustanka...

Jer, šta je kultura ustvari...
    Sve što je atribut života, od uma i mašte pa do fizičkog zdravlja, sve je element i medijum kulture,
    ali ona sama je je nešto drugo... Oplemenjivanje čoveka
    To ima hiljade stepena, oblika, svrha.

Književna kultura to je čitanje, to je knjiga u džepu stalno.

Čuveno ime Šeli, kad je tog divnog pesnika izbacilo more na kopno, nije u džepovima imao ni sendviča, ni novca, Imao je i umro s njom - knjigu.
    Čitanje to je kultura.
    Škola, početak kulture; putovanja- kulturna panorama: čitanje- strast i slast kulture, kultura sama.

Čudo, veličanstvo jezika,,,
    Razvijen jezik, to je biće i krv naroda, to je maksimala onoga što jedna kultura ostavlja i daje.
    Svi ljudi ne čitaju latinsku i grčku književnost, ali svi kulturni ljudi i danas još govore po malo grčki i latinski.

Puno je grčkih i latinskih termina u kulturi celog kulturnog sveta. Stare književnosti hebrejska, grčka, rimska, drže te jezike,
    A ti čudesno razvijeni precizni jezici drže te književnosti,
    Jezici se menjaju, naravno, jer su produkti života, ali u tim promenama leži živa snaga i tendencija usavršavanja.

Živ je i napredan narod koji jezik svoj usavršava.
    Sve što jedan narod ima i zna, inventarisano je i kategorisano je u jeziku, sve konkretno i sve apstraktno.

Razvijen jezik, moćan jezik- to je stihija; kao da on sam stvara,
    A mi kombinujemo njegove krupne i sitne tvorevine, njegove virtuoznosti.

Ima Gete veliku reč:
    „Ako si uspeo da sročiš nekoliko dobrih stihova na jeziku izrađenom (obrazovanom), na jeziku koji za tebe misli i peva, onda to još ne znači da se pesnik.“

Ali ako versifikator na takvom jeziku još i jeste pesnik...
    Onda, kod takvih pisaca, pesnika ili prozaista- umetnika, nalazimo tekstove, nekad sasvim kratke, koji nam zapale mozak kao buktinju, a kroz dušu nam zapeva tako nešto divno, da je odjek od te muzike-
    „odjek od tog zvuka i suza“.

Formalno, osećaš da ispred tog teksta neko leži, živ čovek ili moćna sen...

Izgradimo i sačuvajmo srpski jezik...
  4. 123loncar (avatar)
    ...da jezik je duša stanovništva jedne države ... ako je jezik star a živ , onda je duša te države moćna a njegovo stanovništvo veliko u svemu .. ako je stari jezik nekog stanovništva izgubljen / zaturen i ubijen , a nov nametnut i sterilan - onda je to otrov za taj narod ...
    ...stari živi jezici poseduju civilizacijske duhovnosti , za razliku od mladih koji su stvoreni da ubiju nečiju duhovnost i izbrišu mu korene i poreklo - kako bi se lako manipulacijama vladalo tim ljudima koji govore takvim jezikom...

...milo moje osvajao sam i ja ljude i gradove ; prvo međ njih pošaljem ljudski šljam, ništake i zločince da ih dovoljno svojim jezičkim smradom iskvare i unište ; pa kad se oni tako iskvare i zlobom zavade onda svojskom i sudijama dođem da im sudim - presuđujem i pravdu delim ; milo moje osvajao sam i ja ljude i gradove ...

..dakle, samozvani kulturni vožd manipuliše s' ovim svetom , zarad vozdizanja u nebesa čobanske akademije i svinjarske inteligencije ... nema u njemu časti i ljudskosti za prosvetiteljski rad ... zaista , da je častan i uljudan odbio bi suvladarski bič od recikliranih slobističkih junaša...

...konačno , nije naša prosveta prosvetiteljska ; manje više razbojnička je ...odeš, platiš i dobiješ zvanje i čast znanja od nje --- koliko para , toliko veliko zvanje i kulturne časti ... u ostalom današnji predsednik o tome zna mnogo više sa svim svojim ministrima ...