BASARISANJE - 7 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

BASARISANJE - 7

Oceni ovaj blog
Pirova pobeda

(" У раздобљу након Александра Македонског савременици су га сматрали другим највећим војним заповедником света. Само Ханибал је био бољи од њега. Његово име се повезује са изразом "Пирова победа", што означава велику победу, али са превеликом ценом. Приписује се Пиру, који је изгубио толико много војника у једној бици, у којој је победио Римљане, да је наводно рекао: "Још једна победа и ја сам изгубио".")

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/pirova_pobeda.881.html?news_id=247052

"Još jedna ovakva tvoja pobeda, dragi prijatelju od autoriteta spisateljskog, i ja sa svim časnim ljudima u ovoj političko kriminalnoj jazbini izgubi sve " -- zar ne !?

Kao što je brzo objavljeno Jeremijino međunarodno političko poentiranje, tako je brzo stiglo i novinarsko protokolno razjašnjenje i otvorena je opšte informativna debata . Naravno , eks ekselencija nije mogla da odoli i ne poprska i zamaže , rekao bih bivšeg političkog saplemenika .
Naprosto , kad se čita ovaj takst takozvane kolumne, stiče se utisak da lični stav istaknutog mislioca zaslužuje pažnju - ne samo zbog stila ironično ulično pljuvačkog - palanačkog, ono i zbog kritičnog časnog stava.
Konačno, ovakvi stupci moraju biti ukrašeni ironijom , satirom , stilom - pa i govorom prčvarnica i rabadžijskih bircuza ; da se stvar približi svim društvenim ćelijama i prodre kroz sve društvene pore, naročito kroz čobansku sekciju akademije i sinoda. Dakle, daleko je od ironične klevete i nipodištavanja.
No ne leži vraže , danas u "Danas" , objave novinari nekakvo sakriveno ali opširno demantije. Naime, nije stvar protokola već je sve ipak nečija politička zasluženost. A ko tamo ide i koga su tamo izabrali - pa sigorno nisu nekog recikliranog radikala ili plaćenog državnog disidenta bivšeg spoljnog saradnika UDB-eee; duhovno nadahnutog demokratskom srpštinom.
Pa sad cenjeni publikume volj ti onako il ovako ; no očigledna je stvar da je otvorena pljuvačnica i klevetnička olimpijada u vezi ove pobede u UN.
Zašto ovo kažem ? Zato što "Danas" može sutra da iskopa opet neki autoritet, koji će odgovorno ustvrditi sa zvaničnog mesta, da je sam lavrov recikliranom radikalu obezbedio bronzanu govornu poziciju !? A onda nov stubac sa visoko autorskim tekstom i ličnim stavom - bez onog ulično birscuznog stila . Konačno , lavrov poodavno ima dugačke prste, a to se poštuje iz ličnih bezbedonosnih razloga !

Pošalji "BASARISANJE - 7" na Facebook Pošalji "BASARISANJE - 7" na Google Pošalji "BASARISANJE - 7" na My Yahoo! Pošalji "BASARISANJE - 7" na Live Pošalji "BASARISANJE - 7" na MySpace Pošalji "BASARISANJE - 7" na Twitter Pošalji "BASARISANJE - 7" na Digg Pošalji "BASARISANJE - 7" na del.icio.us

Ažurirano 07.09.2012. u 17:21, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    Od svega u BaSerinom tekstu i u tvojoj kritici, najbolje sam razumeo ono o Piru.

Da je Sveti Slav BaSera avanzovao do ambasadorske fotelje na Kipru nisam znao, dodšüe ne čudi me preterano.

Nego, što mu ne lupiš tu ktitku direktno na tu njegovu kolumnu ili "kolumnu"?
  2. 123loncar (avatar)
    ...lupim vrlo često; ali administracija blokira ( naravno sa njim ) -- videću štaće biti i sa ovim , do malo pre je bilo na pregledu pred objavu ....?!

Pozdrav !
  3. orfej sa ibra (avatar)
    Dva - tri ista elementa
    neka ruka umetnički nadahnuta
    kao dečje kockice
    uvek drugačije ispremešta,
    oblikujući svet.

D. Maksimović

A onda nov stubac sa visoko autorskim tekstom i ličnim stavom - bez onog ulično birscuznog stila .
  4. 123loncar (avatar)
    Ako me pamet još služi, njen suprug je bio rus !?