O jezicima i povrću - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

O jezicima i povrću

Oceni ovaj blog
Danas spremao paprikaš od goveđih jezika. Evo kako:

Prvo u ekspres lonac metio jezike, pileće kosti, oveću glavicu crnog luka, lovor, biber u zrnu, majoran, vegetu i povelik buket listova celera i peršuna (ovo uglavnom zato što mi po bašti rastu k'o korov). To sam iskuvao oko sat vremena od trenutka kad lonac propišti.

Kad je to gotovo u posebnom loncu na suncokretovo ulje ulja naseckao četri veće glavice luka, četri osrednje babure, jednu ljutu papričicu i dva čena belog luka, posolio i prelio sa malo maslinovog ulja. To se propržilo dok luk nije postao proziran, U međuvremenu sam procedio onu supu iz ekspres lonca, odvojio jezike, očistio od kožica i isekao na krupnu parčad, pa dodao. Zatim sam dodao i četri nasečena paradajza zajedno sa naseckanim peršunom i celerom (listovi). Kad se paradajz raskuvao nalio crnim vinom ( domaće iz Kaštela). Pustio da se dinsta sve dok miris vina nije nestao, pa dolio pola litre soka od paradajza. Najzad dolio i onu supu, pa pustio da se kuva nekih pola sata. Na kraju dodao krupno sečen krompir i kuvao dok krompir nije omekao.

Eto šta smo danas ručali. A vi?

Pošalji "O jezicima i povrću" na Facebook Pošalji "O jezicima i povrću" na Google Pošalji "O jezicima i povrću" na My Yahoo! Pošalji "O jezicima i povrću" na Live Pošalji "O jezicima i povrću" na MySpace Pošalji "O jezicima i povrću" na Twitter Pošalji "O jezicima i povrću" na Digg Pošalji "O jezicima i povrću" na del.icio.us

Oznake: njamiiii
Kategorije
Osvrti

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Crni Stipane, kako uspevas da objasnis svesti da ti jedes necije odsecene jezike?
    Istina je da sam i ja nekada jeo delove zivotinja, a onda sam samo doneo odluku.
    Tako sam doneo odluku da ne pijem kolu, da ne pusim...
    Sigurno nisam zato postao bolji covek, ali je nestala potreba da se branim od sopstvene svesti.
    Ja sam danas rucao kikiriki, svezu papriku, paradajz i persun sa semenkama lana u maslinovom ulju, saku kacamaka, i na kraju lubenicu. Sada tucem sljive cacanke i grickam orahe.
    Za veceru cu blago obarene sampinjone i corbu od tikvica. A dinja je tek stavljena da se hladi.
  2. Rayela (avatar)
    Odlican ti je recept, s tim sto ja jezik najvise volim u aspiku ili topao sa nekim sosom od rena ili senfa.
  3. Stipan Severnjak (avatar)
    @Rayela - naravno i te su kombinacije sjajne, posebno ovo drugo.

@Hakime - saosećanje za plen kako ga je bog dosudio osećaj je svojstven civilizovanim personama.

Mi kurjaci pijemo pušimo i mlade djeve rušimo!
  4. skura58 (avatar)
    Ako se kad vidimo spremićeš mi neki specijalitet.
    Pozdrav
  5. Stipan Severnjak (avatar)
    Ah Skura, podrazumeva se!
  6. orfej sa ibra (avatar)

За салату ниси ништа рекао...
  7. Stipan Severnjak (avatar)
    Pa zaboravio sam.
    Paprika, paradajz i crni luk na kolutove isečeni i posoljeni.
    I obavezno lebac, ali iz pekare...