Taedium vitae - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Taedium vitae

Oceni ovaj blog
Danas je bio težak, nikakav dan. Počeo je sa zavesom od chemtrails-a koji su sakrili izlazak Sunca u toj meri da je izgledalo kao lampion više od sat vremena nakon izlaska. I ljudi i životinje su bili pospani i nikakvi. Deca su ceo dan bila nervozna, jer u ponedeljak kreću u školu.

I možda baš zato, danas popodne, neki klinci iz mog kraja, oni najgori, kakav sam i ja bio nekada, koji dok naprave jedan korak već su smislili dve pizdarije koje će počiniti, a kako naprave drugi korak već smišljaju treću pizdariju, koje dobro znam, ugledaše neku mačku lutalicu, slobodnu životinju, nesterilisanu kao njeni rođaci koje ljudi drže u zarobljeništvu kao kućne ljubimce, kako se popela na kontejner. I oni brže bolje dotrče do kontejnera i još brže ga zatvore. I onda se udalje da vide šta će se dogoditi. Nisam ih hteo odati susetkinji mojih godina, koja izgleda kao da ima 50 i više, jer su je pregazili i muž, i deca, i sve životne nevolje, koja je izašla da baci smeće. Smejali smo se i oni i ja. I sad mi je smešno. Otvori ona kontejner, a mačka iskoči vani i bukvalno joj preleti preko glave glasno i histerično mjaučući. Kad je tada nije strefio infarkt miokarda - neće vala nikada. I oni se odvale od smeha. Ona ih ispsova i to je bilo to.

Malo dalje odatle, majka stoji pored kolica u kojima leži muška beba, a pored nje otac drži žensko dete koje istresa creva ispred zgrade, bukvalno nasred ulice, na najuređeniji travnjak u kraju. Znam ko ga održava i znam da će popizdeti kad vidi kaku. Budući da se cela porodica nezdravo hrani, što se može videti po proizvodu njenih creva, čovek koji se trudi da travnjak održi lepim i zelenim i po ovoj suši pomisliće da je to uradio neki pas lutalica. A malo dalje odatle, na terasi kafića koji se nalazi tik pored ulice gde stalno prolaze automobili i biciklisti, ovi prvi izbacuju izduvne gasove a ovi drugi prde iz inata posetiocima kad prođu pored kafića, sede neke mlade ženske sa samo jednim muškarcem među njima. Mogu zamisliti kako oni prazne creva kad ih potera, i koliko su bolesni, što im se vidi na licima punim robovskih pirsinga i još robovskijih tetovaža. Život je teško sranje... Taedium vitae...

Pošalji "Taedium vitae" na Facebook Pošalji "Taedium vitae" na Google Pošalji "Taedium vitae" na My Yahoo! Pošalji "Taedium vitae" na Live Pošalji "Taedium vitae" na MySpace Pošalji "Taedium vitae" na Twitter Pošalji "Taedium vitae" na Digg Pošalji "Taedium vitae" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari