Slobodan Milošević - telefoni 04 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Slobodan Milošević - telefoni 04

Oceni ovaj blog
U 18 sati, 20. ozujka (marta) 1997, Marko je iz Italije opet nazvao roditelje u Karadjordjevo. Otac je bio na bazenu, pa je nesto duze cekao da ga spoje. Marko je pak bio sretan jer su mu toga dana stavili nove "meke" kontaktne lece za koje su mu u Beogradu govorili da ne postoje. Bez dioptrije, samo za probu, kako je to kazao ocu, da se vidi hoce li mu iritirati oci.
Marko: Samo cu da vidim da li imaju s dioptrijom u boji. To bi me posebno radovalo.
Slobodan: Sta ce ti bre u boji? Nemoj se zezati.
Marko: Pa kad vec nosim ta govna da ima neke vajde od toga.
Slobodan: Ama Marko, sto ce ti da boju menjas?
Marko: Pa da.
Slobodan: A koju bi boju uzeo, molim te?
Marko: Pa, uzecu u svim bojama. Zavisi kako se obucem.
Slobodan: Ej, Marko.
Marko: Ako obucem crno uzecu plava, ako obucem nesto sareno onda cu, ne znam, ljubicasta ili zelena.
Slobodan: Je l’ se ti zajebavas sa mnom?
Marko: Ne zajebavam se. Ozbiljno. Pazi, Mengele je to doduse pokusavao u koncentacionim logorima. Medjutim, Vizental nije imao razumevanja za to.
Slobodan: Marko, nemoj vise da me zajebavas.
Tri dana kasnije, 23. ozujka (marta) u 17 sati i 46 minuta, Mira Markovic o istoj je stvari telefonom razgovarala s Markom Milosevicem. Sada joj je sin objasnjavao razliku izmedju popravljanja zuba i izmjene istih, sto ce napraviti jedan rimski zubar kod kojeg ga je odveo prijatelj Dojcilo.
Marko: Da te podsetim da su mi trideset dana to radili na VMA i nisu nista uradili... Mama, ja menjam sve zube, 29 zuba imam u glavi i 29 zuba menjam. Ja ne popravljam nego menjam.
Mira: Da ti kazem nesto. Poznato je da je na Zapadu zdravstveno strasna stvar. Nehumana. Dozivljavaju je kao potrosnju i strance strasno pljacakaju. Jugosloveni koji tamo rade uvek se pokaju i kazu da su mogli za dzabe ili puno jeftinije to da urade u svojoj zemlji.
Marko: Ovaj je Hrvat.
Mira: Ti si stvarno blesav.
Marko: Ustasa. Znas kako prica. Nista ga ne razumem. ...Isti Tudjman. Onako stisnute usne, izbecen pogled. Sav onako fasisticki feminiziran. Ko mu **** mater...
Marko hoće porodilište
Milosevicev sin Marko bio je vlasnik diskoteke "Madona" u Pozarevcu mada se godinama pricalo da je, zapravo, gospodar sverca cigaretama u Jugoslaviji. Imao je i druge legalne poslove, a pocetkom 1997. pala mu je na pamet originalana poslovna ideja. Iznio ju je u telefonskom razgovoru s ocem 3. sijecnja 1997.
Marko: Tajice, gde mi je mama?
Slobodan: Sta ce ti mama kad ti je tata tu?
Marko: Pa imam ideju tata!
Slobodan: Kazi.
Marko: Ali posto si ti konzervativan tip, onda necu tebe da pitam nego mamu.
Slobodan: Pitaj mene.
Marko: Tebe da pitam?
Slobodan: Kazi?
Marko: Pa ja znam tvoj odgovor unapred.
Slobodan: Kazi sta si hteo?
Marko: Tajko?
Slobodan: Kazi?
Marko: Sta mislis o tome da napravim porodiliste?
Slobodan: Kakvo, bre, porodiliste?
Marko: Porodiliste, znas kako izgleda porodiliste?
Slobodan: Znam.
Marko: Posto ovde (u Pozarevcu op.a.) samo sto ne pocrkaju, ne od srca, vec i od kuge, zamisli da zaposlim renomirane pozarevacke ginekologe, dam prihvatljive cene, maksimalne uslove, zasebne sobe za zene sa kompletnim komoditetom.
Slobodan: Nemoj da se zajebavas. Bolje ti je drzi "Madonu" .
Marko: Ma nisam ja mislio u "Madoni" da pravim porodiliste. To nije inkompatibilno.
Slobodan: Nego gde si mislio da napravis?
Marko: Napravio bih ga obaska, bre, nezavisno od diskoteke. Jednostavno razmisljam o delatnostima koje su unosne,a istovremeno drustveno korisne. A mislim da bi i Pozarevljani bili jako srecni da oni dobiju tako nesto.
Slobodan: Da, a gde bi ga pravio?
Marko: Na primer, negde vama uz Cacalicu.
Slobodan: Uz Cacalicu?
Marko: Divno zelenilo, ogradjeni park, basta, lepe sobe s televizorom, satelitom, telefonom, kupatilom. Posete stalno dozvoljene. Ovde doktori strasne pare uzimaju samo da puste muza da prisustvuje porodjaju...
Slobodan: To je malo skuplja zabava.
Marko: Dobro, ali generalno te pitam sta mislis?
Slobodan: Dzenerali spiking nije tako losa stvar u humanitarnom smislu a u biznisnom smislu nije nista. Truba!
Marko: Tata, jel’ znas koliko kosta kiretaza ovde po supama u Pozarevcu?
Slobodan: Ne znam.
Marko: 150 maraka.
Slobodan: Marko, ali u porodilistu nema kiretaze. Tamo se radjaju deca.
Marko: Ima i kiretarnica pored, ali to hocu da ti kazem: zamisli kad za kiretazu koj traje 3,5 minuta, u svinjcima koji se nazivaju ordinacijama, ljudima uzimaju 150 maraka!
Iscrpljen Milosevic stariji u trenutku odustaje od rasprave sa sinom i predaje slusalicu majci Mirjani. Ona je ukratko saslusala sina i kazala: super ti je ideja. Marko je egzaltirano uzviknuo: "Ti si moja mama, ti si moja mama. Rekla je super. Pa naravno. Zar to nije divno?!"
Milina u bazenu
Pocetkom 1997. Marko Milosevic se uselio u novu kucu s bazenom. Uredjenje je trajalo mjesecima, sto je nestrpljivog sina cesto dovodilo na rub zivaca. Konacno useljenje u luksuzni dom cinilo se poput najlepseg sna sto potvrdjuje telefonski razgovor snimljen 3. sijecnja (januara) 1997.
Marko: Da li znas da mi je voda u bazenu 38 stepeni.
Slobodan: Ti si budala, bre, to je nezdravo.
Marko: Pa da bez veze. Treba da bude 18. To je prava stvar.
Slobodan: Pa ne sme preko 30 bre, sto se zezas.
Marko: Sto da se ne sme? Kupam se i na 40!
Otac Slobodan odustaje,a u razgovor se ukljucuje mama Mira.
Mira: Mili, kuco moja slatka...
Marko: Zagrejao sam, cicko, vodu u bazenu na 38 stepeni. Znas kako je divno.
Mira: Kazi mami sta radis?
Marko: Mama, 72 sata nisam izasao iz kuce.
Mira: Jao, mili divno. Jel da je carobno tu?
Marko: I znas sta? Zakljucio sam da u ovakvim uslovima ne mozes da nemas apetit ili da imas nesanicu, a to su moji bivsi problemi. Prvo, ovde cu da se ugojim jer jedem kao provalija. Mogu da jedem kad oces. Druga stvar, ne mogu da imam nesanicu niti moze da mi bude dosadno, jer imam toliko oblika animacija da je to divno. Uopste ne izlazim iz kuce. Cico, znas kakva je milina ovo podno grejanje u kupatilima i svuda okolo. Nema ono, stanes bos nogom, pa se zalepi stopalo. Niodkud nista ne duva, ne bije hladno, ma lepota...
Mira: (smeje se) Uzivaj duso!
Marko: I uradio sam jednu pametnu stvar. Posto ja ne nosim papuce, Lubisa me pitao pred Novu godinu sto da mi kupi i ja sam mu rekao da mi kupi neke mnogo lepe patike koje ce mi ovako i onako trebati za po kuci i kad izlazim napolje. Sad imam nove patike i nisam im skinuo etiketu i onda kad udjem u kucu, odmah se izujem pa udjem u patike i po kuci sam u cistim patikama.
Mira: Ali, nosi papuce molim te.
Marko: Sta?
Mira: Nosi papuce!
Marko: Kako bre?
Mira: Pa uvece kad legnes, onda moras da imas papuce pored sebe, kad ides da piskis.
Marko: A ovde ne moram, jer imam podno grejanje, pa mogu bos.
Mira: Nemoj, to je nepristojno. To je seljacki. To je dzukacki. To je ko Marinko Rokvic .
Marko: Dobro mama.
Mira: Mamica te voli.
Najzanimljiviji dio razgovora Marka i Nese (verovatno pripadnik osiguranja) zapoceo je u trenutku kada je Milosevicev sin poceo pricati o nekom ubojstvu u Beogradu. Jasno, mladji Milosevic potpuno je upucen u taj dogadjaj.
Marko: Jao, slusaj. Znas sto sam hteo da ti kazem. To je glavna stvar. Sinoc, ***** mi mater, kad nisam hteo da te zovem u tri ujutro. Pa da li znas od koga sam ja sinoc cuo, na primer, celu kompletnu varijantu koju mi smatramo kao strogo poverljivu?
Neso: Ne.
Marko: Verovao ili ne, od Lile. (Nije ga moguce identificirati. op.a)
Neso: Au!
Marko: Pazi, ti znas koji je Lila idiot.
Neso: Da.
Marko: On nije kalibar, on nije tigar koji je upucen. E kao potpuno javnu stvar mi je ispricao "Evo, **** te bog, ovaj gadan tip, Vojo Amerikanac mnogo ljudi pobio. Al, dobro roknula ga murija." Ja njega gledam belo, reko, izvini o cemu pricas? Nisam cuo za coveka nikad u zivotu. I tako isprica meni Liki da su nasli sinoc les u Savi i da je najverovatnije on, jer da je on nestao, te da je roknuo Popa (jos jedan od ubijenih u seriji beogradskih obracuna na asfaltu op.a.) i ovo i ono. Da je ubio nekog vaznog tipa u Americi. Nasra se Lila. Ja muvam Ljubisu, rekoh, jel’ cujes ti ovoga sto prica, razumes?... Pa, sine u ovoj zemlji ne moze nista da se sakrije, bre.
Neso: Nije on (Vojo Amerikanac op.a.) ubio njih. On je samo Popa...
Marko: ... ja nikad nisam cuo za tog coveka...
Neso: Vojo Rajicevic, zvani Vojo Amerikanac.
Marko: Vojo Amerikanac, da. Cuo sam samo... kazu da je s Bojanom Petrovicem drzao Stupik. (valja neki lokal op.a.)...Pa jel’ to neki lik, jel’ to opasan tip?
Neso: Mnogo opasan tip! Reci cu ti za koga je sve radio. I sve, i ko ga je drzao na vezi.
Marko: ... ali hocu da ti kazem da je to neverovatno nesto. Mi kao da baratamo nekim podacima. Idioti, bre, time na ulici ispiraju usta.
Neso: On je prvo radio za Boska Bojevica.
Marko: Pa dobro, to je isti *****. Hocu da ti kazem generalno, jel mi to otkrivamo rupu na saksiji? Jesi li cuo za pejdzer ram?
Neso: Jesam...
Marko: I sto kazes na to?
Neso: Nista.
Marko: Je l’ mozes da verujes da nesto tako moze da se desi?...
Ipak, kako Marko kaze, "pa znam brate, al mi ovde ne treba da se branimo vec da se odbranimo, razumes". Te iste veceri, prica mladji Milosevic, neko ga je pitao "jel’ brate dokle ce ovo da traje?" Odgovorio je : "Dok ne budemo nekom skinuli glavu..."

Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na Facebook Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na Google Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na My Yahoo! Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na Live Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na MySpace Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na Twitter Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na Digg Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 04" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari