Anđelina Džoli snima rimejk filma ”Boj na Kosovu”

Anđelina Džoli snima rimejk filma ”Boj na Kosovu”


Poslije svog rediteljskog prvenca, filma ”U zemlji krvi i meda” Anđelina Džoli odlučila je da napravi rimejk filma ”Boj na Kosovu”.

Inspirisana srpskim narodom kao monstruoznom rasom, koja joj može biti inspiracija za pravljenje filmova do kraja života, Anđelina je došla na ideju da napravi rimejk ovog starog srpskog filma, koji govori o tome kako je 1389. godine srpska vojska pod vodstvom cara Lazara napravila pokolj nad nedužnim osmanlijama, koji su se u to vrijeme slučajno zadesili na Kosovu, tačnije na Kosovu Polju oko 5 km sjeverozapadno od Prištine.
„Ne mogu da preciziram do kada će film biti završen, kada pogledam stari film moći ću preciznije da prognoziram. Mislim da će poslije ovog filma svijetu biti jasnija slika o Srbima.
Na insertima starog filma vidjela sam takve zločine, rasjecanje stomaka, odsjecanje glava i ruku kao i davljenje užadima, zaista Srbi su spremni na sve”, izjavila je Anđelina i dodala je kako joj nije jasno da je tada Amerika ravnodušno posmatrala ova dešavanja na Balkanu.


Objavio BalkanTajms.com, a ja nisam mogao da odolim da ovo ne podelim sa vama!
 

Back
Top