Slobodan Milošević - telefoni 03 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Dragance

Slobodan Milošević - telefoni 03

Oceni ovaj blog
Ko to preti Mariji i kosavi

Znacajan dio zabiljezenih razgovora iz Karadjordjeva odnosi se na razgovore supruznika Milosevic s djecom: sinom Markom i kceri Marijom. Dojam je da su Milosevici bili jako vezana obitelj a Mirjana Markovic-Milosevic, sudeci po telefonskim razgovorima, pokazivala najvecu brigu za sina Marka sto je ovome cesto puta doslovno islo na zivce. Kci Marija pak nije bila tako "omiljena" u obitelji zbog osebujnog nacina zivota.
Primjerice, 27. prosinca (decembra) 1995. u 19 sati i 6 minuta, Mira Markovic urgirala je kod izvjesnog Bogoljuba, koji zivi u Americi ili Kanadi (broj telefona: 991 90 58 50 46 13) da ovaj pokusa otvoriti bankovni racun u "Nacionalnoj banci Grcke" na koji bi se, s Mirina racuna na Kipru, prebacilo 100 tisuca dolara. Sin Marko, stoji u transkriptima, tada se nalazio u Atini, u hotelu "Hilton" i nije imao novaca da plati neke racune. Iz konteksta prisluskivanog razgovora je vidljivo da Marko Milosevic ima kreditnu karticu neke ciparske banke koju Grci ne priznaju. Dva dana kasnije, 29. prosinca (decembra) 1995. Miru je nazvo Marko, objasnivsi jos jednom da je njegova kreditna kartica u Grckoj neupotrebljiva a "Diners" ne moze dobiti jer nema stalno zaposlenje. Za onih 100 tisuca dolara sam ce kontaktirati Bogoljuba u Dalas i sutra, 30.
prosinca (decembra) 1995, napustit ce hotel u kojem je boravio.
Dan prije stare godine 1995. Marija Milosevic nazvala je roditelje u Karadjordjevo gdje su ovi pripremali proslavu Nove godine. Tada je vec bila vlasnica radio-postaje "Kosava" i zeljela se pozaliti zbog nekih poslovnih porblema. Razgovor je poceo u 19 sati i 55 minuta:
Marija: E, mama. Ima jedan covek koji preti ovde "Kosavi". Da ce on da dodje da nas sve kupi, da se nosimo u picku materinu, da on ima sud i policiju i SPS (vladajuca Socijalisticka partija Srbije) i da sve ima i da ce da nam **** mater. I sad Vuja (Marijin decko op.a.) hoce da ga prebije, a ja ne dam da ga prebije. On se poziva na SPS. Ja hocu da vidim tko je taj covek... (veza se prekinula a kasnije se javio otac Slobodan).
Slobodan: A sta je bilo?
Marija: Nista. Prekinula se veza...
Slobodan: Ko vam preti?
Marija: Pa neki tip nam preti Sinisom Batalom (lokalni politicar Milisevicava SPS-a u Pancevu op.a.), reko da ce da nam **** mater i da ce sve da nas otkupi. Milslim mozda ima toliko para, doso je iz Bosne, neki lopov. Kaze mozemo da mu pusimo ***** jer on sve ima... Kako je razgovor oca i kceri odmicao utvrdilo se da prijetnje dolaze od izvjesnog Tese Markovica koji nije platio reklame emitirane na radio-postaji "Kosava". Uznemirenu kci otac tjesi instrumentima pravne drzave.
Slobodan: Vi drugi put nemojte davat reklame nekome tko vam prvo ne plati.
Marija: To je firma DMB Dajmond...
Slobaodan: Dobro, Marija, dobro ali nenaplacena potrazivanja su problem svakog preduzeca u Jugoslaviji... Ajde, sine nemoj da pricamo vidim da si zauzeta.
Marija: Ne, nisam...
Slobodan: Pa, dobro podnesite prijavu krivicnom sudu.
Marija: ON ima sud i ne mozete vi mene tuziti. Imam ceo SPS!
Slobodan: Pa dobro, vi njega tuzite, brate, pa cemo da vidimo sta je. Pisite i tom nacelniku okruga Batalu da neko preti njegovim imenom, da se radi o tome i tome i tako dalje. Lepo i kulturno. Sto sada histerises oko toga? Koliko vam je ostao duzan?
Marija: Nekoliko hiljada.
Slobodan: **** te nekoliko hiljada.
Marija: Tata mi smo mala firma...
Slobodan: Ma dobro Marija. Znam.
Marija: Ovde su svi posizeli pa je preslo na mene... Ja ne bih, ali...
Slobodan: Dobro Marija. Nemoj nigde da to prenosis pa da ispada da neko preti da vas pobije, **** te bog. Nece da vam plati racun. Vrlo vazno. Pa tuzite ga sudu i sta onda. Sve OK.
Te iste veceri u 22 sata i 20 minuta Marija je opet nazvala i pocela razgovarati s ocem Slobodanom o istom problemu.
Marija: Ej, tata samo da ti kazem nesto posto me iz one buke nisi razumeo. Ja nisam idiot. Ja ne vodim drzavu nego radio. Medjutim sta je? Meni mnogi duguju.
Slobodan: Nemoj da mi objasnjavas, molim te. Imas nekog skota Bosanca, izbeglicu, bitangu, novokomponovanog... (otac govori o Vuju, njezinom decku).
Marija: Tatice, ocu jednu stvar da ti kazem...
Slobodan: Ne brini, uhvaticemo ga (nije jasno je li misli na Vuju ili na onoga sto je prijetio op.a).
Marija: Nisi me tata razumeo. Molim te da me razumes. Ja sam pametna, ja sam tvoja cerka. Ja se tebi nikad nisam zalila na probleme u radu.
Slobodan: Dobro.

Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na Facebook Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na Google Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na My Yahoo! Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na Live Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na MySpace Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na Twitter Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na Digg Pošalji "Slobodan Milošević - telefoni 03" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari