Ipak postoji - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeđooka vodolija

Ipak postoji

Oceni ovaj blog
Došla je jednog dana u naše selo i otvorila kafanu. Plavuša. Nije bila naročito lijepa, ali u mojim dječjim očima je izgledala kao anđeo. Nosila je suknje do koljena i široke košulje koje je isticale njen uzak struk. Sa sobom je dovela sina, tinejdžera. Oboje su se uklopili u sredinu i funkcionisali su kao da su odavno tu pustili korijenje.
Vozila je nekakav plavi auto. Zmaj od žene. Samohrana majka, a tako jaka. Voljela sam kad sestru i mene tetke pošalju po cigarete kod nje. Ona bi nas uvela u kafanu i dala nam soka i popričala sa nama. Znala je i kritikovati i doći kući da me izgrdi pred majkom. Ipak sam je voljela. Kod nje je često bio i on, Zoka. Znali smo da je oženjen i znali smo i da spava kod nje. Ta veza nam se činila normalnom, a oni su izgledali tako skladno, kao jedno. Dok smo mi djeca pili sok za jednim stolom imali smo priliku čuti kako ona i on razgovaraju za drugim stolom, kako se dogovaraju. Mi joj nismo zamjerali što je u toj vezi. Voljeli smo ih oboje. On nas je pozdravljao u gradu, obavijestio nas je kad je otvarao svoj kafić i pozvao nas da budemo njegovi gosti. To je trajalo nekoliko godina i onda je ona prešla u grad i otvorila riblji restoran. Ni tu se nije zadržala. Odnijelo ju je vrijeme, odnio je rat.I nas je život odvukao u nekim drugim smjerovima.
On je ostao u gradu, koprcao se u poslu. Viđala sam ga s vremena na vrijeme, onako izdaleka. Znala sam da me je zaboravio i nisam mu se nikad javljala. Prije nekoliko noći izašla sam u njegov kafić, tamo često idem, ali sad sam sjedila blizi njega i nekako mi se obratio. Pitao me odakle sam, a ja sam jedva čekala i ko iz topa rekla iz kog sam sela i da ga znam iz kafane u kojoj je radila ona. Rekla sam to sa namjerom da čujem gdje je ona. A i on kao da je jedva čekao, rekao mi je da je prije navraćala u naš grad, da je došla ispred njegove kuće da ga vidi. Sav se raznježio dok je pričao o njoj. Kaže da se udala i da živi u Austriji i da ih još uvijek vezuju drage uspomene. Shvatila sam da prava ljubav ipak postoji i njih dvoje su za mene uvijek bili simbol te vječne ljubavi.

Pošalji "Ipak postoji" na Facebook Pošalji "Ipak postoji" na Google Pošalji "Ipak postoji" na My Yahoo! Pošalji "Ipak postoji" na Live Pošalji "Ipak postoji" na MySpace Pošalji "Ipak postoji" na Twitter Pošalji "Ipak postoji" na Digg Pošalji "Ipak postoji" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)

Prava ljubav ili ne, magnetna rezonanca pokaže

Telegraf - Najnovije vesti

23. Februar 2012. 16:02->16:17

Možda i možete da sakrijete svoja prava osećanja od prijatelja, članova porodice, pa čak i samih sebe, ali protiv neuronaučnika nemate nikakvih šansi

Ne samo da ovi medicinski stručnjaci mogu da razotkriju jeste li zaljubljeni, nego mogu i da vam sa skoro stoprocentnom sigurnošću kažu da li je u pitanju prava dugoročna ljubav. Sve što treba da uradite je da legnete u skener za magnetnu rezonancu i, dok vas snimaju, posmatrate fotografiju voljenog bića.

Kineski naučnici su na ovaj način analizirali moždanu aktivnost 18 muškaraca i žena koji su se nedavno zaljubili. Dok su posmatrali fotografije svojih partnera, mozak svih ispitanika slao je sigurne signale ljubavi, posebno u onim delovima zaduženim za motivaciju i nagrađivanje. Međutim, pokazalo se da se snaga ljubavi nije očitala isto kod svih.

Nakon godinu i po dana, tim neuronaučnika na čelu sa istraživačem Ksiomengom Ksuom želeli su da saznaju za razvoj situacije u romantičnom životu skeniranih ispitanika. Nakon još dve godine, oni su saznali da je šest ispitanika i dalje u vezi sa istim partnerom kao na početku istraživanja.

Ispostavilo se da one znatne razlike koje su dobijene u nalazima magnetne rezonance, po svemu sudeći, skrivaju odgovor na pitanje zbog čega nekima od nas u ljubavnim odnosima ide bolje u odnosu na druge. Kod onih koji su uspeli da održe ljubavnu vezu započetu pre tri i po godine, moždana aktivnost u predelu zaduženom za donošenje sudova i osećaj samosvesti, bila je veoma niska.

Naučnici sada nameravaju da ponove istraživanje na mnogo većem uzorku, kako bi čovečanstvo dobilo odgovor na večno postavljano pitanje [B]da li dužina romanse zavisi od druge osobe ili možda ipak i od nas samih.[/B]
    Ažurirano 10.08.2012. u 18:33, autor: orfej sa ibra (lepo...)
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Mene je ova priča dirnula - lepo i nežno.
  3. *pustinjakinja (avatar)
    Sve price u u blogu su sjajne ...
  4. smeđooka vodolija (avatar)
    Sad sam došla od Zoke, ispred njegovog kafića bio je sjajan koncert, gostovala je jedna poznata pjevačica, bilo je prelijepo, a ja sam se osjećala ko na sahrani...izgleda mi neko baš nedostaje večeras ili me je neko naljutio, sve mi je danas nekako komplikovano...hvala vam od srca ljudi