МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

ВРЗМАЛИЦЕ

МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ

Oceni ovaj blog
Врзмалице-мисли које ме/нас походе као питање, загонетка или ребуси.

Врзмалица је мисао као; узрочница доношења става у односу на..., покретачица креативног мишљења,
помагачица бољем разумевању битности за наш тренутак постојања, водиља у трагању,
повезница са нашим унутрашњим бићем, спаситељица посрнућа и грешака, кушитељица наше чврстине, ... и свашта нешто,

МОЋ ВИЂЕЊА

Замислите да имате могућност препознаванје истине и не истине, полуистине при комуникацији.
Дато нам је да можемо „видети“ шта саговорник мисли и упоређујући са изговореним речима детектујемо колизију...

Дат нам је дар разумевања.

Како?

Не вребална комуникација од вајкада је била моћни саветник нашим исправним одлукама.

А ко је све то зезнуо. Па човек. Ко кад сам себи сече грану на којој седи. КвРЦ, са граном ТраС на земљу. Грани ништа а ми се поломисмо.

Деси ми се да у разговору са саговорником, слушајући га, помислим, ма нешто ми ово није баш то , не знам зашто имам утисак да није баш тако као што прича или: ма лаже па маже.

Не склад изговорене речи и говор тела је сигнал који нам говори о степену искрености. Склад нам употпуњује јасноћу саговорникове приче.

Кад смо се то „средили“ и немамо рационалну слику склада вербалне и не вербалне комуникације:

*када је наша жеља за постизањем нечег јака, и хвата се за сваку назнаку остварења
*када нас давањем на значају укључе на екстра ЕГО,
*када побуђују било којим начином наше идеале
*када дају наду просперитету и напретку

Одма ослепимо и „видимо“ оно што би желели, а не оно што јесте и кврц то је та грана са којом смо заједно пали.

А има једна тајна...

Посматрајте политичаре и још неке професије којима је то неопходно.

Они уче да прикривају своје изговорене полуистине или лажи. Свесно усаглашавају исте.
Морамо да смо врло извежбани да видимо не склад. Иако су веома увежбани постоје мала доступања једва видљива.
Осим тога политичари се користе разним синболима који нас понесу, и ми, тј сваки човек полети
на крилима архетипа коме припада по рођењу, по васпитању, по срцу, по призиву...

Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na Facebook Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na Google Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na My Yahoo! Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na Live Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na MySpace Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na Twitter Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na Digg Pošalji "МОЋ ВИЂЕЊА ИСТИНЕ" na del.icio.us

Komentari

1. orfej sa ibra (avatar)

jedna vrzmalica: Čovek- kako to gordo krči..
    Ažurirano 08.08.2012. u 18:12, autor: orfej sa ibra (BAŠ ORIGINALNO...BRAVO...)
  2. Перса (avatar)
    Citat Original postavio orfej sa ibra

jedna vrzmalica: Čovek- kako to gordo krči..

Мало да врзмалишемо бар док смо на годишњем одмору.
    Мада мислим да ми то стално радимо, думамо, процењујемо...

Добра тема за врзмање по глави, кад јесте а кад није Čovek- kako to gordo krči. по глави
  3. orfej sa ibra (avatar)

vrzmalica: Čovek- kako to gordo krči..

Čoveku svakog dana preti opasnost od čoveka

Zavidan čovek je slep i nezna ništa drugo
    osim da kritikuje vrline drugih ljudi

Gnev poštenog čoveka je veoma opasan
  4. Перса (avatar)
    Citat Original postavio orfej sa ibra

vrzmalica: Čovek- kako to gordo krči..

Čoveku svakog dana preti opasnost od čoveka

Zavidan čovek je slep i nezna ništa drugo
    osim da kritikuje vrline drugih ljudi

Gnev poštenog čoveka je veoma opasan

Могли би мало да врзмољимо и о лепим стварима који припадају човеку чистог срца.

&орфеј са ибра, Хвала на кометару!