Ja vec dugo nisam ja...

Bleda kopija coveka koji mi se gorko smeje u ogledalu, daje mi podsticaj da to isto razbijem, produkt tog cina

bice moja krv i tada cu konacno biti uveren da sam to zaista ja. Nikad sporije koracao nisam , a vucem se citav

zivot. Ne, nije to zato sto sebi zadajem sve duze i duze distance, to je zato sto vise ne uzivam u hodanju kao

nekad. Covek mora proci sve puteve da bi spoznao koji je pravi, ja sam ih prosao, recimo... Vise puta.

Unutrasnja snaga ne slabi, sve vise sam uveren da nikad nije ni postojala. Oduvek je moje srce zivelo na

aparatima, u zivotu su ga odrzavali saka ljudi i par osmeha slucajnih prolaznika. Male stvari ne cine svet, one

cine zivot. Nikad umorniji nisam bio, promene datiraju iz vremena moga postanka, ali jos uvek pukle nisu.. Ceka

se dan.

Ceka se dan, kada necu vise moci trpeti. Cekaju dan, kada ih vise nakon kamena necu moci hlebom udarati.

Kada im za ruznu rec, necu moci vratit osmeh, niti za lose delo uciniti uslugu. Sve stoji, sve ceka. Covek bi i

dusu svoju dao, ako ce ga neko uveriti da ce sutra dobiti dve. Ljudi rizikuju i ekperimentisu u zivotima drugih,

cekaju da im se blizi opekne da oni ne bi.

A u meni polako sve tinja, gori, dogoreva.. Kada bukne vatra, tada ce te shvatiti moje pravo lice, tada cete

shvatiti kakva vas je osoba trpila, bodrila i podrzavala. Tada cete se zgrozavati svake moje reci, jer ja sam taj

koji je uspeo ubiti zlo u sebi da bi bio dobar drugima. A svetu se ne moze ugoditi, ali bar onim ljudima sto te

okruzuju moze.. Ili bar pokusati, prava osoba uvek pokusa.

I mogu od svega odustati, ali od svojih snova necu. Toliko je volje u meni da vam je mogu poklanjati, niti jedan

dan nije za baciti, niti jedan san nije toliko nemoguc da ga se treba odreci. I opet cu ja biti ja.

Al' tog trenutka kada buknem, kada popucaju svi savovi maske ispod koje krijem zivotinju koja je gladna ljubavi i

paznje, tada cete shvatiti kako sam vas mogao voleti vise nego iko, a opet ko mi je i koliko kad poklonio ljubavi.

Ja nisam masina koja ubija bol, ja sam decak koji slika osmehe na vasim licima, osoba koja pise o svom bolu

da bi vi lakse presli preko svog.

Ceka se dan, kada cu se povuci u svoj imaginarni svet i coveku u ogledalu reci :

Voli i sam sebe some a ne samo druge! Da bi te i drugi voleli....
 
Najezio sam se prijatelju moj.Raumem te u potpunosti, cak stavise citajuci tvoj blog prepoznao sam sebe u njemu. I ja sam isti takav. Ko mene kamenom ja njega hlebom.....Uvek se trudim da svima u mojoj oklini bude prijatno,smejem se a place mi se............Sta mislis prijatelju zasto sam uvek tu kraj tebe? Znam da si dusa od coveka, ali te je svet pregazio, zasluzujes ljubav a dobijas ponizenje i preizrne poglede i mrznju...Usudio bih se reci i podsmehe.....Uvek stavljas druge ispred sebe i srecu drugih ispred svoje..Takav sam i ja.Ali ja te razumem.Uvek ces u meni imati prijatelja.
Tvoj brat u bolu,

Marko
 
...bice malo nezgodno kada mi ovako potreseni sa bloga izadjemo u svet,prosetamo ulicama i pocnemo da praznimo sve ovo sto stoji u redovima sitno kucanih slova...
‚‚Ja nisam masina koja ubija bol, ja sam decak koji slika osmehe na vasim licima, osoba koja pise o svom bolu

da bi vi lakse presli preko svog.‚‚

...postoji granica ,a sa druge strane je ...hm ?nisam jos presao ,ali ako dajes ...ne ocekuj nista za uzvrat ,daj bez ocekivanja,jer samo to je pravo davanje,jer tudja sreca srecnim te cini ,pa ne ocekuj hvala....
zivot me je tome ucio i mislim da mi pomaze da kada degenericno slusam i crtam osmeh na njihovom licu ,ne ocekujem nista sem tog osmeha...
 
Pozitivna duša sija kao Sunce i greje sve oko sebe i bića i stvari.Po nekada se malo umori...
Nije slučajno jedna od Božijih zapovesti - Ljubi bližnjeg svoga kao samoga sebe,Ne treba sebe zaboraviti,jer ljudi vremenpm naviknu na tudju dobrotu,pa počnu da je podrazumevaju,a zatim prestanu da je primećuju i na kraju i da cene...(Dezavu...)
 
Poslednja izmena:

Back
Top