Pade mi na pamet da podelim sa Vama


Ko razume o cemu peva gospodin Ilic u pesmi znace i o cemu ja sad pisem :)

Moja se nije zvala Lidija :) ali tematika je slicna.Da mi je neko rekao da cu da upoznam devojku iz ljepe njihove,ee pa reko bih mu nema sanse..
Ali eto ode covek u beli svet i upozna nekog istog samo drugog roda.Medjutim nismo mi jos dovoljno odrasli da prevazidjemo sve sto nas je podelilo.
Ne krivim je naravno...ali eto..Miroslav je lepo otpevao...
Ko zna mozda ce se nesto i desiti jednog dana...Mozda cu i ja imati "neku Lidija" a to tada cuvacu uspomenu na nase noci na obali jezera u gradu zemlje cokolade i sira...
 
naravno...nismo ni stigli do tog dela da vidimo uopste da li se radi o ljubavi sa malim ili velikim Lj..prosto bilo nam je lepo ali bas zbog toga o cemu Miroslav prica nije se ni islo dalje..
Podvlacim da zaista nemam nista protiv nikoga iz okruzenja a posebno protiv bratskih naroda kao sto su Hrvati a posebno Hrvatice :)
 
...srce ( da tako kažem ), nije moćno da pobedi takozvane nacionalne korene i svest o ukorenjenoj mržnji ... ti koreni počivaju na mržnji ... da nije nje , meržnje - kao da niko na ovim paklenim prostorima balkana ne bi imao korene .... zapravo , mi se rađamo sa tim i takvim korenima mržnje -- koji su nam usađeni mnogo pre nastanaka ... to je balkansko palanački diskurs ...može se iskreno voleti , ali taj diskurs palančanina - probudiće se bilo kad i unišriće sve plodove takve ljubavi ...gotovo da su takve veze bajka / san letnje noći...žao mi je , ali tako je to na balkanu ...a kako se istina o toj mržnji ukorenjenoj krije / potiskuje / negira , biće tako još vekovima ...
 
e pa pardoniram se svima Vama....ali baš svima....prvo...ono što je lončar rekao da je ukorijenjeno, da se rađamo sa time....tom mržnjom na nacionalnoj osnovi.....NIJE ISTINA.....DEFITIVNO....to budale i idioti od malih nogu truju svoju djecu.....o tome se radi...iskompleksirani idioti...koji su na i doveli tu gdje jesmo....s obje strane...i vaše i naše....sad purgerica i hrvatica progovara iz mene...a srce je najmočnije oružje na svijetu....samo što smo očito već svi pomalo istrošeni od života, uzeli smo neke druge vrijednosti i sad nam one okupiraju život....kakve veze ima jel netko brejka ili kajka kao ja...kakve to veze ima...ma isti nam je jezik...isto nas sunce grije....greje..kako vas volja....ja sam ovdje upoznala toliko divnih ljudi...prekrasnih....LJUDI...sa svim veliko pisanim slovima....no dobro ima i nekih bezveznih...i ne želim se ispričavati na ovome da su bezvezni.....skrivaju se iza ekrana kompjutora i pametuju .....ali neka..i to je njihov odabir...kao što je i moj odabir da vjerujem da svugdje, ali baš svugdje ima tako divnih ljudi kao vi ovdje, tako ima i šljama, ološa......možda i više..možda manje....a osim toga...i s vaše i sa naše strane ima javno eksponiranih ljudi koji javno preko medija sipaju taj otrov mržnje među nas....pa tko ga želi kušati....sretno mu bilo..
uhhhhh.....eto...plavuša je imala nešto za reči....i btw....koliko ima mješovitih brakova...pa su uspjeli....uspjeli su izdignuti se iznad primitivizma....i sama sam bila u vezi sa jednim više vašim nego našim...odrastao je u Beogradu...i to mu je dom.....i govori ekavicom.....pa što...razumio je što govorim, razumjela sam što govori...prema tome....ako ima ljubavi i srca...SVE SE MOŽE....
 
alo alo polako,nemoj da nas bijes jos..Samo sam izneo da NIJE moglo da se razvije nesto vise sem par lepih noci izmedju mene kao Srbina i nje kao hrvatice iz Osjeka upravo zbog tih prica mrznje i ostalih budalastina.
Nisam taj koji se povukao cak sta vise prvi sam rekao pa mi smo isti narodi ja ne vidim problem.Ali ona ga je videla verovatno zbog toga sto joj stari brani ili sta vec...

Tako da..nema potrebe za nerviranjem...ima jos i Srbijanaca i ima jos Hrvatica koji ce se voleti siguran sam :)
 
iamblond;bt213515:
e pa pardoniram se svima Vama....ali baš svima....prvo...ono što je lončar rekao da je ukorijenjeno, da se rađamo sa time....tom mržnjom na nacionalnoj osnovi.....NIJE ISTINA.....DEFITIVNO....to budale i idioti od malih nogu truju svoju djecu.....o tome se radi...iskompleksirani idioti...koji su na i doveli tu gdje jesmo....s obje strane...i vaše i naše....sad purgerica i hrvatica progovara iz mene...a srce je najmočnije oružje na svijetu....samo što smo očito već svi pomalo istrošeni od života, uzeli smo neke druge vrijednosti i sad nam one okupiraju život....kakve veze ima jel netko brejka ili kajka kao ja...kakve to veze ima...ma isti nam je jezik...isto nas sunce grije....greje..kako vas volja....ja sam ovdje upoznala toliko divnih ljudi...prekrasnih....LJUDI...sa svim veliko pisanim slovima....no dobro ima i nekih bezveznih...i ne želim se ispričavati na ovome da su bezvezni.....skrivaju se iza ekrana kompjutora i pametuju .....ali neka..i to je njihov odabir...kao što je i moj odabir da vjerujem da svugdje, ali baš svugdje ima tako divnih ljudi kao vi ovdje, tako ima i šljama, ološa......možda i više..možda manje....a osim toga...i s vaše i sa naše strane ima javno eksponiranih ljudi koji javno preko medija sipaju taj otrov mržnje među nas....pa tko ga želi kušati....sretno mu bilo..
uhhhhh.....eto...plavuša je imala nešto za reči....i btw....koliko ima mješovitih brakova...pa su uspjeli....uspjeli su izdignuti se iznad primitivizma....i sama sam bila u vezi sa jednim više vašim nego našim...odrastao je u Beogradu...i to mu je dom.....i govori ekavicom.....pa što...razumio je što govorim, razumjela sam što govori...prema tome....ako ima ljubavi i srca...SVE SE MOŽE....

...e pa lepa moja s'pravom se ti ljutiš ... i ja sam ljut ( ne na tebe / više na sopstvenu nemoć da stvar ispravi -- kako se to kaže )...naročito sam ljut jer ne mogu da savladam ili predupredim te vekovne ništake, što ljudima ispraše mozgove... ( tu se odista slažemo ).... a pošto to traje podosta dugo ( to ispiranje mozgova i masovna proizvodnja kretena ) onda je stvar ukorenjena --- te kako ti objasni , postala je sociološko genetsko nasleđe ( i to masovno )...( roditelji usađuju deci / nacionalni mudraci potpiruju / vlast to sprovodi / vaspitači usađuju --- igranka bez prestanka )...
... ja samo konstatujem stanje dominantne većine ... a morate priznati , ma kako bili ljuti --- ipak je to stanje većinsko ( dokaz je sve ovo kroz šta smo prošli )... a to krvoproliće, samo u XX veku imali smo kao masovnu pojavu bar tri puta ... dakle , ta palanačko provincijsko plemenska mržnja, gotovo je vekovna ...

..e sad , pojedinačni slučajevi nisu pravilo ...a i u tim pojedinačnim slučajevima, kad se umeša okolina sa familijom - formira se s' vremenom pakao ... uspeli su samo pojedinačni slučajevi koji su sakrili taj takozvani " nacionalni identitet " ... ili ako su promenili geografski prostor -- izgubili se u inostranstvu i tamo izbegavaju nacionalne kontakte ... tako to ja vidim ...

..jedno je očigledno , za osobe koje su na svakom planu čovečne i nije bitno nacionalno ili pak socijalno poreklo ; dakle , s ljudima bez loših karakternih svojstava i osobenosti život je moguć u svim ljudskim varijantama ... no sa osobama čija su karakterna svojstva i osobenosti krenula u devijantne vode ( odčovečuju se ), teško je bez nekakve trpnje uspostaviti ikakav ljudski odnos ... za takve je jako važno znati iz koje sredine potiču ; radi predupređivanja neugodnosti ...ovo pravilo važi iz takozvani isti entitet a za socijalne razlike u njemu ( siromašni mrze bogate i plaše ih se i ; dok bogati vole siromašne i proizvode ih - ( zbog mogućnosti oduzimanja viška vrednosti koji ovi stvaraju - kapitalističkog eksploatisanja ) - ali ih se i gnušaju / zaziru od njih ( zbog siromaštva i neznanja u kome plivaju )...


...zato na početku i rekoh, da ljubav nema moći da se suprostavi mržnji ...a morate priznati da poreklo mržnje leži u neznanju / gluposti / mentalnoj otuđenosti / razčovečenosti ...

..konačno , čovek se danas proizvodi / štancuje / dograđuje da svrsishodno služi vladarima i gospodarima ... svaka ljubav koja nije kontrolisana od strane moćnika ugrožava te iste moćnike ..jer ljubav ( da kažem slobodna ljubav bez uplitanje gospodara svega postojećeg ) očovečuje / uzdiže - vazdiže i ako se omasovi ruši sve pred sobom ... zapamtite : pukom se vlada preko emocija , zato su one ograničene od vlasti i projektuju se u željenom svrsishodnom vladajućem pravcu ...
 
lagumdzija-drzava-to-sam-ja.jpg

Loncar:...zapamtite : pukom se vlada preko emocija , zato su one ograničene od vlasti i projektuju se u željenom svrsishodnom vladajućem pravcu ...

Da bar hoće da se drže svojih nacionalnih torova...
 
Poslednja izmena:
slažem se sa svime lončar što si napisao....baš sa svakim dijelom....ali....ma kao i uvijek taj ali u životu....ne znam točno koji bih izraz upotrijebila pa ću uzeti onaj koji najčešče koristim u svakodnevnom rječniku...emocionalno opismenjavanje....jer kad bi jedan po jedan pristaša tvojeg i mojeg načina razmišljanja, otvoreno i argumentirano takvim primitivcima dao do znanja da u našoj kući ne mogu na takav način postupati, i kad bi od jednog krenula, palo na drugo plodno tlo, pa to sjeme dalje išlo....mislim da bi bilo napretka....dobro kažeš ...dvadeseti vijek i tri rata....ali htjeli nas dva to priznati ili ne....čak i ovaj naš rat došao je iz bijede u koju smo zakoračili....a kad ljudi nemaju kruha, vlastodršci, političari imaju uvijek spreman as u rukavu...NACIONALIZAM....i to uvijek pali...najlakše je drugoga okriviti za neimaštinu.....zavadi pa vladaj je stara poslovica....stoljetna...zapravo tisučljetna...a ovde....čitaj ljudi...nasjednu ali baš UVIJEK...svaki narod ima svoju povijest, svaki narod je pravda nekom svojom nepravdom....a zapravo su isti ljudi nanijeli nepravdu svima nama....svojom bahatošču, politikanstvo i najviše egocentričnošču.....dok su uživali na sigurno iz svojih fotelja zaštičenih od svega i svakoga, gledajući i slušajući vijesti sa bojišnica...a mi ostali smrtnici...kako smo se proveli....dok su bombe padale po Hrvatskoj....vi dok je raketiran Beograd......ma sramota nas treba sve biti što smo im to dozvolili....mene osobno jeste.....nisam nacionalista...ali volim svoju Hrvatsku...ali isto tako sviđa mi se i Srbija...barem onaj mali dio koji sam vidjela...Beograd mi je čudo od grada...sa tugom se sjetim Dunava....i svih tih kafića i restorana na njemu....Ade....i jedino što mogu reči...govorim ijekavicom....i to teškom...purgerskom....samo u dva navrata sam imala neugodnosti u Beogradu....a sve ostalo....ma ....ne mogu ja vama opisati kakav je osječaj kad se ljudi iznenade kad sam rekla da sam iz Zagreba, nakon što su me pitali....kad smo kod mesara ostala cijelih 20 minuta i kad se on sjetio svoje zagrebačke ljubavi....pa isto na kiosku kad sam kupovala cigarete...ljubavi je bilo i biti će je....uvijek i zauvijek....i taj osječaj u mojoj duši kad osjetiš smiraj....kao da si u svojem domu....i fučkaš žensku u IDEI koju sam pitala za mrkvu a ona mi onako smrknuto rekla da toga nema...fučkaš primitivku u pekari koju sam tražila jedan bijeli kruh i dva bureka...uhhhh al imaju dobar burek....i kad mi je ova zadnja odgovorila da ne razumije a jedan gospodin....onako korpulentan...izbrijan....nabildan...ma pravi macho man joj je odbrusio da se ne pravi luda nego da mi da hleb....nije to ništa naspram drugih ljudi....naspram moje prijateljice koju sam upoznala ovdje....toliko tople i divne duše...a i vas...a svi ostali..koji misle o nacionalnoj mržnji...neka se fučkaju...i neka se maknu sa mojeg praga....ovdje sam po prvi puta na ovome site-u pustila svojoj duši na volju i pišem blogove....i našla sam na neki način dom svojim osječanjima ovdje i vas koji ste topli...i zato nade uvijek ima...IMA JE...jer ljubav je ipak vječna...ako ništa drugo u sječanju....kao što sam gore navela....i sve vas na neki čudan način volim....Tanja....eto...iamblond je Tanja...
 
orfej sa ibra;bt213553:
lagumdzija-drzava-to-sam-ja.jpg

Loncar:...zapamtite : pukom se vlada preko emocija , zato su one ograničene od vlasti i projektuju se u željenom svrsishodnom vladajućem pravcu ...

Da bar hoće da se drže svojih nacionalnih torova...

... e prijatelju moj , kad se divlje stado utera u tor , ono je regrutovano i već gotovo udresirano ... posle toga dolazi muža, šišanje , selektivno linčovanje i odabrano klanje - dresura je konačna i večna ; a stado spremno za samoreprodukciju stoke i izvršenje svih stočarskih interesa ( čitaj : nacionalnih patriotskih ) .. tad je stado spremno za disciplinovani militantni izlazak iz tora .. za taj izlazak dovoljna su par udresiranih krvožednih psina čuvara i mentalno zaostali pastir ( čitaj psihopata )..
 
I rekao je Tagora....

Molitva
Tamo gdje je misao bez straha i glava se drži uspravno Gdje je znanje besplatno Gdje svet još nije polomljen u komade
Tjesnim poznatim zidovima
Tamo gdje riječi izlaze iz dubine istine Gdje neumorna težnja pruža svoje ruke prema savrsenstvu Gdje bistra struja razuma jos nije izgubila put
U turobnoj pustinji mrtvih navika

Tamo gdje je um vodjen tvojom rukom
U uvijek rastuću misao i akciju
U tom slobodnom raju, moj Oče,
Probudi moju zemlju.

Tagore
 
...ajde i ja koju da kažem o tim balkanskim prostorima ( recimo od Ohrida do Trsta --- kako se to kaže ), koje sam prilično upoznao kako geografski i sociološki , tako i emotivno iz svih mogućih uglova ... dakle, srce mi je prepuno ljubavi ; jednostavne ljudske i beskrajne ...oduvek sam na toj liniji - hipi liniji i furam taj fazon ....znam da je to u ovim vremenima hod po trnju i jajima .. no idemo dalje ... pozdrav svima !
 

Back
Top