Laku vam noćicu dragi prijatelji.... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Laku vam noćicu dragi prijatelji....

Oceni ovaj blog
‎"... svakom jednom lose krene, meni ne prestaje..."
- vjerovatno najbolji stih, najvjerniji, najprimjereniji... moj, iako nije moj... neki ljudi prosto razumiju, iako nas ne vide i ne poznaju, a to je zato sto su osjetili na svojoj kozi, sto imaju dusu... oni koji nemaju, dzaba je traze po tudjim umrlim snovima... ja sam prah i u prah se vracam... ne treba mi svijet u kome Ljubav nije cjenjena i gdje se nimalo ne cijeni ljudskost... nemam sta ovdje traziti, a ipak sam tu... lutam... Ana

Fb stranica : Moje priče - moj život

ja ću samo dodati pjesmu....vama i sebi posvećenu....laku vam noćicu dragi prijatelji....

Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na Facebook Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na Google Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na My Yahoo! Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na Live Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na MySpace Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na Twitter Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na Digg Pošalji "Laku vam noćicu dragi prijatelji...." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Ne proklinji sudbu što je puna zala
    da ne doživiš sumrak ideala
    jer gonjena vizijom ustreptala mašta
    ni krvi ni djavolu ni Bogu ne prašta"

Sve što čovek može ,naravno ako ume,
    to je da stvari pravilno razume
    ako pritom razume i sebe
    može da se reši svakojake bede
    još i da se okoristi pride
  2. 123loncar (avatar)
    ...pa neznam ZXY to , nisam baš siguran da čovek može se okoristiti od patnje, bola , razočarenja , sete , tuge, ogorčrnosti ili pak bilo čega u vezi takvih i sličnih duhovnih stanja ( emotivno izadatim , zanemarenim , ostavljenim ili pak odbačenim )... teško da čovek može se okoristiti i od ljubavi, bilo kakve ; a ponajmanje može se okoristiti od tuđe nesreće ... taj koji misli da se okoristio od ovoga ili pak nečega od ovoga, u teškom je ličnom bedaku ...

...a što se tiče praštanja , sve treba praštati i svakom treba praštati za sve i svašta ... čak kad je čovek i nameran da se poravna sa sopstvenim zločincem, pre suđenja o poravnjanju treba mu iskreno oprostiti zlo delo ... čovek to duguje sebi i pouku onima što dolaze iza njega ...
    ... hoću da budem čovek , dostojanstven i dostojan sopstvene čovečnosti od koje nikakve koristi ne očekujem ; te stoga za nju ću da dam i sebe ; zato ću tu čovečnost i branim ( pa čak i u / i od ljubavi ) ...
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...pa neznam ZXY to , nisam baš siguran da čovek može se okoristiti od patnje, bola , razočarenja , sete , tuge, ogorčrnosti ili pak bilo čega u vezi takvih i sličnih duhovnih stanja ( emotivno izadatim , zanemarenim , ostavljenim ili pak odbačenim )... teško da čovek može se okoristiti i od ljubavi, bilo kakve ; a ponajmanje može se okoristiti od tuđe nesreće ... taj koji misli da se okoristio od ovoga ili pak nečega od ovoga, u teškom je ličnom bedaku ...

...a što se tiče praštanja , sve treba praštati i svakom treba praštati za sve i svašta ... čak kad je čovek i nameran da se poravna sa sopstvenim zločincem, pre suđenja o poravnjanju treba mu iskreno oprostiti zlo delo ... čovek to duguje sebi i pouku onima što dolaze iza njega ...
    ... hoću da budem čovek , dostojanstven i dostojan sopstvene čovečnosti od koje nikakve koristi ne očekujem ; te stoga za nju ću da dam i sebe ; zato ću tu čovečnost i branim ( pa čak i u / i od ljubavi ) ...
    Pa Lončar bre zar se ne kaže
    "Bez muke nema nauke" i to je tačno zar ne
    A opet kaže se
    "Čovek se uči dok je živ" i sa tim složićeš se
    Iz toga sledi da se čovek muči dok je živ
    Što god da stekne i uradi to bez muke neke ne može da bude.
    Ako ni zbog čega drugog ono zbog Drugog zakona termodinamike
  4. iamblond (avatar)
    ... hoću da budem čovek , dostojanstven i dostojan sopstvene čovečnosti od koje nikakve koristi ne očekujem ; te stoga za nju ću da dam i sebe ; zato ću tu čovečnost i branim ( pa čak i u / i od ljubavi ) ..

a dokle čovjek može praštati....i kakve to posljedice ima za njegovu psihu....a što kad stalno praštaš a više ne znaš zašto...i kome...kako se onda osječaš.....jer da bi nekome oprostio taj mora biti svijestan svojih pogrešaka...pokazati da želi promjenu...kako praštati ljudima koji niti ne pokušavaju napraviti neki pomak na bolje u svojem životu....kako ??.....onda sam ja sitna duša jer sam došla do samog dna praštanja....ne mogu više...puna sam rana od tuđih pogrešaka...
  5. iamblond (avatar)
    ako pritom razume i sebe

možda si mislio na korist koja izlazi iz svega toga....na bol koju proživljavamo i na sve ono što iz nje naučimo....ne znam...pojasni mi molim te....bez termodinamike....ja sam ipak prirodna plavuša.....
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    ako pritom razume i sebe

možda si mislio na korist koja izlazi iz svega toga....na bol koju proživljavamo i na sve ono što iz nje naučimo....ne znam...pojasni mi molim te....bez termodinamike....ja sam ipak prirodna plavuša.....
    Naravno,upotreba razuma u rešavanju problema nas jača i na bolje menja.
  7. 123loncar (avatar)
    ..praštanje podrazumeva dosezanje unutrašnjeg mira i eliminiše rađanje gubitničke ogorčenosti i depresije..praštanje ne podrazumeva prihvatanje u smislu: trpeću ; trpeću i dalje ; trpeću i biću ponizan ... praštanje podrazumeva i eliminaciju osvete kao rešenje slučaja po principima zub za zub ( mojsijevski )... ali praštanje ne podrazumeva bežanje od pravičnog ličnog suda i odustajanje od odbrane ličnog integriteta ... posle takvog jednog praštanja moguće je razumno poravnjanje - čak i poravnjanje kao lična pravda ...
    ...neznam koliko sam jasan ...?!
  8. iamblond (avatar)
    vrlo jasan....i koncizan.....s ovim sad dorečen....ljudi praštaju, i praštati će...svima je to jasno....ja sam samo govorila o jednom drugom aspektu kad ti kao jedinka praštaš osobama koje nisu ni svijesne da su u nečemu pogriješile...to je razlika u praštanju...i kad ljudski zatražiš i zamoliš da se neke stvari ne rade, ..ma uostalom moj lončaru.....postoje ljudi koji slušaju a ne čuju....sve je stvar osobe...njezine duhovne i psihičke svijesti...a na kraju i osobnog egoizma...postoje ljudi koji su neprikosnoveno uvijek u pravu.....i ne dozvoljavaju sebi priznati svoje pogreške....jednostavno...bogom dani ljudi....po njihovom osobnom sudu....i sad ti meni objasni kako i što učiniti da takve ljudi sagledaju neku pogrešku koju su učinili....po meni....mislim da je najbolje odustati od njih....krenuti dalje...zatvoriti jedna vrata da bi mogao otvoriti druga...
  9. 123loncar (avatar)
    ...neke ljude i ne treba izvoditi iz njihove umišljene idealnosti , već jednostavno treba zatvoriti vrata i otvoriti druga ( kako kažeš )...ali pre toga im treba oprostiti sve, pa čak i tu umišljenu nadmenost i njenu idealnost .... kažu da umišljeni i nadmeni ljudi , isto kao i ništaci - kad bi znali koliko su nadmeni , umišljeni i sujetno ništavni ne bi bili takvi ... i tu nastaje problem ; strašan problem ... u njihove lepe ćupice nemoguć je prodor istine o njima samima ... naprosto ne ide ; čak i kao mogućnost ... stoga i ne treba na tome gubiti ič od svog života ... naprosto treba ići sa osmehom dalje .... zar ne...
  10. iamblond (avatar)
    da....kao i uvijek u pravu si prijatelju moj dragi....treba ići dalje...jer kao što kaže Scarlet O Hara...SUTRA JE NOVI DAN....opet...