SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH

Oceni ovaj blog
Svanuo je novi dan. Probudili smo se u stanovima i kućama koje nam sazidaše spečeni, primitivni dunđeri. najeli se hrane koju nam stvoriše krezavi, smrdljivi seljaci, bacili smo đubre koje će odneti neki gubitnički polusvet…

Sad ćemo skuvati kafu i staviti je na opomenu pred utuženje RTS-a, koju koristimo kao podmetač. Uključiti tv i gledati polupismene ‘novinare’, nervozne jer su nedocrnjeni došli sa raznih morskih destinacija u London da izveštavaju kojekakvu gologuziju iz drage domovine.

Predsednik je već bio, stići će i vlada, čim zavlada, sve sa vodećim biznismenima. Sve će da pršti od krvi, suza i znoja na radnoj olimpijadi i to baš na tlu sa koga je Čerčil uzviknuo tu maksimu.

Videćemo kako je naš nesuđeni Knjaz Miloš Divac odveo najveće sinove i kćeri našeg naroda i narodnosti u svetski boj za ponos. Videćemo kako naš donedavni Hrčak spoljnih poslova (u koga ulažemo milione dolara) bodri najvećeg od najvećih sinova našeg naroda. Dečka koji na 5-6 sličnih načina najbolje na svetu prebacuje lopticu preko mreže, našeg najvećeg ambasadora i božanstvo. Navijaćemo svim srcem da osvoji zlato i sve što uz to ide: 30000 evra, nacionalnu penziju itd. Da osvoji 100tu medalju, jeeeeeeeeeeeee…

I šta? Hoće li od tog cirkusa neko gladan dobiti zalogaj, neko siromašan i bolestan lek, ili operaciju koju socijalno ne pokriva, hoće li neko samohran dobiti posao da gaji decu?

Sportske događaje će šarati reklamama (od nečeg mora da se živi) i žickanjem preko žiro računa za talentovane čeliste i njihovo usavršavanje na Prinstonu, za darovite fizičare i ekonomiste i doktorate na Jejlu i Kembridžu. Sutra ćemo se dičiti kad nam budu svirali iz Karnedžijevih holova, slali letelice i kredite iz NASA-e i MMF-a

U ovom našem stripu Superhik je prevaziđen. Dresirani smo da ponosno uzimamo (nama) siromašnima i dajemo (njima) bogatima.

RazmiŠljam ja tako dok se spremam da odem do komšinice, osamdesetpetogodišnje starice. Žene koja je 40 godina radila i kojoj je svo to vreme odbijano za zdravstvo, socijalno, penziono, za sudstvo, školstvo, vojsku (parazitaa raznih vrsta)… Koja živi u garsonjeri, bolesna i nemoćna, od penzije koja je manja od 200 evra. Kojoj, da nije mene ne bi imao ko da prinese ‘leba i uz ‘leba, koliko može sebi da priušti. Koja je, kao babica, ceo radni vek donosila na svet nas site svega i gladne uspeha dobrostojećih.

Ps. Znam da ću, dok razni Topići, Šapići i Grbići budu kukali kako u njih ništa nije uloženo, a dali su mnogo ovoj državi, ja ispasti grbav zbog delikta zdrave pameti. Nije uputno talasati po mrtvom moru, narušavati skorenu žabokrečinu potrošačke logike čija je čaRobna formula: KUPUJMO NOVCEM KOJI (ustvari) NEMAMO STVARI KOJE NAM (zaista) NISU POTREBNE DA BISMO SE SVIDELI ONIMA KOJE (uopšte) NE VOLIMO.

Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na Facebook Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na Google Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na My Yahoo! Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na Live Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na MySpace Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na Twitter Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na Digg Pošalji "SITI SVEGA, GLADNI BERIĆETA USPEŠNIH" na del.icio.us

Ažurirano 31.07.2012. u 10:40, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    U ovom našem stripu Superhik je prevaziđen. Dresirani smo da ponosno uzimamo (nama) siromašnima i dajemo (njima) bogatima.