Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Sunashce

Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?

Oceni ovaj blog
Juce mi je receno da mi je ceo levi jajnik pretvoren u cistu, ali da cemo pokusati da ga lechimo. U soku sam. Da li to, uopste, moze da se izleci? Mislim- CEO jajnik je pretvoren u cistu, a ne samo deo... A taj jajnik mi je jedini preostao... Dvanaest godina redovno idem na preglede, par puta sam snimana ultrazvucno i uvek su mi rekli da je sve u redu. Kad sam zadnji put otisla kod svog ginekologa, on me pregledao ultrazvucno i rekao mi da mi je levi jajnik uvecan i da se to verovatno desilo zbog priraslina koje su se verovatno pojavile pre dvanaest godina, prilikom operacije vadjenja desnog jajnika. Tad mi je rekao i da levi jajnik ionako i do sad nije funkcionisao bas kako treba... Zasto mi to nikada ranije nije rekao, ostaje mi samo da se pitam... Juce sam otishla u Nis u ordinaciju Ginopsis i tamo su ustanovili to sto sam vec navela. Takodje, ustanovljene su i neke promene na grlicu materice, koje izgleda da i nisu bas bezopasne, kako mi je moj ginekolog pre rekao. On je samo pomenuo ranicu na grlicu, koja nije opasna i koju ima svaka druga zena. Juce mi je recheno da postoje neke promene i da se oko celog ulaza u vaginu nalaze neka sumnjiva polja. Ginekolog mi je to pokazao i na ultrazvuku pomocu farbanja necim (ne znam cime)- veliki deo se nije ofarbao, a to sto nije ofarbano bila su ta sumnjiva polja. Rekao je da mora da se radi biopsija i tumormarkeri. Takodje, rekao mi je i da sam lecena pogresnom terapijom od gljivica ginodaktanol vaginatorijama i daktanol kremom i da imam vaginozu. Na poslednjem pregledu kod licnog ginekologa mi je recheno da uvecanje jajnika nije opasno, a o vaginozi i promenama na grlicu materice nije bilo ni reci. Takodje, ginekolog u Ginopsis ordinaciji je pomenuo zavaljenu matericu. Od soka zbog toliko mnogo negativnih informacija, nisam mogla da se setim da ga pitam sta to znaci...

Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na Facebook Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na Google Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na My Yahoo! Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na Live Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na MySpace Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na Twitter Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na Digg Pošalji "Nemarnost lekara, ili? Zar ja ne treba da imam decu?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. tetkaD (avatar)
    Juce mi je receno da mi je ceo levi jajnik pretvoren u cistu, ali da cemo pokusati da ga lechimo. U soku sam. Da li to, uopste, moze da se izleci? Mislim- CEO jajnik je pretvoren u cistu, a ne samo deo... A taj jajnik mi je jedini preostao...
    Pa naravno da nemože da se leči.Ovakvi saveti nevode nigde.I neshvatam da se tako nešto uopšte kaže osobi koja već nema jedan jajnik.nemam više reči.Pitam se ponekad dali su na tom radnom mestu ljudi sa fakultetom ili nas već pregledaju neznam već ko.
    Hajde otiđi još negde četvoro oči više vide.
  2. Sunashce (avatar)
    Citala sam juce dosta o tome na netu. Moze da se leci i u mnogo slucajeva je ishod pozitivan. Cak sam naisla na komentar zene kojoj je bolest bila zahvatila oba jajnika, amtericu i celu trbusnu duplju, pa joj je terapija pri kraju, iako je bolest otkrivena u aprilu, i ve ide na bolje. Nadam se da ce tako biti i sa mnom. naravno da cu otici kod jos lekara.
  3. tetkaD (avatar)
    Drago mi je da ima i toga,samo oprezno,i konstruktivno razgovaraj sa lekaromSvako dobro i čuvaj se.
  4. iamblond (avatar)
    čuvaj se....jer ako sami se sami ne čuvamo...nitko nas neće...pa kome je toliko stalo do nas....nikome...pogotovo ljudima koji su dali hipokratovu zakletvu da će pomagati i liječiti ljude..njima je najmanje stalo..mi smo samo brojke u njihovom dnevnom redu.....idi...traži i druga mišljenja....bori se...u mislima sam stobom....
  5. Sunashce (avatar)
    Upravo se vratila s "pregleda", ako to uopshte moze da se nazove pregledom! Ginekolog me primio, pogledao moju dokumentaciju i pitao u chemu je problem. Mislim- pita u chemu je problem, nakon shto je prochitao sve nalaze i preporuke... Pitao me dal ne mogu da zatrudnim... Pa valjda je iz tih nalaza jasno da je trudnoca u mom sluchaju malo moguca... Ja mu kazem da mi je moj ginekolog rekao da mi je levi jajnik uvecan, da sam ishla u Nish i da mi je tamo recheno d aje situacija bash losha i da trazim i trece mishljenje, a on me na to pita; "Pa shto si onda bila put do ovde?" Ja mu kazem opet da zelim da chujem i njegovo mishljenje i da mi tregbaju neki uputi i recepti. Pregledao me "obichno"- prvo shto sam crkla od bolova zbog nachina na koji mi je stavio ono zelezo unutra, drugo- samo je bacio pogled, pipnuo me [ar puta i rekao- jeste, postoji cista, ajmo na ultrazvuk. Odemo na ultrazvuk,on me pregleda par sekundi (u bukvalu) i opet kaze- ima cista. Ja ga pitam da li je opasna, a on mi, onako grubo i otsechno kaze- moze da bude opasna. Ja ga pitam shta to znachi i on mi kaze: "Pa moze da se iskomplikuje, shta znachi!" Dao mi je da pijem Primolut Nor shest meseci po deset dana posle svakog chetrnaestog dana ciklusa. Rekla sam mu da me bole grudi i ledja, na shta je odgovorio: "Pa bolece te, zato shto je cista hormonski aktivna". Ja ga pitam shta sve to shto mi je rekao znachi, a on mi kaze:"Uzivaj! Pij shest meseci te lekove, pa dodji na kontrolu, i uzivaj!" Pitala sam ga da li u toku tih shest meseci treba da dolazim na kontrolu, a on kaze da ne treba, osim u sluchaju da se neshto iskomplikuje. Ovo su njegove rechi: "Koristicesh lekove shest meseci, a onda dojdi na kontrolu da vidimo kakvo je stanje i da eventualno uradimo laparoskopiju i tako odstranimo cistu, mada je to U DOMENU NAUCHNE FANTASTIKE." Ja ga pitam shta mu to znachi, a on ce opet: "Uzivaj!" Ja nastavljam da ga pitam: "Da li vi vishe verujete da ce morati da se radi operacija, ili da problem moze da se reshi?" na to mi je opet odgovorio, samo glasnije: "UZIVAJ, drugo sam neshto prichao..." Pitala sam ga da li sad sa tom preporukom za lek koju mi je napisao treba da odem kod svog ginekologa da mi ga prepishe, a on kaze: "Ooo, on ce mnogo da se obraduje kad vidi moj pechat i potpis! Nemoj da trazish da ti ga prepisuje, kupi ga!" Toliko sam se iznervirala, da ga nisam ni pitala za tumjor markere i biopsiju- ionako je video preporuku u dokumehtima, a nishta nije pomenuo. Katastrofa... Zovem privatnika i zakazujem biopsiju, tumor markere i verovatno i hormone- poshto mi se stomak uzasno nadima, grudi i ledja me bole i osecam leptirice u stomaku ko da sam trudna. Ako nece moj ginekolog da mi napishe upute, uradicu sve to privatno i bash me briga! Izem ti njihovu sujetu!