KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a

Oceni ovaj blog
KRIVA OGLEDALA

Sve se svodi na isto.Svako pokusava nesto da govori,mnogi ga ne cuju,ili pogresno razumeju.Neko pokusava nesto da uradi,drugi ga sabotiraju,ili jos gore dela njegova prisvajaju.I opet krece sve ispocetka.Onog kojeg su mnogi zaboravili.Izgleda su ljudi poceli hronicno da obolevaju od "kratkog pamcenja".UPS!Zaboravih zasto je to nekome bitno?!Nazalost tako je.Zaboravljaju se dela,ona koja mnogi cine iz ljubavi,zelje,potrebe prema drugome.Jer verovalai ili ne,malo je,ali ipak jos uvek ima onih kojima je bitna tudja sreca.Samo sto drugi to zaboravljaju,ne znaju da postuju,ne moraju da cene,to su poodavno naravno,zaboravili.A tek "velicanje"!Skidaju ti zvezde sa neba,govore ti divne reci,pune ljubavi,pune topline-naravno sve to cine kada im nesto treba.Ona fraza:"Pa znas da mi posebno znacis.Sve za tebe,ali mozes li..."Prazne reci,tracarije...I naravno,oni koji naivno nasednu,veoma se "usrece".Jedan trenutak miline zbog slatkih lazi,zamene sa gorkim ukusom ljutske gluposti i uskogrudnosti.Licimerje-nazovimo stvari pravim imenom.Ni tamo ni ovde,a mozda ipak negde drugde.Ko zna zasto je to dobro,i ko zna zasto to treba tako da bude.Iskrivljena slika stvarnosti,stapa se u ogledalu realnosti.Pomalo konfuzno zvuci.Da,bas kao haos koji naprave oni koji pletu paukove mreze,lome ogledala i opet ih krivo sastavljaju.Kriju se iza sebe,ulaze u svaku poru drustva,paraziti koje je tesko istrebiti.Izvinjavam se na grubosti,ali malo mi je muka od nekih ociglednih ljutskih gluposti koje postoje.Ona javna tajna kojoj se vecina klanja,a u sebi ocajava.I sada bi trebao da sledi neki "visoko umni" zakljucak.Nista mi pametno ne pada na pamet,osim sto bi trebalo da se stavi jedna velika tacka.Mozda bi "svakodnevne price" o licimerstvu i raznoraznim drugim ljutskim glupostima,imale kraja kada bi svako prestao da ucestvuje u njima,pokusao da ih izbegne,preskoci zamku,i na kraju stavio svoju tacku.Ko zna,mozda se ogledala slome i sama.Samo tada treba biti na oprezu.Bolje je ne sastavljati ih nego od njih stvarati iskrivljenu sliku stvarnosti...

Copirala sam ovo sa facebooka jer, Snješka kao i uvijek pogađa u sami centar moje boljke. Da li sam zaista okružena samo licemjerstvom oko sebe i to svojih najbližih? Moja vječita dilema i pitanje. I da li čovjek, žena ako razbije to ogledalo sama, zaista doživi sedam godina nesreće? Pa zar nije već i ovo nesreća, to okruženje u kojem velika većina nas živi?
Zato tako beskrajno trebam puno nježnosti, razumijevanja, zato tako beskrajno volim svoje prijatelje, malo ih je, zaista ih je malo ali svaki od njih vrijedi za tisuću ljudi, po svojem karakteru, svojim sklonostima, svojem načinu razmišljanja. Čak i ovdje, na ovome site-u, upoznala sam ljude koje su mi iako stranci prirasli srcu, isčitavam njihove karaktere kroz riječi kojima ostavljaju trag za sobom, kako ovdje tako i u mojoj duši. I opet sa tako malo ljudi oko sebe, bogata sam, bogata najvećim bogatstvom koje čovjek može imati. Nije to zlato, nisu to skupi automobili, skupi namještaj, slike, ukrasi, bogata sam iskustvom koje mi svi vi tako velikodušno poklanjate ovdje i zato vam HVALA.

Tanja.

Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na Facebook Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na Google Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na My Yahoo! Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na Live Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na MySpace Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na Twitter Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na Digg Pošalji "KRIVA OGLEDALA.......SNJEŽANA KINCES SA FB-a" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. MPMcB (avatar)
    Dobro ti jutro