Deda Kosta vs Marchello - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Deda Kosta vs Marchello

Oceni ovaj blog
Popi jednu, bolje ćemo pričati reče mi Deda Kosta. Beše mi smešno tad. U godinama kada je zaborav bio idealna mera uspešnosti odakle si, čiji si i čiji ćeš biti... natoči neku voćnu, brat – bratu, deli nas pedeset godina sećanja, ali jedno imamo zajedničko... čežnju za negdašnjim, za danima kada se uštineš i ne moraš da čekaš par sati da se koža vrati u početni položaj... za danima ... za ravnicom, za kamenom... kako je kome sudjeno...
Naučio sam deda Kostu, starog ličana, da zavoli Vojvodinu, da zavoli švapske recitacije, klavir (bolje reći pianino kod komšinice Doste), maštu, širkoke haljine i dame što se posle vangle krofni teše da su baš taman! Vanil šećer...
Taman – to je ona naša mera... taman da zaspim, taman da te snim, taman da te poželim, taman da mi fališ, taman da me nema, taman da me se setiš....
Čudo je ova ravnica i vetrovi... pomere ite malo i pomisliš da je život u prstima, u čorbi, u dedi, babi, gongu, avgustu što cveta belo za najveće suše u avgustu, u krštenju....
10.06.1997.
Osmeh na stub! U predgradju starih zgrada dodir umrlog drveća.
U očima sumrak Bogova i jedno veliko Ti. Bez tog ne ide.
Možda preterujem, ovo liči na veče mog rodjenja i najavu smrti, prokletstva, iluzija, ukradenih platna nedoslikanih slikara.
Rekoh Ti, da su večeri hladne...
Obuci košulju, stavi sunce na rame i ubi me osmehom u trenu...
Znaš, Ja smrt baš kariranu, opeglanu, opranu i osunčanu volim....
Tvoje beonjače, pokrete kutovima usana dok me tumačiš....
Oslonjen na stablo ginkovog drveta kažem ti da si predivna! Kažem da sigurno će svaki osmeh tvoj poremetiti mene jednog.
Rispekt i dovidjenja - Marchello

Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na Facebook Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na Google Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na My Yahoo! Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na Live Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na MySpace Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na Twitter Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na Digg Pošalji "Deda Kosta vs Marchello" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Lepo je čitati te. Sada je to duplo lepo
  2. Dijenek (avatar)
    Волим да те читам...
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Obojio si mi veče davnim lepim slikama..

Kad god te ugledam,nacrtaš mi osmeh na lice,Alekseju....