Na Zejtinliku

.

Niz žitno polje vetar se igra
pospano jutro lagano sniva,
u rumenilu maka sunce se radja
i kroz kliktaj ptica dan doziva.

U beskraj se pruža "plava grobnica"
sećanje mi ponosne misli lovi,
na obali Egeja treperi prošlost
s` junacima srpskim spavaju snovi.



~ Leto,avgust 2oo7,Grčka ~





Ps.

Iz nekih mojih beležaka sa putovanja...posebno postovano u sadašnjem prelomnom vremenu za Srbiju.





...
 
Lej,
želim ti da odeš opet na Egej, čim pre, to bolje, a za prelomne trenutke Majke Srbije ne brini mnogo.
Snaći će se ona i bez tebe, mene i mnogih nas. Ponekad mislim, da bi joj bez nekih čak. išlo i jako mnogo bolje.
Ako me je ičemu naučila, to je, da je Ona, uvek u nekom prelomnom trenutku i da, ako se u opšte išta ikad prelama, valja samo paziti, da se to ne prelomi baš nad onim leđima, koji ceo ovaj život baš ja moram da nosim i zovem ih svojim.
 
normal_Zejtinlik_Groblje_2.jpg

Postoji jedno groblje puno krstova
Postoje krstovi svuda
I tu i tamo...
 
Poslednja izmena:
MPMcB;bt212501:
Lej,
želim ti da odeš opet na Egej, čim pre, to bolje, a za prelomne trenutke Majke Srbije ne brini mnogo.
Snaći će se ona i bez tebe, mene i mnogih nas. Ponekad mislim, da bi joj bez nekih čak. išlo i jako mnogo bolje.
Ako me je ičemu naučila, to je, da je Ona, uvek u nekom prelomnom trenutku i da, ako se u opšte išta ikad prelama, valja samo paziti, da se to ne prelomi baš nad onim leđima, koji ceo ovaj život baš ja moram da nosim i zovem ih svojim.


Sasvim si u pravu,pametni dečkonjo..:ok:

Al` opet,tvoja nepopravljiva Lej gaji neke ideološke stavove...trajno mi ostavljeno ex-YU nasledje.:twisted:

Egej....verovatno početkom septembra,nakon avgusta meseca u Boki.:D



Zahvaljujem na inspirativnom komentaru,MPMcB...:cmok2:
 

Back
Top