Na Zejtinliku - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Na Zejtinliku

Oceni ovaj blog
.

Niz žitno polje vetar se igra
pospano jutro lagano sniva,
u rumenilu maka sunce se radja
i kroz kliktaj ptica dan doziva.

U beskraj se pruža "plava grobnica"
sećanje mi ponosne misli lovi,
na obali Egeja treperi prošlost
s` junacima srpskim spavaju snovi.

~ Leto,avgust 2oo7,Grčka ~

Ps.

Iz nekih mojih beležaka sa putovanja...posebno postovano u sadašnjem prelomnom vremenu za Srbiju.

...

Pošalji "Na Zejtinliku" na Facebook Pošalji "Na Zejtinliku" na Google Pošalji "Na Zejtinliku" na My Yahoo! Pošalji "Na Zejtinliku" na Live Pošalji "Na Zejtinliku" na MySpace Pošalji "Na Zejtinliku" na Twitter Pošalji "Na Zejtinliku" na Digg Pošalji "Na Zejtinliku" na del.icio.us

Ažurirano 17.07.2012. u 09:03, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: on zeytinlic
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. skura58 (avatar)
  2. zxy (avatar)
    Lepa impresija jutra,sveža i autentična,prožeta mislima i sećanjem na slavne i tragične dogadjaje iz prošlosti,lepo zabeležena
  3. MPMcB (avatar)
    Lej,
    želim ti da odeš opet na Egej, čim pre, to bolje, a za prelomne trenutke Majke Srbije ne brini mnogo.
    Snaći će se ona i bez tebe, mene i mnogih nas. Ponekad mislim, da bi joj bez nekih čak. išlo i jako mnogo bolje.
    Ako me je ičemu naučila, to je, da je Ona, uvek u nekom prelomnom trenutku i da, ako se u opšte išta ikad prelama, valja samo paziti, da se to ne prelomi baš nad onim leđima, koji ceo ovaj život baš ja moram da nosim i zovem ih svojim.
  4. orfej sa ibra (avatar)

Postoji jedno groblje puno krstova
    Postoje krstovi svuda
    I tu i tamo...
    Ažurirano 18.07.2012. u 15:47, autor: orfej sa ibra (Sa zemljom srasle žalosne ljudske mošti kroz koje i i sada duva vetar Kajmakčalana--Rajko Petrov Nogo i sada duva vetar)
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio skura58

Zahvaljujm,Dragane...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy

Lepa impresija jutra,sveža i autentična,prožeta mislima i sećanjem na slavne i tragične dogadjaje iz prošlosti,
    lepo zabeležena :klap
    :

Drago mi je da ti se dopalo,ZXY-dečkonjo...
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio MPMcB
    Lej,
    želim ti da odeš opet na Egej, čim pre, to bolje, a za prelomne trenutke Majke Srbije ne brini mnogo.
    Snaći će se ona i bez tebe, mene i mnogih nas. Ponekad mislim, da bi joj bez nekih čak. išlo i jako mnogo bolje.
    Ako me je ičemu naučila, to je, da je Ona, uvek u nekom prelomnom trenutku i da, ako se u opšte išta ikad prelama, valja samo paziti, da se to ne prelomi baš nad onim leđima, koji ceo ovaj život baš ja moram da nosim i zovem ih svojim.

Sasvim si u pravu,pametni dečkonjo..

Al` opet,tvoja nepopravljiva Lej gaji neke ideološke stavove...trajno mi ostavljeno ex-YU nasledje.

Egej....verovatno početkom septembra,nakon avgusta meseca u Boki.

Zahvaljujem na inspirativnom komentaru,MPMcB...
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio orfej sa ibra

Postoji jedno groblje puno krstova
    Postoje krstovi svuda
    I tu i tamo...[/COLOR][/B]

Ostajte u miru junaci časni
    duh vaš ovu zemlju brani,ustvari
    Bog odozgo pomno na sve motri
    pomoći će Srbiji koja krvari.

Inspiracija na tvoju divnu ilustraciju....zahvaljujem,Orfeju sa Ibra!
  9. Zoki D.N.M. (avatar)
    Gde god bila,
    šta god snila,
    nedostaješ mi baš,baš,baš,
    nadam se da svratiš...znaš!