IVO ANDRIĆ.... i malo ostalih za nedjeljni dan....dobar vam dan svima....

''Pobjeći od bola. Pustiti se i pasti sopstvenom težinom, kao predmet, na usamljenu gomilu kamenja? Ili sam poći u susret bolu, protrčati kroz njega i izaći na drugu stranu, gdje više ne boli? Spasti se od njega, predajući mu se potpuno. Uništivši ga, postavši jedno s njim...''

Neki fluid misli postoji, i ako je odašiljač jak, a prijemnik osjetljiv mogu duše komunicirati, a da se dvoje i ne pogledaju, niti jednu riječ izmijene. Natprirodno je prirodno koje još nije objašnjeno.../neznam autora/

DON MIGUEL RUIZ ....
Svatko živi svoj vlastiti san, ali je li zaista to vlastiti san ili san sastavljen od djelića tuđih snova .... Kada naš san nije osobno naš, on postaje planetaran: živimo onako kako nam je naređeno da živimo .. To je kao da smo mrtvi.Trebamo doživjeti inicijaciju smrti i uskrsnuti.Uskrsnuti znači ponovno biti kao dijete, biti neobuzdan, divlji i slobodan, ali s jednom razlikom.Razlika je u tome što sada imamo slobodu mudrosti umjesto slobode nevinosti.U stanju smo razbijemo svoju pripitomljenost, da ponovo postanemo slobodni i da iscjelimo svoju svijest.

"Jer stvarnost se mijenja iz trena u tren. Ono što smo bili maločas, sada više nismo. Da li smo, možda uvijek ista osoba? Osjećamo li uvijek isto? Čovjek može nekoga da voli, a da ipak prema njemu u jednom trenutku osjeti prezir ili mržnju. Ako bismo, međutim, u trenutku kad ga cijenimo, počinili grešku i to mu rekli, to predstavlja jednu istinu, ali trenutnu istinu, koja neće biti istina kroz jedan tren, sljedećeg dana ili u drugim okolnostima. Ipak, stvorenje kome kažemo tu istinu povjerovaće da je istina TO, jedina istina za sva vremena. I past će u očajanje."
E. Sabato

“Ali neki put je zbilja časnije odati se nekom zanosu, pa makar i nerazumnom, ali koji je ipak proizišao iz velike ljubavi - nego mu se nikako ne odazvati...”
Dostojevski

"Da je čovječanstvo odvajkada bilo razumno, istorija ne bi bila dugačka kronika gluposti i zločina."
Arthur Schopenhauer

"Oduvijek me zanimalo zašto se dešava da,
kad god mi je u životu zatrebala pomoć,
pomogli su mi ljudi na koje nikad ne bih računao."

______ William Feather —

Salvador Dali (1904-1989)
Allegory of the Soul (Allégorie de l’âme), 1951

528859_387719147954301_377481010_n.jpg
 
Nažalost ovo jeste svet bola i patnje a mi smo pali andjeli.
Najviše što možemo učiniti to je ovo što je Don M.R predložio.
To je zapravo isto što i "protrčavanje" Andrićevo; samo se kroz bol može uskrsnuti.
Ili možda milost čekati.Zanimljivo je da ova alternativa i jeste razlika katoličkog i pravoslavnog shvatanja preobražaja.

Koliko je ovaj svet razuman i šta ga ustvari pokreće ko pročita "Pohvalu ludosti" Erazmovu,videće.;):D
 

Back
Top