VOLONTIRAJ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

VOLONTIRAJ

Oceni ovaj blog
..verovatno mislite da znate značenje ovog pojma !?... meni se sad otvoriše oči ...pogledajte :

http://www.facebook.com/HolcimHrvats...27521973990209

Pošalji "VOLONTIRAJ" na Facebook Pošalji "VOLONTIRAJ" na Google Pošalji "VOLONTIRAJ" na My Yahoo! Pošalji "VOLONTIRAJ" na Live Pošalji "VOLONTIRAJ" na MySpace Pošalji "VOLONTIRAJ" na Twitter Pošalji "VOLONTIRAJ" na Digg Pošalji "VOLONTIRAJ" na del.icio.us

Ažurirano 06.07.2012. u 20:37, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. iamblond (avatar)
    Riječ volonter (franc.volontaire) označava osobu koja besplatno obavlja neku službu, dakle volontirati znači besplatno služiti. U svijetu su volonterstvo i volontiranje definirani na različite načine i imaju različite dimenzije, ali se može slobodno reći kako je u svojoj najširoj definiciji volonterski rad neplaćeno, nekarijerističko, neprofitno, slobodno izabrano djelovanje koje se javlja u različitim oblicima .
    Volontiranje, kao dobrovoljna aktivnost, je prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Osim toga, volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.

HMMMMM....VALJDA....ili je i ovo samo prazna floskula.....jer ....pa volontiranje je za neke samo paravan...pokriče....svega nečega drugoga...bar ovdje kod nas...
  2. 123loncar (avatar)
    ...ma sve ti lepo govoriš...prijatno za čuti...ali avaj, ovo je balkanski kapitalizam / derikožizam !?...tako da - ma ovo je ono što mene udara maljem u glavu i otvara mi oči :

Ažurirano 24.07.2012. u 13:30, autor: 123loncar
  3. iamblond (avatar)
    a da li si moj virtualni prijatelju čuo za hrvatski način volontiranja....naime naša vlada predložila i usvojila...valjda...za to nisam sigurna da bi mladi ljudi prve dvije godine volontirali za poslodavce...uz minimalnu naknadu od 1600,00 kuna...a to je danas pa recimo dovoljno za možda 8 dana života....tako da ovo gornje...ove slike koje si stavio....apsolutno ocrtavaju stvarnost čovječanstva...materijalizam na djelu...
  4. 123loncar (avatar)
    ...znaš, volontiranja se ni jedna vlada nije odrekla u regionu ---naravno kao načina ozakonjenog eksploatisanja ( čitaj : pljačkanja ) ... ali avaj :

VOL = natovaren poslom kao stoka a plaćen kao rob
    "ON"= uključen kao stroj na dugme, radim kao crv a da nisam ni pitan za pristanak ( bar zbog ljudskosti )
    TI= prozivaju me kad god radim za opšte dobro bez lične koristi ; samo zato što zagovaram ljudskost , .....pravičnost , čast i poštenje
    RAJ= lažu me stalno da ću steći mesto u raju na zemlji i nebu ako volovski kao crv diričim u bescenje za .......njih

...ja ovako ovo razumem ; kao stara volina svezana u vekovni dolap...dakle svi mi dirinčimo a plaćeni smo taman toliko da bedujemo nedelju dve ( da živimo život ispod ljudskog dostojanstva zagarantovanog severozapadnim ljudima )...zato me ovo na neki način trezni i budi iz volovsko dolapskog sna - draga moja prijateljice ! Pozdrav !