djak prvak

mislim da se vecina vas, koje je privukao naslov, nalazi u istoj situaciji kao i ja.
u ponedeljak vam drago, milo i nadsve pametno detence krece u PRVI RAZRED.
kako preziveti?
sa ogromnom kolicinom ponosa najvise, strepnjom i srecom planirate kako cete ga pustiti da ide u skolu.
ja sam vec isplanirala kako cu ga pratiti, gde da se sakrijem da me ne vidi i tome slicno.
Mislim, do juce smo ga vodali za ruku, budno pratili svaki njegov korak, a sada ,molim vas, treba da ide sam.

Neverovatno.

E,onda sam se setila, vozicu ga kolima, a po njega cemo ici njegov dvogodisnji bata i ja, pod izgovorom da bati treba setnja(palice dok ne kaze< 'ocu sam>)

Druga stvar je kako ga pripremiti. Torbu, sveske, peretonicu, patike i garderobu je sam vec izabrao, sve stoji i ceka prvi skolski dan.

Ali kako ga pripremiti psihicki. Znam milioni dece su prosli prvi razred, kako njima tako i njemu, ali on je MOJ djak prvak, jedini.

Zna da ce imati puno obaveza, vec je isplanirao kako ce da radi domace zadatke.Nije propustio da naglasi da niko ne sme da mu ulazi u sobu .

slatko je to...

gledati ga kako sa ponosom i posebnim sjajem u ocima seta s torbom na ledjima dajuci svima do znanja da je sad veliki, ozbiljan i pametan.
PRAVI DJAK PRVAK
samo napred, sine. drzimo ti fige:super:
 
:) e to je bas lepo...
treba samo razgovarati sa decom a i najbitnije je slusati ih kako bi im pomogli... netreba previse brinuti ne bi li se navikli na vase prisustvo u svakom trenutku, mali djaci treba da budu slobodni i prepusteni sami svojim utiscima, sa blagom pomoci roditelja oko osnovnih stvari
srecno !
 

Back
Top