paprika i konfuzne misli - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

paprika i konfuzne misli

Oceni ovaj blog
Spustiš svoj otvoren dlan na zadnju stranu mog vrata, sklopim oči i trudim se da ne čuješ uzdah. Anatomski gledano, tu je skup svih životnih žila pa nije čudo...ne dišem, skupljam ramena prema gore, osećam kako mi se svaki mišić isteže, spuštam bradu na vrat... žmurim....ptice se skamene, gosti u kafićima, rodjenje i kraj, svet stoji, sve... Potraga života ispisana na poslednjoj stranici bajke.
Vitez na cilju svoje potrage. Nebo na zemlji. Duga i sve boje u meni. Onaj trenutak kada zaboraviš sebe. Mi.

Tek raciom, posle, objasnim sebi da je to ultimativni trenutak traganja, sve ono što sam učio dobija smisao... govor, mimika, da ustanem, da padnem, da hodam, da sa papira neke čudne crte pretvaram u smislene mape životnog puta, da je teško povući reč, da udarim, da pobegnem, da ostanem, da padnem, da zaradim i potrošim, da te nadjem i izgubim, da ne odustanem, da ne posustanem.... da budem....jer svako je vitez na putu spreman od malena da pronadje baš taj trenutak kad ne postoji ništa, a nema ideju šta traži. Ne znam ti ja ovako pogubljen da li je to raj, duga, serotonin...

....167 napisanih reči i neuspevam da opišem tvoj ispružen dlan na mom vratu, taj trenutak kada ne želiš ništa, samo postojiš, dišeš tiho i traješ. Trenutak toplog beskraja.

Sa tobom reči beže i ja postajem nemušt.

Ti si nešto moje dok bosim tabanom prelaziš kilometre slanog betona, ti si nešto moje dok bežiš, dok se čudiš mojoj ljubavi prema borovim iglicama, nešto moje dok se skrivaš i šapćeš pronadji me. Ti si jedno moje što je otišlo i pre nego smo se sreli, ti si ono moje što je vikalo da sam kukavica, ti si ono moje što me je naučilo da ne verujem osmehu i jakim rečima, ono moje što je napravilo mustru mojih rana pa sad pred ručak širiš baš taj po mustri vezen stoljnak za goste...
Ja sam nešto tvoje po čemu znaš da imaš sreću u šaci, nešto tvoje što bi volela da bude senka i da te svojom tugom usrećuje, pa varaš dan za danom, udvaraš se i pobegneš, inatiš se i prkosiš kad popustim i dovoljno me kupiš da ti se uvek vratim. Nešto tvoje da ustaneš i odeš, glupe poruke da šalješ, da se vratiš, da me pokazuješ, da po meni meriš svoje uspehe. Nešto tvoje... što ostavljaš za posle, za čaj, za oleander u dvorištu ...nešto tvoje da se uvek ljutkaš i igraš.
Odlučio sam, overiću danas sve ulice, znojav proći ću ih korak po korak tražeći najizlizaniji pločnik, jer sa njega će najbrže nestati tek napisano ’’nedostaješ mi’’. Vrebaću prolaznike da okrenu glavu i ispisaću to krišom, jer poznaješ moju agresiju i da je bitno skrivati me od ljudi, ne puštati me medj svet dok gorim.
Znam, ja sam paprika... i ljut i sladak i zelen i crven.
Ja sam dete u tebi. Čuvaj me da ne odrastem.
Ti ... ti nešto moje.

Pošalji "paprika i konfuzne misli" na Facebook Pošalji "paprika i konfuzne misli" na Google Pošalji "paprika i konfuzne misli" na My Yahoo! Pošalji "paprika i konfuzne misli" na Live Pošalji "paprika i konfuzne misli" na MySpace Pošalji "paprika i konfuzne misli" na Twitter Pošalji "paprika i konfuzne misli" na Digg Pošalji "paprika i konfuzne misli" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Sanjalicca (avatar)
    Постоје Људи који не пишу речи већ сликају душу
    Постоје Људи који не говоре већ певају
    Постоје Људи који у црном виде сиво а у њој петролеј белу
    Постоје Људи који дишу и живе Љубав
    и ти си међ њима пријатељу мој овог света невидећег
    драго ми је да смо се бар у њем срели
    Odlučio sam, overiću danas sve ulice, znojav proći ću ih korak po korak tražeći najizlizaniji pločnik, jer sa njega će najbrže nestati tek napisano ’’nedostaješ mi’’. Vrebaću prolaznike da okrenu glavu i ispisaću to krišom, jer poznaješ moju agresiju i da je bitno skrivati me od ljudi, ne puštati me medj svet dok gorim.
    ...недостаје ми.....
  2. lejla.al.dbuni (avatar)
    Sa tobom reči beže i ja postajem nemušt.
    Ja sam dete u tebi. Čuvaj me da ne odrastem.

Prelepo rečeno,Aleksej...