Iz Egeja... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Iz Egeja...

Oceni ovaj blog
31. 05., Afisos - najosunčanija klupa
I danas je lepo jutro… Na, verujem, najosunčanijoj klupi na obali je baš prijatno... Sunce „udara u leđa“ pogled počinje i završava se u čistom i lepom moru, „onaj“ i neki drugi osećaju lepo se slažu i dopunjuju sa svim onim što je spolja...
Juče smo malo obilazili kraj... planinu Pilion i neka lepa i zanimljiva mesta. Osim lepih utisaka i fotografija koje nosim odande, ne mogu da ne pomenem jak osećaj nedostajanja... Baš, baš je bio snažan, ali opet nekako – lep. Valjda sam naučila i sad znam koliko je u stvari važno osetiti ga, znati da postoji i ima smisla i biti tako siguran ne samo u sebe, već i onog kojem je upućen... Kad sam mu poslala porukicu iz kafane u Kišosu u koju smo se sklonili od iznenadnog i jakog pljuska stigao je odgovor u obliku narudžbine za njega . Reklo bi se da i ja njemu nedostajem... čim piše porukice češće nego što je uobičajeno za njega... U stvari mi je, pre nego što sam pošla, pokazujući na svoj telefon, rekao: „Hoću da mi se javiš kad stigneš... da si dobro stigla i kad pođeš da znam kad dolaziš. U stvari... i tamo, posle jedno 4-5 dana napiši da ti je lepo... „ „... I da mi nedostaješ“, dodala sam. „To ne moraš da pišeš... to znam“
Obilazeći drugu stranu poluostrva, bili smo i na plaži koja se zove Milopotamos i koja je i po mojim, poslednjih godina prilično podignutim kriterijumima – zaista izuzetno lepa. Nisam odolela da se ne okupam... bez obzira što vreme nije baš bilo najpogodnije. Logikom da je u moru toplije nego napolju (što je naravno i tačno), ušla sam u vodu sa uživanjem... Onako sama, opuštena, u moru koje toliko volim, upijajući svu tu lepotu i mirise, maksimalno uživajući, naravno da su mnoge misli bile upućene njemu... I nakon što sam krenula iz vode – vratila sam se misleći na njega intenzivnije nego trenutak pre, sa idejom da je to kupanje za njega... I dok sam blenući u prelepi plavi beskraj postavljala pitanje: „Ko je rekao da Egej nije lep? Ili da je manje lep od Jadrana?“ svesna da je to potpuno netačno, znala sam da je tu... Osmeh mi, kao i svih ovih dana, nije silazio sa usana, prošaputala sam nešto skroz lično samo za njega, detinje i šašavo pričajući sa morem i ko zna kim još u nadi i uverenju da i on oseća i da zna šta ja osećam...
I sad, u trenutku dok moj Posebni spava (u Beogradu je sat manje, znači da nema još ni 8h - on tako rano ne ustaje), mogu da ga zamislim opuštenog i opruženog na krevetu i da verujem kako sam bar delićem na istom tom mestu, uz njega... da ga neosetno poljubim, najnežnije pomazim po obrazu i da bdim nad njegovim snovima, nad njim sve sa molbom i jakom željom da bude dobro... da se probudi sa osmehom i radošću, bez bilo kakvog lošeg osećaja, da provede lep i uspešan dan i... da sve jednom dođe na svoje i bude dobro...
Juče, dok sam mislila na njega jače i intenzivnije nego inače, u moru, na onoj prelepoj plaži, dok je bio tu nekako više nego obično, poželeh onaj njegov zagrljaj i rekoh mu: „Bilo je lepo... Ali ne želim više nikad na takva mesta bez tebe!“

To je ta plaža...

Pošalji "Iz Egeja..." na Facebook Pošalji "Iz Egeja..." na Google Pošalji "Iz Egeja..." na My Yahoo! Pošalji "Iz Egeja..." na Live Pošalji "Iz Egeja..." na MySpace Pošalji "Iz Egeja..." na Twitter Pošalji "Iz Egeja..." na Digg Pošalji "Iz Egeja..." na del.icio.us

Kategorije
Magija

Komentari

1. Aribi (avatar)
    Wow! Egej jeste prelep, ali jos je lepsi ako ga posmatra neko punog i ustreptalog srca
    Uzivaj u zivotu!!!!!
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Wow! Egej jeste prelep, ali jos je lepsi ako ga posmatra neko punog i ustreptalog srca
    Uzivaj u zivotu!!!!!

Šalu na stranu...
    Godinama sam slušala kako "grčko more" (u prevodu: Egejsko, jer većina ide tamo) nije lepo "kao naše" (ma šta to značilo).
    Moj prvi susret sa grčkim morem bio je sa prelepim Jonskim... pa sam pomislila da je to - to.
    Međutim, ispostavilo se da ni Egejsko nije ništa manje lepo... bar na mestima sa m kojih sam ga ja sretala.
    Istina je da je u nekim drugim godinama - sve lepo i da iz ove pozicije sve izgleda lepše kad smo imali 18 ili 20... i to je normalno, ali sam se uverila da je Egejsko more bar jednako lepo kao i Jadransko.
    Ustreptalog srca ili ne... predeli su zaista prelepi, more čisto, prozirno, divne boje...
    A da moje srce jeste puno... i ustreptalo - jeste
  3. boba_011 (avatar)
    Prelepa plaza,divan tekst,bas si mi ulepsala dan
  4. smeh (avatar)
    Citat Original postavio boba_011
    Prelepa plaza,divan tekst,bas si mi ulepsala dan
    Lepo je videti te ovde . Zaista .
    Posebno mi je drako što ti se dopalo...
  5. Radionica M M Stil (avatar)
    Prelepo... Ocarana sam slikama a svaki put kad citam tvoje tekstove utonem u svet ljubavnih romana i romantike,samo sto je ovaj roman istiniti pa mi je jos draze!
  6. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Radionica M M Stil
    Prelepo... Ocarana sam slikama a svaki put kad citam tvoje tekstove utonem u svet ljubavnih romana i romantike,samo sto je ovaj roman istiniti pa mi je jos draze!
    Hvala puno... Drago mi je da je tako... Jasno ti je da sam i ja nepopravljiva romantična duša... pa je sa punim srcem - lako utonuti u svet ljubavnih romana...
    A slike... ima ih dosta, predeli su prelepi, iskreno se nadam da sam deo uspela da prenesem.