Na odmoru... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

Na odmoru...

Oceni ovaj blog
Afisos, 25. 05. 2012.
Sedim na jednoj klupi pored mora, na mestu gde dolaze autobusi (malo bi bilo pretenciozno takvo mesto zvati autobuskom stanicom), jedan mi je upravo otišao „ispred nosa“ (možda sam ga i mogla stići, ali... zar je važno hoću li poći pola sata pre ili posle?)... Pogled i nije neki, ali je osećaj – lep.
Nov je i – drugačiji. Poseban. Valjda kao i sve u poslednjih nekoliko meseci, sve što ima bilo kakve veze sa Posebnim... a sve što se dešava uvek ima veze sa njim...
Ovde sam... ne znam ni sama koliko stotina kilometara daleko od njega... na odmoru sam gde bi i po definiciji trebalo da uživam. I lepo mi je. Opuštena sam, potpuno mirna i nekako – sigurna. U njega, u nas, u sve ono što je neopipljivo ali tako stvarno i toliko prisutno... To i dalje ne znači da mi ne nedostaje... nedostaju mi razgovori, stalno prisustvo u njegovoj svakodnevnici i njegovo u mojoj... Ali sam se nekako unapred programirala i prihvatila da će biti tako. I mogu to sasvim lepo da podnesem (za sada, doduše )... Osim toga bio je u pravu kada je rekao da i on ide na more... Tu je u svakom deliću sekunde, u svakom mogućem i nemogućem trenutku... I to saznanje je lepo, toplo, meni novo i – posebno.
Valjda za sve u životu postoji trenutak... pa tako dođe i onaj u kojem počinju neka prava osećanja... I umesto da danas ili juče patim što on nije tu da ga dodirnem, da me drži za ruku, da ga pomazim po obrazu, poljubim kad poželim... radujem se što se budim sa osmehom i lepim mislima upućenim njemu, što znam da je i tamo i ovde, kao što sam i ja i ovde i tamo... Drugačije je... Sve je drugačije, prirodnije, lepše, sve je nekako normalno, stabilno, sigurno... on je jednostavno – poseban.
Bojala sam se, priznajem, da neću znati da nađem pravu ravnotežu, da ću imati problem sa sobom zbog tog osećaja da mi nedostaje... I tim više se radujem što je onaj lepi osećaj da ga imam u sebi i oko sebe mnogo snažniji od onog da je fizički ipak daleko... Radujem se što mogu da ga poslušam i uživam na ovom lepom mestu u ambijentu koji toliko volim, što mogu da se opustim i prepustim svoj ovoj lepoti.
I to je to novo, drugačije, tako lepo, sigurno, zrelo.

To je bila ta klupa (druga s leva )

Pošalji "Na odmoru..." na Facebook Pošalji "Na odmoru..." na Google Pošalji "Na odmoru..." na My Yahoo! Pošalji "Na odmoru..." na Live Pošalji "Na odmoru..." na MySpace Pošalji "Na odmoru..." na Twitter Pošalji "Na odmoru..." na Digg Pošalji "Na odmoru..." na del.icio.us

Ažurirano 06.06.2012. u 17:19, autor: smeh

Kategorije
Magija

Komentari

1. Aribi (avatar)
    uzivaj!!!
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    uzivaj!!!
    Uživam.
    Hvala puno!