tema : Igra - sastavi pricu 2.5.2012

Poceo je grcati u krvi, drugi konji vec su daleko odmakeli. Njegova majka se cesto osvrtala, ali svaki put glavni pastuh je glavom i ugrizima usmjeravao ka naprijed ne radeci to zato sto je bio zao i bezosjecajan, naprotiv volio je mladog konja, prije svega jer mu je bio otac, ali sada mu je bio bitniji opstanak ostatka krda i morao je djelovati u skladu sa tim. Takva je bila Bozija volja, snazni, mladi, vranac, prestolonaslednik nije dosao na tron, covjek ga je u tome sprijecio. A bio je najveci, najbrzi i najjaci konj u krdu i za vrijeme svog kratkog zivota imao je dosta borbi u kojima je pobjedjivao sa lakocom iako su vecina njegovih protivnika bili daleko iskusniji borci, a i dosta puta se iskazao u odbrani od lovokradica, i bilo je sigurno da ce on biti sledeci vodja.

''Snijeg se poceo topiti, lov ce biti laksi, nego reci mi zasto si ga upucao, vidis da je bio sila, takav se rijetko radja, ja u zivotu nisam vidjeo snaznijeg konja, gazda ga je mogao prodati za velike novce, nakon sto ga ukrotimo'', rece postariji, debeljuskast covjek, opipvajuci misice konja koji su se trzali.
''Pa ubio sam ga, bas zato sto je takav, meni sigurno ne bi pripao. Kao sto i sam kazes, gazda bi ga prodao, a ovako nemam ga ja, niti ce ga ko imati. A moram da ti priznam nekako mi je bilo drago ubiti takvu silu, izaziva neka posebna osjecanja '', odgovori drugi, visok covjek, vidno mladji od prvog, pritom opucavsi metak iz pistolja u zdrepcevu glavu, i dodade : ''A, crni djavole vise neces moci trsiti se''
''Uprska me idiote, ti si stvarno olicenje zla'', odgovori debeli covjek, brisuci krv sa lica
"Znaci, znas sta ces reci, da se desilo slucajno, znas da ga je on posebno trazio.''
''daaa, da''

images
 

Back
Top